بانک کره آزمایشی زیرساخت CBDC را راه اندازی می کند


برنامه آزمایشی شامل بانک های خصوصی و موسسات دولتی خواهد بود و بانک تسویه بین المللی (BIS) با تخصص فنی از آن پشتیبانی خواهد کرد.

کره جنوبی به تعداد فزاینده ای از کشورهایی می پیوندد که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را بررسی می کنند. بانک کره (BOK) یک پروژه آزمایشی برای بررسی زیرساخت های فنی ارز دیجیتال راه اندازی خواهد کرد.

اعلامیه مشترک BOK، کمیسیون خدمات مالی (FSC) و سرویس نظارت مالی (FSS) در مورد آزمایشی CBDC در 4 اکتبر منتشر شد. طبق این سند، این پروژه امکان سنجی یک سیستم پولی آینده را بر اساس “CBDCs عمده فروشی” ارزیابی خواهد کرد.

برنامه آزمایشی شامل بانک های خصوصی و موسسات دولتی خواهد بود و بانک تسویه بین المللی (BIS) با تخصص فنی از آن پشتیبانی خواهد کرد. BOK انواع خرده فروشی و عمده فروشی CBDC را آزمایش خواهد کرد. تحت چارچوب آزمایشی دومی، بانک‌ها سپرده‌های خود را توکن می‌کنند و آنها را در شبکه‌ای که توسط BOK، FSC و FSS نظارت می‌شود، به گردش در می‌آورند. آزمایش زنده CBDC خرده‌فروشی بلافاصله پس از استقرار سیستم در Q4 2024 آغاز می‌شود.

مرتبط با: ارز دیجیتال 70 درصد از دارایی های گزارش شده کره جنوبی در خارج از کشور را تشکیل می دهد

همانطور که اغلب در مورد آزمایش های CBDC اتفاق می افتد، BOK خاطرنشان می کند که تحقیقات با اجرای اجتناب ناپذیر برابری نمی کند. با این حال، لی میونگ سون، معاون اول FSS، این آزمایش را گامی به سوی سیستم پولی آینده توصیف کرد:

“BOK به طور مداوم تحقیقات فناوری مربوط به CBDC را دنبال می کند. با تکیه بر موفقیت های گذشته، این آزمایش گام مهمی به سمت ایجاد یک نمونه اولیه برای سیستم پولی آینده است.”

این سخنان در بیانیه ای که در 3 سپتامبر توسط یکی از مدیران ارشد بانک فرانسه صادر شد تکرار شد. در سخنرانی خود، دنیس بو، معاون اول بانک دو فرانس، CBDC را “کاتالیزوری برای بهبود پرداخت های فرامرزی” خواند. با اطمینان از ایجاد یک سیستم پولی بین‌المللی جدید.»


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید