چگونه CBDC ها و استیبل کوین ها می توانند همزیستی کنند: بحث پانل FIS


Eetu Kuneinen پاسخ داد که برخی از خطرات با کنترل دولت همراه است زیرا CBDC ها “ماهیت متمرکز” دارند.

در رویداد اخیر Future Innovation Summit در دبی، Cointelegraph پنلی تحت عنوان: “استیبل کوین ها، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و پرداخت های برون مرزی” بررسی اینکه آیا CBDC ها و استیبل کوین ها می توانند همزیستی داشته باشند و چگونه ممکن است این امکان پذیر باشد.

این هیئت شامل خورخه کاراسکو، مدیر عامل FTI Consulting بود. نیکیتا ساچدف، بنیانگذار لونا مدیا کورپ؛ جاگادشواران کوتانپانی، رئیس خاورمیانه و آفریقا سیتی بانک؛ و Eetu Kuneinen، یکی از بنیانگذاران پروژه DGC استیبل کوین با پشتوانه طلا.

نشست نوآوری آینده در هتل جمیرا بیچ دبی برگزار شد. منبع: کوین تلگراف

این گروه موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار داد و پاسخ داد که آیا استیبل کوین ها و CBDC ها می توانند همزمان وجود داشته باشند یا خیر. به گفته Kuneinen، CBDCها، حتی اگر بر روی یک بلاک چین ساخته شوند، “ماهیتی متمرکز” خواهند داشت، زیرا توسط دولت صادر می شوند. مجریه استدلال کرد که برخی از خطرات با کنترل دولت همراه است. او توضیح داد:

بیایید بگوییم که آنها برخی از رقبای سیاسی را دوست ندارند. آنها می توانند دارایی های طرف مقابل را با یک کلیک مسدود کنند. پس چه چیزی به ما تضمین می کند که از آن استفاده نکنند؟ یا اگر آنها کشور کوچکتری هستند، آیا تحت فشار یک کشور بزرگتر هستند؟»

از سوی دیگر، مدیر اجرایی استدلال کرد که ممکن است ترجیح داده شود که چارچوبی برای یک استیبل کوین ایجاد شود که توسط یک شرکت خصوصی کنترل نمی شود. او افزود: “ما می توانیم چارچوبی داشته باشیم که در آن هر کسی که دارایی و دسترسی به فناوری های خاص دارد می تواند آن را صادر کند. بنابراین ما می توانیم چندین بانک داشته باشیم که مقررات استیبل کوین مشابهی را صادر می کنند.”

ساچدف دیدگاه متفاوتی در این مورد ارائه کرد. این مقام اجرایی گفت که اگر دولت از قبل قصد مسدود کردن دارایی های دیجیتالی یک فرد را داشته باشد، در حال حاضر راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. علاوه بر این، ساچدف استدلال کرد که تحقیقات دولت در مورد استفاده از بلاک چین برای CBDC ها می تواند گامی رو به جلو باشد که در نهایت می تواند منجر به گذار به کاملاً غیرمتمرکز و کاملاً Web3 شود.

اعضای پانل در بحث میزگرد استیبل کوین ها و CBDCها در نشست نوآوری آینده در دبی. منبع: کوین تلگراف

در حالی که به نظر می رسید مدیر اجرایی از CBDC ها حمایت می کند، او توضیح داد که هنوز طرفدار CBDC ها یا استیبل کوین ها نیست. رویدادهای اخیر مانند سقوط Terra USD (UST) نشان داده است که چگونه استیبل کوین ها می توانند خطرات خود را برای جهان ایجاد کنند. .

مرتبط با: بانک مرکزی سنگاپور می گوید سه روز کاری برای استیبل کوین ها “انتقال به موقع” است

کاراسکو اضافه کرد که از آنجایی که این فناوری هنوز در مراحل اولیه است، اجتناب ناپذیر است که مشکلاتی در این مسیر وجود داشته باشد. او توضیح داد: «فکر می‌کنم دیدن شکست‌ها و دیدن آنچه که در حین حرکت به جلو آموخته‌ایم بسیار طبیعی است. مدیر اجرایی همچنین معتقد است که CBDC ها و استیبل کوین ها می توانند در آینده با هم کار کنند. او گفت:

“من فکر می کنم که آنها با هم زندگی خواهند کرد. و احتمالا در چند سال آینده ما شاهد یک نهاد فراملیتی خواهیم بود که با CBDCها و قابلیت همکاری بین آنها سر و کار خواهد داشت و اطمینان حاصل می کند که هیچ دولتی نمی تواند کاری کند که منافع عمومی را تحت تاثیر قرار دهد.” “

در همین حال، کوتانپانی احساسات بیان شده توسط سایر پانل‌ها را تکرار کرد و افزود که تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام راه‌حل برای آنها مفید است، همیشه به عهده شرکت‌ها یا کاربران خواهد بود.

به گفته مدیران اجرایی، آن‌ها هستند که تعیین می‌کنند چه «نقاط دردسر» خاصی وجود دارد و آیا CBDC یا استیبل کوین‌ها پاسخگو خواهند بود. مدیر اجرایی همچنین معتقد است که تا زمانی که استیبل کوین ها پایدار و غیرمتمرکز باقی بمانند، این دو می توانند در کنار یکدیگر وجود داشته باشند.

مجله: تیم استیبل کوین یوان دستگیر شد، قیمت‌های جدید بیت کوین وی چت، قوانین کریپتو HK: آسیا اکسپرس


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید