کارولین الیسون 7 ترازنامه «جایگزین» ارائه می دهد که قرار گرفتن آلامدا در معرض FTX را پنهان می کند.


مدیر عامل سابق شهادت داد که او مجموعه‌ای از هفت صفحه گسترده حاوی اطلاعات گمراه‌کننده درباره صورت‌های مالی Alameda را برای ارائه به وام دهندگان جنسیس به SBF ارائه کرد.

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، در ششمین روز محاکمه جنایی سام «SBF» بانکمن-فرید در نیویورک، اعتراف کرد که ارقام ساختگی برای بررسی جنسیس ارائه کرده است.

طبق گزارشات دادگاه در 11 اکتبر، الیسون درخواست کرد Bankman-Fried به او دستور داد تا ترازنامه های «جایگزینی» در مورد استفاده آلامدا از وجوه حاصل از صرافی ارزهای دیجیتال FTX ایجاد کند. او گفته است که ۷ صفحه گسترده ارائه کرده است که یکی از آنها SBF به Genesis ارسال کرده است. این سند نشان نداد که آلامدا 10 میلیارد دلار از FTX وام گرفته است.

بر اساس گزارش ها، الیسون گفت: “سام گفت ترازنامه را برای جنسیس نفرستید.” ما 10 میلیارد دلار از FTX وام می‌گرفتیم و 5 میلیارد دلار وام به مدیران و شرکت‌های وابسته داشتیم. فکر می‌کردیم جنسیس ممکن است این اطلاعات را به اشتراک بگذارد.»

الیسون پس از اولین حضور در دادگاه در 10 اکتبر به جایگاه شاهد در جلسه استماع SBF بازگشت. برخلاف شهادت قبلی او، دادستان ها از مدیر عامل سابق آلامدا در مورد احساساتش در مورد فریب او در مورد امور مالی شرکت سؤال کردند:

“من نگران بودم که مشتریان از FTX خارج شوند، که این خروج به مردم آسیب برساند […] حالم خوب نبود اگر مردم بفهمند [about Alameda using FTX funds]همه آنها سعی می کنند از FTX خارج شوند.”

مدیر عامل سابق وقتی که دادستان از او پرسیدند آیا اقدامات خود را “غیر صادقانه” و “اشتباه” می داند، پاسخ مثبت داد. در حالی که الیسون بسیاری از تقصیرها را برای رویدادهای مربوط به سقوط FTX به دلیل سوء استفاده ادعایی از سرمایه مشتری به پای SBF می‌اندازد، به نظر می‌رسد وکلای مدافع مدیر عامل سابق Alameda را به عنوان محرک معرفی می‌کنند.

مرتبط با: کارولین الیسون می گوید سم بنکمن-فرید آرزو دارد رئیس جمهور آمریکا شود

انتظار می‌رود که الیسون به دنبال شهادت یکی از بنیانگذاران FTX و مدیر ارشد فناوری سابق، گری وانگ، شاهد ستاره محاکمه در پرونده SBF باشد. نیشاد سینگ، مدیر مهندسی سابق FTX در این موضع شرکت نکرد، اما به عنوان شاهد احتمالی به عنوان بخشی از توافق با وزارت دادگستری معرفی شد.

دادستان های پرونده جنایی بانکمن-فرید گفتند که انتظار دارند پرونده خود را تا 26 یا 27 اکتبر به تعویق بیاندازند و پس از آن وکلای مدافع شروع به احضار شاهدان خواهند کرد. SBF نسبت به 7 اتهام مربوط به کلاهبرداری در FTX و همچنین 5 اتهامی که در دادگاه در مارس 2024 با آن روبرو خواهد شد، اعتراف کرد که بی گناه است.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید