نماینده پارلمان روسیه می گوید CBDC ها به تدریج جایگزین بانک های خصوصی خواهند شد


برخی از بانک های روسیه پس از آغاز اولین آزمایش در ماه اوت، به طور فزاینده ای در مورد تأثیر بالقوه روبل دیجیتال نگران شده اند.

به گفته یک قانونگذار در روسیه، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و فناوری بلاک چین احتمالا جایگزین بانک های سنتی خواهند شد.

خبرگزاری محلی RIA گزارش داد، آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته مالی پارلمان روسیه و یک بدبین بزرگ به بیت کوین (BTC)، پیش بینی کرد که سیستم بانکداری سنتی با پذیرش روبل دیجیتال “ناپدید” خواهد شد.

آکساکوف در نشست انجمن رسانه ای AIF گفت: “در مورد نقش بانک ها، من فکر می کنم نقش آنها در آینده با توسعه بلاک چین کاهش خواهد یافت.”

آکساکوف با بیان اینکه بانک های خصوصی باید حوزه استفاده جدیدی پیدا کنند و می توانند در زیرساخت دارایی های مالی دیجیتال و روبل دیجیتال مشارکت کنند، گفت:

نقش سنتی آنها به تدریج از بین خواهد رفت.»

آکساکوف همچنین خاطرنشان کرد که بانک روسیه استفاده روزانه از روبل دیجیتال را به 200000 روبل یا تقریباً 2000 دلار محدود کرده است. وی افزود: یکی از دلایل این است که نظام بانکی از پول جدا شده است، زیرا مردم از بانک ها باید به سیستم بانک مرکزی روی بیاورند.

با پیشرفت روسیه در عرضه CBDC با راه اندازی اولین آزمایشات در آگوست 2023، بانک های محلی به طور فزاینده ای نگران پیامدهای بالقوه روبل دیجیتال هستند.

ماه گذشته، طبق گزارش ها، انجمن بانک های روسیه نامه ای به بانک مرکزی روسیه ارسال کرد و از رگولاتورها درخواست کرد تا افشا کنند که آیا به طلبکاران برای دسترسی به پلتفرم روبل دیجیتال غرامت می دهد یا خیر. بانک‌ها همچنین از بانک مرکزی خواسته‌اند تا به طور رسمی اجبار شهروندان به باز کردن حساب‌های روبل دیجیتال را ممنوع کند.

مرتبط با: بانک چین: پلتفرم ها باید گزینه پرداخت خرده فروشی یوان دیجیتال را ارائه دهند

در اول اوت، معاون اول بانک روسیه، اولگا اسکوروبوگاتووا، پیشنهاد کرد که پذیرش روبل دیجیتال بانک‌ها را مجبور می‌کند «برنامه‌های وفاداری جالب‌تری» ارائه دهند.

اسکوروبوگاتووا گفت: در هر صورت مصرف کننده ای که بتواند از تمام ابزارهای پرداخت غیرنقدی استفاده کند در این رقابت برنده خواهد شد.

بانک‌های روسی تنها کسانی نیستند که در مواجهه با CBDC و پذیرش فزاینده فناوری بلاک چین نگران آینده خود هستند. در اواسط ماه اوت، بانک مرکزی کلمبیا برای کمک به بانک‌های تجاری در نقش خود به‌عنوان ارائه‌دهندگان خدمات با ارزش، محدودیت‌هایی را برای دارایی‌ها و مخارج CBDC پیشنهاد کرد.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، رقیب جدید کریپتو HK مالزی


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *