بایننس، اسنپ چت و سهام از جمله چیزهایی هستند که SBF از آنها “ترس” دارد


به گفته کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، زمانی از این که رگولاتورها را وادار به فشار بر بایننس و افزایش سرمایه از ولیعهد سعودی کند، “هیجان زده” بود.

در هفته‌ها و ماه‌های قبل از فروپاشی صرافی رمزارز FTX، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق، نسبت به آلامدا «ترس» می‌کرد، سهام اسنپ‌چت را می‌خرید، سرمایه‌های سلطنتی عربستان را افزایش می‌داد و از رگولاتورها می‌خواست که صرافی ارزهای دیجیتال رقیب بایننس را سرکوب کنند. .

این همان چیزی است که کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research در یادداشت‌های شخصی درباره FTX و Alameda که دادستان‌ها در روز دوم شهادت او در نیویورک ارائه کردند، نوشت.

در طول محاکمه، الیسون به هیئت منصفه گفت که سقوط در اکوسیستم Terra در می 2022 به اندازه‌ای مهم بود که Bankman-Fried را به فکر تعطیلی Alameda و جمع‌آوری سرمایه یک میلیارد دلاری از شاهزاده سعودی، که به دلیل سرمایه‌گذاری‌هایش در بازی‌های بلاک چین می‌شناسد، سوق داد. از طریق صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی

به گفته الیسون، یکی دیگر از اولویت های بانکمن-فرید یک سال پیش، «اطمینان از فشار نظارتی» بر صرافی ارز دیجیتال Binance بود، اقدامی با هدف افزایش سهم بازار FTX. او هیچ جزئیاتی در مورد نحوه برنامه ریزی بانکمن-فرید برای انجام این کار ارائه نکرد.

Bankman-Fried گفت که او همچنین به دنبال کمک مالی بیشتر از وام دهنده رمزارز BlockFi است که قبلاً بیش از 660 میلیون دلار به Alameda وام داده است. دیگر نگرانی های اصلی او شامل تجارت اوراق قرضه صادر شده توسط دولت ژاپن، خرید سهام اسنپ (SNAP) و “اطمینان از خوشحالی ویلی” بود.

اگرچه فهرست نام ویلی را نشان نمی‌دهد، اما این نام احتمالاً اشاره‌ای به مربی بانکمن-فرید، ویلیام مک اسکیل بود.

به گفته الیسون، Bankman-Fried او را به خاطر مشکلات آلامدا و محافظت ضعیفش مقصر دانست. در طول جلسه استماع، الیسون اعتراف کرد که یک استراتژی پوشش ریسک بهتر می‌توانست به آلامدا کمک کند تا با زمستان کریپتو مواجه شود، اما خاطرنشان کرد که این شرکت همچنین اضافه برداشت‌های زیادی داشت و میلیاردها دلار برای خط اعتباری خود با FTX هزینه کرده است.

وام های باز مدت زمان سررسید ندارند. این به این معنی است که وام گیرنده یک گزینه پیش پرداخت دارد، در حالی که وام دهنده یک گزینه تماس دارد. در ماه ژوئن، وام دهندگانی مانند جنسیس کپیتال شروع به استفاده از گزینه های تماس کردند که آلامدا را ملزم به بازپرداخت میلیون ها دلار کردند. تحت هدایت بانکمن-فرید، الیسون برخی از بدهی های آلامدا را با سرمایه مشتریان FTX پرداخت کرد. او گفت که در سپتامبر 2022، بدهی های آلامدا به FTX به 13.7 میلیارد دلار رسید، در حالی که وام های باز مدت آن 1.3 میلیارد دلار بود.

به درخواست Bankman-Fried، الیسون همچنین صفحات گسترده «جایگزینی» را برای وام دهندگان Alameda ایجاد کرد که با پنهان کردن تعهدات مالی خود به FTX و جلوگیری از مطالبه بازپرداخت کامل وام دهندگان، شرکت را «بهتر به نظر می‌رساند».

الیسون همچنین لحظات پریشانی عاطفی را فاش کرد. او با آرامش و قاطعیت در طول جلسه، نگرانی خود را در مورد امکان برداشت وجوه مشتریان از FTX در بحبوحه “بحران نقدینگی” در آلامدا ابراز کرد.

هر روز نگران احتمال این بودم. [loans] جست‌وجو همزمان».

بازجویی متقابل الیسون توسط دفاعیات بنکمن-فرید در 12 اکتبر آغاز خواهد شد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید