بانک مرکزی چین پرداخت آفلاین یوان دیجیتال از طریق سیم کارت را آزمایش می کند


این بانک قصد دارد اپلیکیشن e-CNY را با «سوپر سیم کارت‌های» ویژه با قابلیت‌های ارتباط نزدیک میدانی ادغام کند و به کاربران امکان پرداخت تلفنی را بدهد.

بانک چین، یکی از بزرگترین بانک های دولتی چین، در حال حاضر در حال آزمایش یک سیستم پرداخت آفلاین جدید است که به سیم کارت ها متصل می شود. این روش پرداخت به طور خاص برای یوان دیجیتال، همچنین به عنوان e-CNY، ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) که در حال حاضر در حال آزمایش است، طراحی شده است.

این اعلامیه توسط بانک در یک پست رسانه اجتماعی در روز دوشنبه منتشر شد و مشارکت خود با اپراتورهای مخابراتی China Telecom و China Unicom و قصد آنها برای شروع آزمایش در روز سه شنبه را فاش کرد.

این بانک قصد دارد اپلیکیشن e-CNY را با «سوپر سیم کارت‌های» ویژه با قابلیت‌های ارتباط نزدیک میدانی ادغام کند و به کاربران امکان پرداخت تلفنی را بدهد. کاربران به سادگی باید تلفن همراه خود را نزدیک پایانه های فروش بیاورند تا پرداخت کنند و نیازی به باز کردن گوشی نداشته باشند.

اسکرین شات اطلاعیه بانک مرکزی چین در رسانه های اجتماعی. منبع: wechat

این ادغام اجازه می دهد تا عملیات حتی زمانی که تلفن خاموش است انجام شود. با این حال، این بانک خاطرنشان کرد که این عملکردهای پرداخت سیم کارت فقط در تلفن های اندرویدی منتخب در چند منطقه آزمایشی چین قابل دسترسی است. در ژانویه سال گذشته، بانک مرکزی این کشور، بانک خلق چین (PBOC)، نسخه آزمایشی یک برنامه e-CNY را راه اندازی کرد.

این به دنبال ابتکار کمربند و جاده چین و تلاش برای گسترش استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی آن برای تجارت فرامرزی است. آزمایش جدید قصد دارد استفاده از یوان دیجیتال را برای پرداخت مالیات و خدمات شهری در آینده گسترش دهد.

در شهر گوانژو چین، اکنون می توان هزینه سفرهای اتوبوس عمومی را با یوان CBDC دیجیتال در 10 مسیر حمل و نقل عمومی پرداخت کرد که برای اولین بار برای کشور است. برای انجام این کار، مسافران به سادگی اپلیکیشن e-CNY را دانلود کرده، پول واریز کرده و کد QR را در قسمت پرداخت اتوبوس اسکن می کنند تا کرایه را پرداخت کنند.

مرتبط با: شهر جینان چین پرداخت های CBDC را برای سواری با اتوبوس می پذیرد

در همین حال، هنگ کنگ یک برنامه آزمایشی e-HKD را در ماه مه راه اندازی کرد، پس از آن که اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) کاغذ سفیدی را در مورد CBDC خرده فروشی احتمالی در اکتبر 2021 منتشر کرد. HKMA، بانک مرکزی دوفاکتو هنگ کنگ، در گزارش مشاوره ای که در ماه سپتامبر منتشر شد، گفت که امکان پرداخت های فرامرزی را که e-CNY و e-HKD را به هم مرتبط می کند، بررسی خواهد کرد.

مجله: ریپل و ویزا به خلبان HK CBDC می پیوندند


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *