شهادت کارولین الیسون: SBF 150 میلیون دلار رشوه به مقامات چینی برای آزاد کردن وجوه پرداخت کرد.


کارولین الیسون، شاهد ستاره در پرونده جنایی Sam Bankman-Fried، شهادت داد که SBF قبل از پرداخت میلیون‌ها رشوه به مقامات چینی سعی کرد از هویت‌های مرتبط با کارگران جنسی تایلندی برای کشف وجوه استفاده کند.

کارولین الیسون، شریک عاشقانه سابق بنیانگذار FTX، سام “SBF” بانکمن-فرید و مدیر عامل سابق Alameda Research، در شهادت دادگاه ادعا کرد که SBF میلیون ها دلار رشوه به مقامات چینی پرداخت کرده است تا پول های قفل شده در صرافی های محلی را باز کند.

الیسون در شهادت خود در 11 اکتبر گفت که 1 میلیارد دلار وجوه در چین قفل شده است و آلامدا 150 میلیون دلار رشوه به مقامات دولتی چین پرداخت تا به آنها دسترسی پیدا کند.

وجوه متعلق به Alameda Research در صرافی‌های ارزهای دیجیتال Huobi و OKX در نتیجه تحقیقات پولشویی توسط مقامات چینی در سال 2021 مسدود شد.

الیسون شهادت داد که Bankman-Fried به او و سایر کارمندان FTX دستور داده است که همه پیام‌های مرتبط ارسال شده از طریق برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری شده سیگنال را حذف کنند.

اما قبل از رشوه دادن به مقامات چینی، الیسون گفت که آنها سعی کردند یک وکیل محلی در چین استخدام کنند که بتواند به مذاکره با دولت کمک کند.

پس از شکست تلاش‌ها با وکلا، الیسون ادعا کرد که Bankman-Fried سعی کرده از کیف پول «در حساب‌های دیگران» برای دسترسی به وجوه استفاده کند، اما ناموفق بوده است. معلوم شد که این شامل کارگران جنسی تایلندی نیز می شود.

الیسون گفت: “در OKX، ما چندین حساب با استفاده از هویت افراد مختلف ایجاد کردیم که به نظر من فاحشه های تایلندی بودند و اساساً سعی کردیم حساب اصلی ما ضرر کند و سایر حساب ها پول در بیاورند، بنابراین معاملات بسیار نامتوازنی بین آنها وجود دارد. دو تا حساب‌های دیگر بتوانند پول در بیاورند.» و می‌تواند آن را بکشد.»

مرتبط با: کارولین الیسون می گوید سم بنکمن-فرید آرزو دارد رئیس جمهور آمریکا شود

الیسون در پاسخ به این سوال که مسدود کردن حساب چگونه حل شد، گفت که تصورش این بود که از طریق پرداخت رشوه آلامدا حل شد.

طبق پستی که شاهدی که در دادگاه حضور داشت در X (توئیتر سابق) به اشتراک گذاشته شد، الیسون باید در 12 اکتبر برای بازجویی متقابل توسط مارک کوهن، وکیل SBF بازگردد.

در مجموع، SBF با 13 اتهام مواجه است. محاکمه فعلی او که در 3 اکتبر آغاز شد، در حال رسیدگی به هفت اتهام اول کلاهبرداری است که شامل اتهام رشوه دادن به مقامات چینی نمی شود.

اما در دادگاه دوم که برای مارس 2024 برنامه ریزی شده است، با پنج اتهام دیگر از جمله اتهامات کلاهبرداری بانکی و توطئه رشوه خواری خارجی روبرو خواهد شد. Bankman-Fried نسبت به تمام اتهامات وارده بر او بی گناه است.

خبرنگاران کوین تلگراف برای پوشش این پرونده در نیویورک هستند. برای آخرین به روز رسانی ها با پیشرفت حماسه اینجا را بررسی کنید.

مجله: آزمایش SBF ادامه دارد، مجموعه آزمایشی Mashinsky، سهم بازار Binance کاهش می یابد: Hodler’s Digest، 1-7 اکتبر
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید