کارولین الیسون در مورد نبرد FTX-Binance صحبت می کند، SEC با Grayscale BTC ETF: Hodler’s Digest، 8 تا 14 اکتبر مخالفت نمی کند


کارولین الیسون در مورد Sam Bankman-Fried شهادت می دهد و اطلاعات بیشتری در مورد نبرد FTX-Binance نشان می دهد. گزارش شده است که SEC هیچ برنامه ای برای تجدید نظر در مورد ETF بیت کوین Grayscale ندارد.

پرخواننده ترین اخبار این هفته

کارولین الیسون می خواست استعفا دهد اما می ترسید FTX مورد حمله قرار گیرد

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research، بیش از 10 ساعت در جلسه استماع Sam Bankman-Frieds در این هفته شهادت داد و جزئیات عمیق‌تری در مورد رویدادهایی ارائه کرد که شکست FTX نوامبر 2022 را پیش‌بینی کرد. هیئت منصفه از شهادت الیسون دریافتند که او قصد دارد آلامدا را ترک کند. با این حال، ماه‌ها قبل از فروپاشی آن، در بحبوحه رکود بازار کریپتو، ترس از اجرای یک بانک بر روی FTX وجود داشت. این هفته همچنین شامل ضبطی بود که به عنوان مدرکی در پرونده ارائه شده بود که نشان می دهد لحظه ای را که الیسون به کارمندان درباره استفاده Alameda از سپرده های مشتریان FTX گفت. لحظات کلیدی در پرونده Bankman-Fried شامل افشای ترازنامه های ساخته شده برای فریب دادن وام دهندگان رمزنگاری و شهادت زک پرینس، مدیر عامل BlockFi بود. نکات مهم این هفته از تیم روی زمین کوین تلگراف را بررسی کنید.

Sam Bankman-Fried Binance را مسئول نشت ترازنامه به رسانه ها دانست: شواهد دادگاه

بر اساس شواهدی که این هفته در دادگاه ارائه شد، ماه ها قبل از فروپاشی صرافی کریپتو FTX، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق، در حال بررسی خرید سهام اسنپ چت، جذب سرمایه از سلطنتی عربستان و وادار کردن قانونگذاران به سرکوب صرافی رقیب بایننس بود. این بخشی از پرونده جنایی در حال انجام است. بانکمن-فرید معتقد بود که بایننس ترازنامه آلامدا را در سال 2022 به رسانه ها درز کرده است. طبق سندی به تاریخ 6 نوامبر 2022، Bankman-Fried نوشت که بایننس در حال اجرای یک کمپین روابط عمومی علیه ما است. او ادامه داد که بایننس ترازنامه خود را لو داده است. در مورد آن وبلاگ نوشت؛ آن را به Coindesk ارسال کرد. سپس به طور علنی اعلام کردند که در پاسخ به آن FTT به ارزش 500 میلیون دلار خواهند فروخت و به مشتریان گفتند که مراقب FTX باشند.

گزارش شده است که SEC تصمیم دادگاه در مورد ETF بیت کوین Grayscale را تجدید نظر نخواهد کرد

گزارش شده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده هیچ برنامه ای برای اعتراض به تصمیم اخیر دادگاه به نفع Grayscale Investments ندارد. این تصمیم، SEC را ملزم می‌کند تا درخواست شرکت برای صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) را بررسی کند. تصمیم به اصطلاح SEC برای اعتراض نکردن لزوماً به این معنی نیست که برنامه Grayscale تایید خواهد شد. اگر گزارش ها درست باشد، SEC باید تصمیم ماه اوت دادگاه را پیگیری کند و درخواست Grayscale برای تبدیل Grayscale Bitcoin Trust به بیت کوین ETF نقطه ای را بررسی کند.

Terraform Labs ادعا می‌کند که Citadel Securities در سقوط استیبل کوین دخالت داشته است

آزمایشگاه Terraform دوباره انگشت خود را به سمت سازنده بازار Citadel Securities به دلیل نقش آن در تلاش برنامه ریزی شده و عمدی ادعایی برای کاهش عمق ارز پایدار TerraUSD در سال 2022 نشانه رفته است. آزمایشگاه Terraform در 10 اکتبر دادخواستی را برای اجباری کردن سیتادل در ایالات متحده ارائه کرد. اوراق بهادار اسناد مربوط به فعالیت های تجاری را در ماه مه 2022، زمانی که TerraUSD Classic جدا شد، ارسال خواهد کرد. Terraform در طرح خود استدلال کرد که این اسناد برای دفاع از او در دادخواستی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در فوریه ارائه شده بود و ادعا می‌کرد که Terraform Labs و بنیانگذار آن Do Kwon در تنظیم یک ارز دیجیتال چند میلیارد دلاری دخیل بودند، حیاتی بودند. تقلب در اوراق بهادار با این حال، Citadel Securities قبلا تجارت استیبل کوین TerraUSD را در ماه می 2022 رد کرده بود.

Mastercard نتایج آزمایشی CBDC با موفقیت را اعلام کرد

مسترکارت آزمایشی شامل بسته بندی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) بر روی بلاک چین های مختلف، مشابه بیت کوین پیچیده و اتر پیچیده را تکمیل کرده است. این کارآزمایی با بانک رزرو استرالیا و مرکز تحقیقات تعاونی مالی دیجیتال CBDC این کشور انجام شد. Mastercard گفت این راه حل به دارندگان CBDC اجازه می دهد تا یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) فهرست شده در اتریوم خریداری کند. پردازشگر پرداخت نوشت که این فرآیند مقدار مورد نیاز CBDC آزمایشی را در پلتفرم CBDC آزمایشی RBA قفل می‌کند و مقدار معادل توکن‌های CBDC آزمایشی رول شده را در اتریوم برش می‌دهد.

برنده و بازنده

بیت کوین در آخر هفته (بیت کوین) آنجا 26892 دلاراتر (ETH) -اکثر 1551 دلار و XRP -اکثر 0.48 دلار. ارزش کل بازار به شرح زیر است: 1.05 دلار تریلیون بر اساس CoinMarketCap.

در میان 100 ارز دیجیتال برتر، سه آلتکوین سودآور هفته Loom Network بودند. (ایستادن) توکن کیف پول اعتماد در 86.71٪ (TWT) 16.72 درصد و طلای تتر (XAUt) 5.16 درصد است.

سه آلتکوین برتر هفته از دست دادن Mantle بود (MNT) -17.27٪، استخر موشک (RPL) -14.39 درصد و بهمن (AVAX) در -13.39 درصد است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کریپتو، حتما تحلیل بازار کوین تلگراف را بخوانید.

همچنین بخوانید
امکانات

DeSci: آیا رمزنگاری می تواند تحقیقات علمی را بهبود بخشد؟

امکانات

زیبا و آرام: اولین برداشت جیمسون لوپس از بیت کوین

به یاد ماندنی ترین نقل قول ها

در واقع این وظیفه ماست. آموزش واقعاً به مردم در مورد مزایای استفاده از بلاک چین.

گریس صبندریکی از بنیانگذاران بلاک چین و مرکز متاورس اندونزی

بازارهای دارایی های رمزنگاری شده، از جمله DeFi، در این مرحله خطر قابل توجهی برای ثبات مالی ندارند.

سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا

من نگران بودم که مشتریان از FTX خارج شوند و این خروج به مردم آسیب برساند. […] حالم خوب نبود اگر مردم بفهمند [about Alameda using FTX funds]همه آنها سعی می کنند از FTX خارج شوند.

کارولین الیسونمدیر عامل سابق Alameda Research

کیف پول‌های دیجیتال وابسته به حماس که میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال دریافت می‌کنند، هشداردهنده است و باید زنگ خطری برای قانون‌گذاران و قانون‌گذاران باشد.

الیزابت وارنسناتور آمریکایی

بیت کوین و اتریوم ممکن است متضاد به نظر برسند، اما می توانند همزیستی داشته باشند و مکمل یکدیگر باشند.

ویلم شرومدیرعامل آزمایشگاه بوتانیکس

افرادی که معتقدند SBFraud مرد خوبی است که اشتباه کرد و FTX خیلی سریع رشد کرد و همه چیز از او دور می‌شود، هرگز نباید مسئول پول دیگران باشند.”

جان دیتونوکیل و وکیل رمزارز

پیش بینی هفته

رگه زیان اتریوم و بیت کوین از 15 ماه فراتر رفت آیا قیمت اتریوم می تواند مسیر را معکوس کند؟

قیمت توکن بومی اتریوم، اتر، در برابر بیت کوین به پایین ترین حد در 15 ماه گذشته معامله می شود و پایین ترین قیمت از زمانی است که اتریوم به سمت اثبات سهام حرکت کرده است. جفت ETH/BTC در اوایل این هفته به 0.056 BTC سقوط کرد. با انجام این کار، این جفت به زیر میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA 200 هفته ای؛ موج آبی) نزدیک به 0.058 بیت کوین کاهش یافته است که خطرات نزولی را تا سال 2023 افزایش می دهد.

EMA 200 هفته ای در طول تاریخ به عنوان یک سطح پشتیبانی قابل اعتماد برای گاوهای ETH/BTC عمل کرده است.

ETH/BTC در سال 2023 پس از از دست دادن متحرک متحرک 200 هفته ای به عنوان پشتیبانی، با خطرات فروش مشابهی مواجه است. در این مورد، به نظر می رسد هدف نزولی بعدی در حدود خط 0.5 فیبوناچی نزدیک به 0.051 BTC در سال 2023 باشد، که تقریباً 9.5 درصد از سطوح قیمت فعلی کاهش می یابد.

برعکس، اگر متحرک نمایی 200 هفته ای را به عنوان پشتیبانی عقب بکشد، قیمت ETH می تواند به سمت متحرک نمایی 50 هفته ای (موج قرمز) نزدیک به 0.065 بیت کوین بازگردد.

FUD هفته

اشتباه یا پولشویی؟ کاربر 1.6 میلیون دلار برای CrypToadz NFT می پردازد

یکی از NFT های CrypToadz که میانگین قیمت آن از 1000 دلار تجاوز نمی کرد، با 1055 اتر پیچیده شده معادل 1.6 میلیون دلار خریداری شد. مجموعه CrypToadz در طول رونق NFT در سال 2021 راه اندازی شد و از 38 میلیون دلار حجم معاملات اتر در 10 روز اول ورود به بازار فراتر رفت. هزینه پرداخت شده توسط کاربر ناشناس برای NFT سوالاتی را در جامعه ایجاد کرد. دو هفته پیش این کالا با قیمت 0.95 ETH (حدود 1600 دلار) خریداری شد و هزار برابر بیشتر فروخته شد.

استیبل کوین USDR به 0.53 دلار کاهش می یابد، اما تیم قول می دهد راه حل ارائه دهد

استیبل کوین USDR با پشتوانه املاک و مستغلات، پیوند خود را با دلار آمریکا پس از بازخریدهای سریع که باعث شد دارایی های نقدی مانند دای مجبور به خارج شدن از خزانه آن شود، از دست داد. USDR با پشتوانه ترکیبی از ارزهای دیجیتال و دارایی‌های مستغلات، توسط پروتکل Tangible، یک پروژه مالی غیرمتمرکز که هدف آن توکن‌سازی اقامتگاه‌ها و سایر دارایی‌های دنیای واقعی است، صادر می‌شود. گزارش شده است که در طول بحران، یک معامله گر 131350 USDR را با 0 USD سکه مبادله کرد که منجر به ضرر کامل سرمایه گذاری شد.

HTX 8 میلیون دلار از وجوه سرقت شده را بازیابی کرد و 250 ETH به هکر اهدا کرد

صرافی HTX کریپتو Huobi Global بازگشت وجوه دزدیده شده توسط یک هکر در اواخر سپتامبر را تأیید کرد و پس از حل مشکل، پاداشی معادل 250 اتر صادر کرد. 5000 ETH در یکی از کیف پول های داغ HTX در 25 سپتامبر تخلیه شد. این در آن زمان حدود 8 میلیون دلار ارزش داشت. مدت کوتاهی پس از وقوع حمله، شرکت با هکر تماس گرفت و ادعا کرد که هویت او را می‌داند. HTX در نهایت پیشنهاد داد 5 درصد پاداش به ارزش 400000 دلار بپردازد و در صورت بازگرداندن 95 درصد از وجوه قبل از مهلت 2 اکتبر، هیچ اقدام قانونی انجام ندهد.

فراتر از رمزارز: شواهد دانش صفر پتانسیل را از رای دادن به امور مالی را نشان می دهد

یک فناوری رمزگذاری در حال ظهور می تواند به دو نیاز بزرگ قرن بیست و یکم کمک کند: حریم خصوصی و یکپارچگی.

النور ترت در مورد کپی‌ها و صنعت ارزهای دیجیتال بهتر

پیروان النور ترت، تهیه کننده فاکس بیزینس، پس از شروع اظهار نظر در مورد پرونده SEC علیه ریپل، منفجر شدند.

بایننس اعلام کرد که SBF ها از چین رشوه گرفته اند: آسیا اکسپرس

ظاهرا SBF 150 میلیون دلار رشوه به مقامات چینی پرداخت کرده تا حساب‌های خود را آزاد کند، بایننس مسدود کردن کاربران حماس را توجیه می‌کند، در حالی که هکر Huobi کل 8 میلیون دلار دارایی‌های دزدیده شده را برمی‌گرداند.


نویسنده: Editorial Staff

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید