بلاک چین های Canto و Astar برای انتقال به اکوسیستم اتریوم به عنوان لایه 2 برنامه ریزی می کنند


Polygon Labs گفت که با به ارث بردن امنیت اتریوم، Canto غیرمتمرکزتر خواهد شد و به تضمین های غیرقابل اعتماد در هنگام پل زدن دارایی ها اجازه می دهد.

بلاک چین لایه 1 بومی کیهان، کانتو به جدیدترین زنجیره ای تبدیل شده است که به عنوان یک تجمع دانش صفر لایه 2 به اتریوم مهاجرت کرده است، پس از اینکه یک بلاک چین لایه 1 دیگر، Astar، برنامه های مشابهی را برای مهاجرت از اکوسیستم پولکادوت به اتریوم اعلام کرد.

Canto یک بلاکچین همه منظوره بدون مجوز سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که هدف آن مشارکت بخش مالی سنتی در برنامه های مالی غیرمتمرکز است.

طبق بیانیه ای از Polygon Labs در 18 سپتامبر، پس از توافق رسمی به دست آمده توسط Canto Commons (چارچوبی که مشارکت کنندگان ایده ها و راه حل های پروتکل را هماهنگ می کنند)، توسعه دهندگان اصلی یک تجمع ZK را در لایه دوم اتریوم ایجاد خواهند کرد:

با استفاده از پل مشترک ZK، Canto در نهایت از نقدینگی یک اکوسیستم Polygon یکپارچه با دسترسی آسان به اتریوم بهره خواهد برد.

Polygon Labs گفت Canto امنیت اتریوم را به ارث خواهد برد و همزمان با پل زدن دارایی ها، تمرکززدایی بیشتر و ضمانت های غیرقابل اعتماد را ارائه خواهد کرد:

“امنیت کاربر از طریق بهترین گواهی ToM در کلاس و در حال تولید به دست می آید، به این معنی که امنیت جامعه به جای انگیزه های اجتماعی-اقتصادی اثبات تقلب، توسط رمزنگاری فعال می شود و از اتریوم به ارث می رسد.”

Polygon Labs اضافه کرد که هیچ تغییری در اعتبار سنجی یا سیستم سهامداری Canto ایجاد نخواهد شد.

کانتو حرکات استار را دنبال می کند

به گفته Sandeep Nailwal یکی از بنیانگذاران Polygon Labs، Canto در ماه‌های اخیر به شرکت‌هایی مانند Astar، Gnosis Pay، Palm و IDEX می‌پیوندد که برنامه‌های خود را برای ساخت لایه ZK 2 با استفاده از کیت توسعه زنجیره‌ای Polygon اعلام کرده‌اند.

در 13 سپتامبر، تیم Astar اعلام کرد که به زودی ساخت راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم خود به نام Astar ZK-Ethereum Virtual Machine (EVM) را آغاز خواهد کرد که همچنین از CDK Polygon استفاده می‌کند.

تیم Astar در بیانیه ای در 14 سپتامبر گفت: “ما در حال ساختن یک پل غیرقابل اعتماد به اتریوم با معادل EVM بالا هستیم، بنابراین توسعه دهندگان dApp می توانند از ابزارهای موجود برای ایجاد راه حل در کل اکوسیستم ما استفاده کنند.”

Polygon Labs امیدوار است زنجیره مبتنی بر ZK به کسب‌وکارها این امکان را بدهد که راه‌حل‌های Web3 را با سرعت، مقیاس‌پذیری و امنیت بیشتر در ژاپن، جایی که مقر Astar در آن قرار دارد، و در سطح جهانی پیاده‌سازی کنند.

رایان شان آدامز، یکی از مجریان برنامه بدون بانک Ethereum، گفت که دو مهاجرت اخیر به اتریوم می تواند آغاز بهمن باشد.

هر پروتکلی در اتریوم معتبر نیست

در همین حال، به نظر می رسد برخی از پروتکل ها به سمت دیگری حرکت می کنند.

صرافی غیرمتمرکز dYdX قصد خود را برای ایجاد یک مبادله کتاب سفارش «کاملاً غیرمتمرکز» در Cosmos در اوایل سپتامبر به عنوان بخشی از برنامه خود برای دور شدن از اتریوم اعلام کرد.

Maker، یکی دیگر از پروتکل های بومی اتریوم، همچنین از برنامه هایی برای قطع روابط با اتریوم در ماه سپتامبر و ایجاد یک زنجیره جدید و «کارآمدتر» با پایگاه کد سولانا خبر داد.

مرتبط با: اسکرول zkEVM ایجاد شده توسط جامعه ایده آل اتریوم در عرض چند هفته راه اندازی می شود

Rune Chistensen، یکی از بنیانگذاران Maker، اضافه کرد که Solana در حال حاضر به عنوان “امیدبخش ترین” اکوسیستم برای اکتشاف ایستاده است، زیرا در طول شکست FTX ثابت شد و دارای مجموعه ای از توسعه دهندگان با استعداد با کیفیت بالا است که بر روی Solana ساخته شده اند.

مجموعه توکن های غیرقابل تعویض OnChainMonkey همچنین کل مجموعه 10000 NFT خود را از اتریوم به بیت کوین تغییر می دهد. تیم پشت پروتکل یک لایه پایه امن تر و یک اکوسیستم پر رونق بیت کوین Ordinals را دلیل اصلی طرح مهاجرت ذکر کرد.

مجله: DeFi Dad، Hall of Flame: اتریوم “به طرز تاسف باری کم ارزش شده” اما قوی تر می شود
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *