دادگاه کانادا 👍 ایموجی را به عنوان یک قرارداد قرارداد معتبر می داند: گزارش


هدف از این دادخواست تعیین این بود که آیا یک کشاورز کانادایی با فروش یک تن کتان در سال 2021 با پاسخ دادن به یک خریدار غلات با یک ایموجی بزرگ موافقت کرده است یا خیر.

یک قاضی کانادایی حکم داده است که ایموجی پرکاربرد می‌تواند تأیید کند که یک شخص به طور قانونی وارد یک قرارداد شده است.

طبق گزارشی در نیویورک تایمز، قاضی تی جی کین گفت که این تصمیم منعکس کننده “واقعیتی جدید در جامعه کانادا” است زیرا افراد بیشتری از ایموجی ها برای بیان خود در انواع موقعیت ها از جمله معاملات تجاری استفاده می کنند.

هدف از این دادخواست تعیین این بود که آیا یک کشاورز با فروش تن کتان به خریدار غلات در سال 2021 موافقت کرده است یا خیر. بر اساس این گزارش، خریدار قرارداد خرید را برای کشاورز ارسال کرده و نوشته است لطفا قرارداد کتانی را تایید کنید.

پس از دریافت ایموجی شست بالا در پاسخ، متوجه شد که کشاورز «قرارداد» را پذیرفته است و این ایموجی «راه» او برای پذیرش آن است. از طرف دیگر، کشاورز گفت که باید تأیید کند که ایموجی “قرارداد کتانی را دریافت کرده است”.

قاضی خاطرنشان کرد: کشاورز و خریدار رابطه تجاری دیرینه ای با هم داشتند و کشاورز به معاملات قبلی فروش با متن هایی مانند «به نظر می رسد»، «خوب» یا «بله» پاسخ داده است. در این حکم، قاضی کین به تعریف دیکشنری دات کام از شکلک‌های بالا اشاره کرد: «در ارتباطات دیجیتال، به‌ویژه در فرهنگ‌های غربی، برای ابراز تأیید، تأیید یا تشویق استفاده می‌شود».

اریک گلدمن، استاد حقوق در دانشکده حقوق دانشگاه سانتا کلارا، به تایمز گفت که علیرغم این حکم، معنای شکلک‌های شست بالا بسته به هر مورد، یک سوال باز باقی می‌ماند. این پروفسور خاطرنشان کرد که برخی از نوجوانان ممکن است از ایموجی به طعنه یا غیرصادقانه استفاده کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از آن برای تأیید دریافت پیام استفاده کنند. او گفت که این ژست می تواند در برخی از کشورهای خاورمیانه نیز توهین آمیز باشد. گلدمن افزود که این شکایت “به مردم یادآوری می کند که استفاده از ایموجی با انگشت شست می تواند عواقب قانونی جدی داشته باشد.”

مجله: خطرات قانونی درگیر شدن در DAO


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *