CBDC پایه و اساس سیستم پولی جدید جهانی را می گذارد: بانک مرکزی فرانسه


معاون اول بانک دو فرانس، ارز دیجیتال بانک مرکزی را «کاتالیزوری برای بهبود پرداخت‌های فرامرزی» می‌خواند.

نمایندگان بانک دو فرانس دیدگاه جهانی در مورد بحث ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را پذیرفتند و آن را به عنوان پایه ای برای سیستم پولی بین المللی جدید مطرح کردند.

در سخنرانی دنیس بو معاون اول بانک دو فرانس که در 3 اکتبر منتشر شد، CBDC “کاتالیزوری برای بهبود پرداخت های فرامرزی از طریق ایجاد یک سیستم پولی بین المللی جدید” نامیده می شود. این مقام مسئول تاکید می کند که موضوع فرامرزی در مورد CBDC ها باید از همان ابتدا مورد توجه قرار گیرد و نه به عنوان یک فکر بعدی.

مرتبط با: رئیس بانک مرکزی پرتغال معتقد است که ارز دیجیتال ناپایدار است و خواستار مقررات جهانی است

Beau چندین مسیر را می بیند که توسعه CBDC می تواند طی کند. اولین مورد، توسعه استانداردهای مشترک و قابلیت همکاری بین CBDC های عمده فروشی و سیستم های قدیمی است. دومین مورد که توسط صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک تسویه بین المللی (BIS) پشتیبانی می شود، توسعه پلت فرم های منطقه ای یا جهانی CBDC است. CBDC های عمده فروشی را می توان استاندارد کرد تا مستقیماً در این پلتفرم ها معامله شوند و تراکنش های پرداخت در مقابل پرداخت و تحویل در مقابل تحویل را انجام دهند.

ستوان اول فرماندار با اشاره به مثال پروژه ماریانا، که به بررسی امکانات یک بازارساز خودکار (AMM) می‌پردازد، اشاره کرد. این پروژه که بانک دو فرانس، اداره پول سنگاپور و بانک ملی سوئیس را در بر می گرفت، در اواخر سپتامبر با موفقیت به پایان رسید.

این مقام نه تنها در مورد CBDC ها بلکه در مورد توکن سازی امور مالی نیز صحبت کرد. او معتقد است که بخش دولتی باید بیش از هر زمان دیگری از بخش خصوصی حمایت کند تا ضمن محدود کردن خطرات، از پتانسیل کامل بلاک چین استفاده کند. به نظر او، «در دسترس بودن پول بانک مرکزی» و دارایی‌های توکن‌سازی‌شده متحدان هستند تا رقیب.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید