بانک های کره ای جایگزین استیبل کوین را بررسی می کنند


در حالی که بانک Hana قصد دارد در مورد توکن های گواهی سپرده تحقیق کند، بخش تحقیقات Woori Bank اخیرا گزارشی در مورد آنها منتشر کرده است.

چندین بانک خصوصی در کره جنوبی در حال بررسی پتانسیل فناوری سپرده توکن شده به عنوان جایگزینی برای استیبل کوین های خصوصی و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند.

Maeli Business News Korea گزارش می دهد که Hana Bank و Woori Bank که هر دو شرکت خصوصی مستقر در سئول هستند، به توکن های به اصطلاح “گواهی سپرده” (CD) علاقه نشان داده اند. در اصل، سی دی ها سپرده های بانکی توکن شده ای هستند که روی بلاک چین قرار می گیرند. آنها می توانند بدون ایجاد اختلال در سیستم بانکی موجود جایگزین اوراق و سپرده های متعارف شوند. و البته سی دی ها به همان استانداردهای احراز هویت نیاز دارند که هر سرویس سنتی بانکی.

در حالی که بانک هانا قصد دارد در مورد توکن های سی دی تحقیق کند، بخش تحقیقات Woori Bank اخیرا گزارشی در مورد آنها منتشر کرده است.

از دیدگاه بانکداران، سی دی ها به نظر ایرادات کمی دارند. همانطور که این گزارش اشاره می کند، علاقه به آنها ناشی از نگرانی تنظیم کننده های مالی در مورد شکست استیبل کوین در سال 2022 است. به گفته بانکداران ارشد ناشناس به نقل از این گزارش:

توکن‌های سی‌دی از دیدگاه بانک‌ها پایدار هستند زیرا تفاوت قابل‌توجهی با سیستم فعلی ندارند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم، سازگاری احتمالی سی دی ها با CBDC ها است. هر دو بانک فوق الذکر در آزمایش اثبات مفهوم برای CBDC توسط بانک کره شرکت می کنند.

مرتبط با: بانک Shinhan کره جنوبی آزمایشی حواله استیبل کوین را با شرکای آسیایی تکمیل می کند

در ماه ژوئیه، بانک کره آماده سازی مداوم خود را برای راه اندازی بالقوه CBDC اعلام کرد که شامل بررسی استفاده از قراردادهای هوشمند، ارتباطات میدانی نزدیک و پرداخت های آفلاین و پرداخت های فرامرزی می شود.

برنامه آزمایشی با مشارکت 14 بانک خصوصی در حال حاضر در حال اجراست. اما هنوز برخی از مسائل فنی وجود دارد – این سیستم که توانست 2000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند، با رسیدن به ظرفیت کند شد، بالاتر از آنچه اکثر سیستم های پرداخت محلی می توانند ارائه دهند. بانک کره اکنون به دنبال راه هایی برای بهبود قابلیت های فنی پروژه خود است.

مجله: جهان کریپتو منحصر به فرد و شگفت انگیز کره جنوبی


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *