رگولاتور کانادا قوانین استیبل کوین را برای صرافی ها و صادرکنندگان روشن می کند


سازمان تنظیم کننده اوراق بهادار کانادا شرایط تجارت و انتشار استیبل کوین ها را تعیین کرده است.

مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) راهنمایی هایی را برای صرافی ها و صادرکنندگان ارزهای دیجیتال در مورد رویکرد موقت خود در مورد دارایی های رمزنگاری مبتنی بر ارزش، با تمرکز ویژه بر روی استیبل کوین ها ارائه کرده است.

سازمان چتر سازمان تنظیم‌کننده اوراق بهادار استانی و منطقه‌ای کانادا بیانیه‌ای در 5 اکتبر صادر کرد که در آن بیان کرد که تجارت برخی ارزهای دیجیتال که به ارزش یک ارز فیات واحد اشاره می‌کنند، ممکن است با شرایط و ضوابط مجاز باشد.

در ماه فوریه، CSA مجدداً دیدگاه خود را تأیید کرد که استیبل کوین‌ها «ممکن است اوراق بهادار و/یا مشتقاتی را تشکیل دهند» که مبادلات کریپتو کانادا از تجارت آنها منع شده است.

با این حال، CSA ممکن است اجازه خرید و فروش این دارایی‌ها را بدهد در صورتی که صادرکنندگان ذخیره دارایی مناسب را نزد یک متولی واجد شرایط نگهداری کنند و صرافی‌های ارز دیجیتال که استیبل‌کوین‌ها را ارائه می‌دهند «اطلاعات خاصی را در مورد مدیریت، عملیات و ذخیره دارایی در دسترس عموم قرار دهند».

رئیس CSA و رئیس کمیسیون اوراق بهادار آلبرتا و مدیر عامل شرکت Stan Magidson در بیانیه ای گفت:

این چارچوب موقت، که در آینده بر روی آن ایجاد خواهیم کرد، استانداردهای خاصی را تعیین می کند تا اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاران اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت می کنند، از جمله ریسک های مرتبط با دارایی هایی که خریداری می کنند.

CSA هشدار داد که دارایی‌های رمزنگاری با پشتوانه فیات که الزامات را برآورده می‌کنند همچنان پرخطر هستند و نباید به عنوان تایید شده یا بدون ریسک در نظر گرفته شوند.

مرتبط با: مالکیت کریپتو در کانادا به دلیل قوانین سختگیرانه و کاهش قیمت ها کاهش یافته است

در ماه آگوست، کوین تلگراف گزارش داد که وضوح مقررات در کانادا باعث شده موسسات توجه بیشتری به ارزهای دیجیتال داشته باشند.

در ماه ژوئیه، CSA دستورالعملی را در مورد سهام صادر کرد و بیان کرد که مجاز بود اما فرصت های وام دهی محدود بود و نسبت دارایی های “نقد نقد” محدود شد.

ارزش بازار استیبل کوین در 18 ماه گذشته کاهش یافته است و در حال حاضر 123 میلیارد دلار است که تقریباً 11 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید