فرانسه، سنگاپور و سوئیس در حال آزمایش CBDCهای فرامرزی هستند


پروژه ماریانا تحت نظارت بانک تسویه حساب های بین المللی توسعه یافته است.

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) و بانک های مرکزی فرانسه، سنگاپور و سوئیس آزمایش مشترکی را برای تجارت فرامرزی و تسویه عمده فروشی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) انجام داده اند. بانک دو فرانس این گزارش را در 28 سپتامبر منتشر کرد.

پروژه ماریانا توسط بانک دو فرانس، اداره پولی سنگاپور و بانک ملی سوئیس تحت نظارت بانک تسویه بین المللی (BIS) توسعه یافته است. تجارت فرامرزی و تسویه CBDCهای فرضی یورو، دلار سنگاپور و فرانک سوئیس را بین مؤسسات مالی شبیه سازی شده با استفاده از مفاهیم فناوری مالی غیرمتمرکز (DeFi) در یک بلاک چین عمومی آزمایش کرد.

این مفهوم با استفاده از یک استاندارد توکن مشترک در یک بلاک چین عمومی، پل هایی برای انتقال یکپارچه CBDC ها بین شبکه های مختلف، و نوع خاصی از صرافی غیرمتمرکز به نام بازارساز خودکار (AMM) برای تجارت و تسویه خودکار معاملات نقطه ای FX کار می کند.

مرتبط با: در گزارش‌های خود به وزرای G20، BIS به CBDCها و انگشت وسط به ارزهای دیجیتال اشاره می‌کند.

بر اساس این بیانیه، شرکت‌کنندگان فکر می‌کردند این آزمایش موفقیت‌آمیز بوده است، اما «به تحقیقات و آزمایش‌های بیشتری نیاز است». او همچنین این شرط را در مورد ماهیت آزمایشی پروژه ماریانا دارد:

«پروژه ماریانا کاملاً آزمایشی است و نشان نمی‌دهد که هیچ یک از بانک‌های مرکزی شریک قصد انتشار CBDC یا پشتیبانی از DeFi یا هر راه‌حل فناوری خاص را دارند.»

یک روز قبل از انتشار عمومی پروژه ماریانا، مدیر کل BIS، آگوستین کارستنز در مورد نیاز به شفاف سازی چارچوب های قانونی ملی در کشورهایی که بانک های مرکزی حق صدور CBDC را ندارند، صحبت کرد.

BIS همچنان حامی اصلی CBDCهای فرامرزی است و آزمایش‌های آزمایشی بسیاری در سراسر جهان انجام شده است. بنابراین، در ماه سپتامبر، زمانی که بانک‌های مرکزی هنگ کنگ و اسرائیل نتایج پروژه سلا را اعلام کردند، ادی یو، مدیر عامل اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) از گسترش پروژه mBridge خبر داد که در حال حاضر شامل بانک‌های مرکزی چین می‌شود. ، تایلند و امارات متحده عربی.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید