پلیس کانادا به سرمایه گذاران کریپتو در مورد روند رو به افزایش سرقت خانه ها هشدار می دهد


مجرمان با جعل هویت رانندگان تحویل‌دهنده، وارد خانه‌های قربانیان شدند تا ارز دیجیتال را سرقت کنند.

یک اداره پلیس کانادا هشداری عمومی درباره روند احتمالی دزدی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال با ارزش بالا در خانه‌های خود صادر کرده است.

در 19 ژوئیه، پلیس سواره سلطنتی کانادا (RCMP) در ریچموند، شهری در جنوب ونکوور، گفت که چندین سرقت مشابه شامل سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در 12 ماه گذشته رخ داده است.

سرلشکر Gene Hsieh از واحد جرم و جنایت بزرگ ریچموند RCMP گفت که شخصی “این قربانیان را برای ارزهای دیجیتال هدف قرار می دهد” و او معتقد است که یک هشدار عمومی برای امنیت عمومی ضروری است.

RCMP جزئیات خاصی را در مورد این رویدادها منتشر نکرد، اما توضیح داد که در هر مورد، عامل جنایت قبل از سرقت از قربانی وانمود می کند که راننده تحویل است.

«مظنونان با ظاهر شدن به عنوان یک تحویل دهنده یا شخص مجاز وارد خانه قربانی می شوند. پس از نفوذ مظنونان به خانه، اطلاعات قربانیان را می‌دزدند که به آنها امکان دسترسی به حساب‌های ارز دیجیتالشان را می‌دهد.

گروهبان ارشد جیل لانگ از خدمات تحقیقاتی پلیس دلتا گفت که مظنونان می‌دانستند قربانیان کجا زندگی می‌کنند، و همچنین سرمایه‌گذاری «سنگینی» روی ارزهای دیجیتال انجام داده‌اند.

اداره پلیس تایید کرد که یک نفر را دستگیر کرده است، اما تایید نکرد که آیا این چندین رویداد مرتبط هستند یا خیر. او جزئیات خاصی در مورد این رویدادها یا میزان سرقت ارزهای دیجیتال در حالی که تحقیقات در حال انجام است، ارائه نکرد.

برای جلوگیری از سرقت منزل، این بخش توصیه کرد که افراد غریبه یا تحویل دهندگان به ظاهر قانونی یا غیر قانونی اجازه ورود به خانه را نداشته باشند و در عوض تحویل را از آنها منع کنند.

در صورت شک باید با شرکت تحویل دهنده تماس گرفته شود تا هویت فرد بررسی شود و اگر خطری قریب الوقوع یا قریب الوقوع به نظر می رسد باید با مقامات تماس گرفته شود.

پلیس گفت: اشیاء قیمتی و اطلاعات مالی باید در محل امنی مانند گاوصندوق در داخل خانه نگهداری شود.

مرتبط با: مدیر عامل شرکت Thodex در ترکیه به دلیل عدم ارائه اسناد مالیاتی به زندان محکوم شد

به طور کلی تر، پلیس توصیه می کند در مورد مسائل مالی فقط به صورت خصوصی – نه در رسانه های اجتماعی – و فقط با افراد مورد اعتماد صحبت کنید.

در ماه مارس، آیدن پلترسکی که خود را «شاه رمز ارز» معرفی می‌کرد، ربوده شد، به ناحق زندانی شد، و توسط پنج مرد مورد حمله قرار گرفت که با یک طرح آشکار ارزهای دیجیتال توسط پلترسکی گرفتار شدند.

به گفته شرکت رادیو و تلویزیون کانادا، یکی از این مردان که بنا به گزارش ها 560000 دلار (740000 دلار کانادا) در این طرح سرمایه گذاری کرده بود، متهم به ربودن پلترسکی در 17 ژوئیه شد.

مجله: Web3 Player: هیتمن کارگردان منطقه 9، نبرد منطقه چراغ قرمز Decentraland
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *