فنلاند روی سیستم پرداخت فوری کار می کند، یورو دیجیتال را پذیرفته است


بانک فنلاند فعالانه از توسعه فرم های پرداخت جدید حمایت می کند.

بانک فنلاند (BOF) ایجاد یک راه حل پرداخت فوری فنلاند مطابق با استانداردهای اروپایی را هماهنگ می کند. Tuomas Välimäki، عضو هیئت مدیره BOF و عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا (ECB)، این خبر را در 19 اکتبر اعلام کرد.

Välimäki توضیح داد که بانک فنلاند فعالانه از توسعه اشکال جدید پرداخت حمایت می کند. این مقام، یورو دیجیتال را «جدی‌ترین پروژه» در صنعت پرداخت اروپا توصیف کرد:

«معرفی احتمالی یورو دیجیتال به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که در هر جایی که پرداخت الکترونیکی پذیرفته می‌شود، با پول بانک مرکزی پرداخت کنند».

به گفته والیماکی، بانک فنلاند و شورای پرداخت اروپا نیز در ایجاد راه حل پرداخت فوری فنلاند مشارکت دارند. این راه حل پرداخت مبتنی بر انتقال اعتبار خواهد بود و به ریل کارت پرداخت بستگی ندارد.

مرتبط با: گروه مالی بین المللی حفره هایی را در بسته قانون یورو دیجیتال پیدا می کند

در فوریه 2023، شرکت فنلاندی Membrane Finance یک استیبل کوین کاملاً تفکیک شده با حمایت یورو راه اندازی کرد. Juha Viitala، مدیر عامل شرکت Membrane Finance، ابراز امیدواری کرد که سکه EUROe تنظیم شده، اروپایی‌های بیشتری را تشویق کند تا ثروت خود را از طریق برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) افزایش دهند.

این هفته، شورای حاکم بانک مرکزی اروپا (ECB) آغاز “مرحله آماده سازی” برای پروژه یورو دیجیتال را اعلام کرد. مرحله مقدماتی دو سال طول خواهد کشید و بر نهایی کردن قوانین ارز دیجیتال و همچنین انتخاب صادرکنندگان بالقوه متمرکز خواهد بود.

مجله: اتریوم در حال ذخیره سازی مجدد است. نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید