قزاقستان یک نهاد نظارتی برای اجرای CBDC ایجاد می کند


شرکت ملی پرداخت ها مسئول توسعه «زیرساخت مالی دیجیتال» از جمله اجرای تنگه دیجیتال خواهد بود.

بانک ملی جمهوری قزاقستان (NBK) در حال ایجاد یک نهاد جداگانه برای هدایت توسعه و اجرای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، تنگه دیجیتال است.

همانطور که در بیانیه رسمی در 15 سپتامبر گزارش شده است، شرکت ملی پرداخت (NPC) بر اساس مرکز پرداخت های بین بانکی سابق قزاقستان سازماندهی خواهد شد. این نهاد جدید بر سیستم پرداخت ملی از جمله خدمات تسویه بین بانکی، انتقال پول و شناسایی دیجیتال نظارت خواهد داشت.

شرکت ملی پرداخت‌ها همچنین مسئول توسعه «زیرساخت مالی دیجیتال» از جمله اجرای تنگه دیجیتال خواهد بود.

مرتبط با: قانونگذاران ایالات متحده قانون مسدود کردن دلارهای دیجیتال را تدوین کردند

توسعه تنگه دیجیتال در فوریه 2023 آغاز شد و تاریخ اجرای نهایی آن 2025 تعیین شد. در آن زمان، بریک شولپانکوپوف، معاون NBK، چشم انداز بانک را در مورد “همکاری بین مالی سنتی و DeFi” توضیح داد که می تواند شمول مالی را افزایش دهد و از تجارت بین المللی حمایت کند.

در این مرحله، پایلوت CBDC در قزاقستان در مرحله آزمایشی با استفاده از یک محیط کنترل شده، مصرف کنندگان واقعی و بازرگانان است. یکی از شرکای اصلی این پروژه، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است. این شرکت از راه حل فنی آزمایشی با زنجیره BNB پشتیبانی می کند.

در ماه ژوئن، بایننس راه اندازی یک پلتفرم دارایی دیجیتالی تنظیم شده در قزاقستان را با مشارکت بانک محلی Freedom Finance اعلام کرد که به کاربران امکان می دهد وجوه فیات را به حساب های خود در این پلت فرم منتقل کنند.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *