درآمد استخراج سه ماهه دوم کنعان در سه ماهه اول 43 درصد افزایش یافت اما ضرر خالص 31 درصد افزایش یافت.


شرکت استخراج بیت کوین Canaan نتایج مالی سه ماهه دوم خود را اعلام کرد. درآمد استخراج بیت کوین 43 درصد نسبت به سه ماهه اول سال 2023 افزایش یافته است، اما ضرر خالص نیز 31 درصد افزایش یافته و به 110 میلیون دلار رسیده است.

شرکت استخراج بیت کوین Canaan نتایج مالی حسابرسی نشده خود را برای سه ماهه دوم سال 2023 اعلام کرد. این شرکت با ضرر خالص قابل توجه 110 میلیون دلاری دست و پنجه نرم کرد و در عین حال رشد در فروش نیروی محاسباتی و درآمد استخراج BTC را نشان داد. در سه ماهه اول 31 درصد افزایش یافته است.

شرکت ثبت شده در فهرست NASDAQ دلایل متعددی را فهرست کرده است که بر افزایش درآمد و رویدادهای نامطلوب قابل توجهی تأثیر گذاشته است، از جمله در مجموع 54 میلیون دلار در کاهش ارزش موجودی و زوال تجهیزات.

کنعان در سه ماهه دوم سال 2023 73.9 میلیون دلار درآمد داشت، در حالی که در سه ماهه قبل 55.2 میلیون دلار درآمد داشت. از این مقدار، 57.9 میلیون دلار از درآمد محصول و 15.9 میلیون دلار از درآمد استخراج بیت کوین بوده است.

درآمد استخراج بیت کوین در مقایسه با 11.1 میلیون دلار در سه ماهه اول 43.3 درصد رشد داشته است. در سه ماهه دوم سال 2023، کنعان درآمد 7.8 میلیون دلاری استخراج بیت کوین خود در سال 2022 را بیش از دو برابر کرد. این شرکت این افزایش را به بهبود قیمت بیت کوین و در نتیجه افزایش پاداش بیت کوین نسبت داد.

افزایش متوالی عمدتاً ناشی از بهبود قیمت بیت کوین و افزایش پاداش بیت کوین در سراسر شبکه در طول سه ماهه بود.

Canaan همچنین افزایش قابل توجهی را در کل توان محاسباتی فروخته شده گزارش داد که به 6.1 میلیون تاش در ثانیه رسید که 45 درصد نسبت به سه ماهه رشد داشت و این صنعت را به منبع اصلی درآمد برای شرکت تبدیل کرد.

کنعان همچنین مجموع زیان خالص 110.7 میلیون دلاری را در سه ماهه دوم شرح داد. این امر را به اقلام تعهدی غیر نقدی و مقرراتی که منعکس کننده تغییرات در قیمت فروش، تغییرات قانونی و قراردادهای شریک هستند نسبت داد.

مرتبط: سازنده بیت کوین ASIC Canaan شاهد کاهش 82 درصدی درآمد در سه ماهه چهارم بود

جیمز جین چنگ، مدیر مالی شرکت Canaan افزود که زیان شامل کاهش ارزش موجودی، ذخیره تعهدات و کاهش ارزش دارایی و تجهیزات به مبلغ 54.7 میلیون دلار است.

“این اقلام تعهدی غیرنقدی و مفاد ارزیابی ما را از آخرین تغییرات قیمت فروش، تغییرات نظارتی در قزاقستان و نکول شریک در پروژه ایالات متحده منعکس می کند که بر جریان نقدی ما تأثیری نداشت.”

تا ژوئن 2023، دارایی‌های رمزنگاری فهرست شده Canaan شامل 1125 بیت کوین به ارزش 28.8 میلیون دلار بود. 747 بیت کوین به کنعان نسبت داده می شود، در حالی که 378 بیت کوین به سپرده های مشتریان نسبت داده می شود.

Canaan همچنین گزارش داد که 2.0 exahash/s قدرت محاسباتی ماینینگ مستقر در قزاقستان را به حالت تعلیق در می آورد تا از انطباق قانونی با قوانین صدور مجوز عملیات استخراج دیجیتال اطمینان حاصل کند.

این شرکت در حال دریافت مجوز انحصاری برای ادامه فعالیت خود است و انتظار دارد تولید بیت کوین در سه ماهه سوم در نتیجه سخت افزار آفلاین کاهش یابد.

مجله: بازی های بلاک چین در واقع غیرمتمرکز نیستند… اما این در حال تغییر است


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *