نظرسنجی سیتی: CBDC ها پرداخت های سریع تری را توسط 87 درصد از شرکت های اوراق بهادار جهانی ارائه می دهند


نظرسنجی CitiBank نشان داد که افزایش حمایت سالانه از پول نقد دیجیتال توسط آزمایش‌های داخلی داخلی و طرح‌های فرامرزی توسط حوزه‌های قضایی مختلف هدایت می‌شود.

بحث در مورد راه هایی برای کوتاه کردن چرخه های تسویه محلی طی پنج سال آینده، اکثر شرکت های اوراق بهادار را به تمرکز روی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی محلی (CBDC) سوق داده است.

آخرین نسخه کتاب سفید تکامل خدمات اوراق بهادار سیتی‌بانک نشان می‌دهد که هند اخیراً به معاملات T+1 تبدیل شده است، که تضمین می‌کند تمام معاملات مرتبط با تجارت ظرف 24 ساعت پس از معامله منعقد می‌شوند. از آنجایی که ایالات متحده و کانادا، در میان سایر اقتصادهای پیشرو، تلاش ها برای انتقال به چرخه های پرداخت T+1 را تسریع می کنند، تحقیقات CitiBank اهمیت فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT)، CBDC ها و استیبل کوین ها را در تسریع این انتقال می سنجد.

اقتصادهای جهانی در حال گذار به زمان پرداخت سریعتر هستند. منبع: سیتی بانک

87 درصد از 483 پاسخ دهندگان نظرسنجی و 12 FMI، CBDC ها را به عنوان گزینه ای مناسب برای چرخه های پرداخت کوتاه تر تا سال 2026 می دانند. حمایت از CBDC ها نسبت به سال قبل از سوی شرکت های اوراق بهادار تقریباً 21 درصد افزایش داشته است.

نوعی ارز دیجیتال که انتظار می رود برای پشتیبانی از تسویه اوراق بهادار استفاده شود. منبع: سیتی بانک

افزایش حمایت سالانه از پول نقد دیجیتال توسط آزمایش‌های داخلی و طرح‌های فرامرزی پشتیبانی می‌شود. گزارش سیتی بانک به شرح زیر است:

آزمایش‌های چند بانکی برون مرزی اخیر در حال حاضر بینش‌های دقیقی را درباره نحوه عملکرد مالی بانک مرکزی هم در داخل و هم در زمینه دیجیتال در همه بازارها ارائه می‌دهد.»

با این حال، در سال‌های آینده، برخی از بزرگ‌ترین موانع بر سر پذیرش گسترده دارایی‌های دیجیتال، عدم قطعیت‌های نظارتی، اطلاعات محدود، سازگاری با سیستم‌های مالی سنتی و قابلیت همکاری بلاک چین است که در زیر ذکر شده است.

بزرگترین مانع برای استفاده گسترده از دارایی های دیجیتال در سه سال آینده. منبع: سیتی بانک

در میان موسسات مالی مختلف، سرمایه گذاران نهادی، بانک ها و مدیران دارایی بیشترین توانایی را در مقیاس و ارائه راه حل های بازار دارند. این یک عامل کلیدی در پذیرش گسترده CBDCها، استیبل کوین‌ها و سایر ابزارهای مالی با مدیریت مرکزی است.

بر اساس گزارش سیتی بانک، در پنج سال آینده، تا سال 2028، انتظارات مالی فراتر از T+1 خواهد رفت. برخی از تغییرات پیش بینی شده شامل عرضه DLT ها، چرخه های پرداخت کوتاه تر، مکانیسم های تامین مالی متمرکز بر پول نقد دیجیتال و حذف سیستم های بانکداری اصلی خواهد بود.

مرتبط با: کانادایی‌ها انگیزه‌های ضعیفی برای استفاده از CBDC: Bank of Canada دارند

تنها یک ماه پس از ارائه ایده هند برای انجام پرداخت های فرامرزی با استفاده از CBDC به 18 بانک مرکزی، بانک مرکزی استرالیا آزمایشی CBDC داخلی خود را تکمیل کرد.

بانک مرکزی استرالیا معتقد است که CBDC می تواند از نوآوری های مالی در زمینه هایی مانند بازارهای اوراق بهادار بدهی، تحریک نوآوری در بخش های ارز دیجیتال خصوصی نوظهور، و افزایش انعطاف پذیری و مشارکت در اقتصاد دیجیتال گسترده تر حمایت کند.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *