رئیس بانک مرکزی آرژانتین: CBDC جمع آوری مالیات را بهبود می بخشد


آگوستین داتلیس آشکارا از سرجیو ماسا در ترویج ارز دیجیتال بانک مرکزی به عنوان یک درمان برای اقتصاد ملی حمایت کرد.

آگوستین داتلیس، مدیر بانک مرکزی جمهوری آرژانتین (BCRA)، آشکارا از همتای خود، وزیر اقتصاد سرجیو ماسا، از معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به عنوان یک درمان برای اقتصاد ملی حمایت کرد.

دادن اظهار نظر در تلویزیون محلی، داتلیس اعتقاد خود را ابراز کرد که “پزو دیجیتال” (PAD) می تواند به تثبیت اقتصاد آرژانتین در سال 2024 کمک کند. به نظر این مقام، ویژگی اصلی CBDC قابلیت ردیابی آن است که به دولت کمک خواهد کرد. برای جمع آوری مالیات:

از آنجایی که مشخص نیست چه کسی این کار را انجام داده است، اما شواهدی وجود دارد که انجام شده است، شما با اطمینان از قابلیت ردیابی عملیات با ارز دیجیتال، پایه مالیاتی را گسترش می دهید. این به شما این امکان را می دهد که مالیات ها را بدون افزایش یا حتی کاهش بیشتر افزایش دهید.

PAD همچنین به حل مشکل پولی کشور کمک خواهد کرد. پول محلی ناپایدار، پزو، اغلب حتی به عنوان روش پرداخت با دلار آمریکا رقابت می کند.

مرتبط با: بوئنوس آیرس هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را صادر می کند

داتلیس در مورد “پزو دیجیتال” بسیار صریح صحبت کرد – رئیس بانک مرکزی اطمینان داد که CBDC به تدریج همراه با پول نقد معرفی می شود و جایگزینی نهایی اسکناس کاغذی در مرحله پایانی سال اتفاق می افتد. پروژه

در 2 اکتبر، سرپرست وزیر اقتصاد و نامزد ریاست جمهوری، سرجیو ماسا قول داد در صورت انتخاب شدن برای “حل” بحران طولانی مدت تورم آرژانتین، CBDC راه اندازی کند. بر اساس نظرسنجی‌ها، ماسا کمی از نامزد طرفدار بیت کوین و مخالف بانک مرکزی خاویر مایلی که می‌خواهد دلار آمریکا را به عنوان واحد پول آرژانتین بپذیرد، عقب‌تر است.
نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید