کارولین الیسون سام بنکمن فرید را به سوء استفاده از وجوه کاربران FTX متهم کرد.


گزارش‌ها حاکی از آن است که مدیر عامل سابق Alameda Research و SBF پس از سقوط FTX در نوامبر 2022، تا حد زیادی از ارتباط خارج شده است.

سام “SBF” بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، از روی میز دفاع تماشا کرد که شریک تجاری سابق و دوست دخترش، کارولین الیسون، در دادگاه جنایی خود شهادت داد.

طبق گزارشات دادگاه در 10 اکتبر، الیسون پذیرفته شده او در طول مدتی که در آلامدا بود، به دستور بانکمن-فرید کلاهبرداری کرد. مدیر عامل سابق Alameda گزارش شده است که تقصیر سوء استفاده از وجوه کاربران FTX را دقیقاً متوجه SBF می کند و ادعا می کند که “سیستم هایی را راه اندازی کرده است” که منجر به دریافت نزدیک به 14 میلیارد دلار Alameda از صرافی شده است.

الیسون گفت: «آلامدا چندین میلیارد دلار از مشتریان FTX گرفت و از آن برای سرمایه گذاری استفاده کرد. من ترازنامه‌هایی را فرستادم که آلامدا را کمتر از آنچه که بود مخاطره‌آمیز نشان داد.»

الیسون با بانکمن-فرید از طریق کارشان در جین استریت کپیتال ملاقات کرد و SBF بانکمن-فرید را متقاعد کرد که شرکت سرمایه گذاری را ترک کند و به تلاش های متمرکز بر رمزنگاری آن بپیوندد. گزارش ها حاکی از آن است که این دو تا حد زیادی پس از فروپاشی FTX در نوامبر 2022 از ارتباط با یکدیگر خارج شده بودند.

رابطه الیسون با SBF یکی از موضوعاتی است که در مرکز اتهامات مدیر عامل سابق، که در زمان هدایت تیم در آلامدا، مسئول صرافی ارزهای دیجیتال بود، مواجه است. اتهامات کلاهبرداری Bankman-Fried بر این اساس است که Alameda را هدایت می کند تا اساساً بدون اجازه مشتریان به وجوه کاربران FTX دسترسی داشته باشد و از این وجوه برای خرید ملک و کمک های مالی به کمپین های سیاسی استفاده کند.

گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX و افسر ارشد فناوری سابق، به عنوان یکی از اولین شاهدان دادستان در 5 اکتبر، به اتهام تخلف همراه با الیسون و همچنین مدیر مهندسی سابق، نیشاد سینگ، موضع گرفت. در بازجویی متقابل از وانگ، به نظر می رسد وکلای SBF تلاش می کنند تا بخشی از تقصیر سقوط بازار سهام را به گردن الیسون بیاندازند، مدیر ارشد فناوری سابق را در مورد نقش او زیر سوال می برند و در آغاز استدلال ادعا می کنند که بانکمن-فرید درخواست های او را برای اقدام آلامدا نادیده گرفته است. به نظر می رسید سرمایه گذاری ها

مرتبط با: SBF به دنبال بررسی نقش وکلای FTX در وام 200 میلیون دلاری Alameda است

الیسون و وانگ برخی از اولین اعضای FTX و Alameda بودند که به عنوان بخشی از توافق با مقامات ایالات متحده در مورد شهادت او به گناه خود اعتراف کردند. مشخص نیست که آیا بنکمن-فرید به عنوان بخشی از استراتژی دفاعی موضع خواهد گرفت یا خیر.

شهادت مدیر عامل سابق Alameda Research پنجمین روز از محاکمه جنایی SBF بود که در آن او با 7 اتهام مرتبط با کلاهبرداری روبرو است. او تمام اتهامات خود را رد کرده است و انتظار می رود در دومین محاکمه جنایی که در مارس 2024 آغاز می شود، حاضر شود.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید