فرماندار کالیفرنیا نیوزوم لایحه مقررات ارزهای دیجیتال برای سال 2025 را تصویب کرد


این لایحه شرکت‌های رمزارز را ملزم می‌کند سوابق مالی خود را حفظ کنند و به قانون‌گذاران اجازه می‌دهد تا بر این نهادها نظارت داشته باشند.

فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، لایحه ارز دیجیتال را امضا کرده است که مقررات سخت گیرانه تری را بر کسب و کارهایی که عملیات رمزنگاری را انجام می دهند، وضع می کند و قرار است ظرف 18 ماه آینده آغاز شود.

نیوسام در بیانیه خود که در 13 اکتبر منتشر شد، لایحه زیر را اعلام کرد: “قانون دارایی های مالی دیجیتال” هم افراد و هم شرکت ها باید مجوز وزارت حفاظت مالی و نوآوری را برای شرکت در فعالیت های تجارت دارایی های مالی دیجیتال دریافت کنند.

این لایحه قرار است از اول جولای 2025 اجرایی شود.

این قانون با قوانین انتقال پول کالیفرنیا مقایسه می‌کند، که افراد را از راه اندازی یک تجارت انتقال پول بدون اجازه کمیسیون حفاظت مالی و نوآوری منع می‌کند.

لایحه جدید کریپتو به وزارتخانه اجازه می‌دهد تا الزامات حسابرسی سخت‌گیرانه‌ای را بر شرکت‌های رمزنگاری اعمال کند و آنها را مجبور به رعایت شرایط ثبت نام کند.

“[This bill] یک دارنده مجوز برای نگهداری الزامی است […] برخی از سوابق، از جمله دفتر کل، حداقل به صورت ماهانه نگهداری می شود و کلیه دارایی ها، بدهی ها، سرمایه، درآمد و هزینه های صاحب امتیاز را به مدت 5 سال از تاریخ بهره برداری فهرست می کند.

در این بیانیه آمده است که شرکت هایی که این لایحه را رعایت نکنند با اقدامات تحریمی مواجه خواهند شد.

مرتبط با: CoinShares می گوید ایالات متحده در پذیرش و مقررات رمزنگاری عقب نیست

سال گذشته در این زمان، Newsom از امضای لایحه مشابهی در کالیفرنیا با هدف ایجاد یک چارچوب مجوز و مقررات برای دارایی های دیجیتال خودداری کرد.

در 25 سپتامبر، Newsom این لایحه را رد کرد و استدلال کرد که این لایحه به اندازه کافی انعطاف پذیر نیست تا بتواند با تغییرات سریع کریپتو در صنعت همگام شود.

در آن زمان، نیوسون اظهار داشت که قبل از همکاری با قانونگذار برای ایجاد ابتکارات صدور مجوز کریپتو، منتظر اجرای مقررات فدرال است.

در همین حال، کوین تلگراف اخیرا گزارش داد که ایالات متحده در حال بررسی امکان اعمال قانون انتقال الکترونیکی وجوه (ETFA) به ارزهای دیجیتال برای مبارزه با نقل و انتقالات جعلی است.

در سخنرانی اخیر، روهیت چوپرا، مدیر دفتر حمایت مالی مصرف کننده (CFPB)، قصد خود را برای اعطای این اختیار به منظور “کاهش آسیب های خطاها، هک ها و نقل و انتقالات غیرمجاز” ابراز کرد.

مجله: تیم دراپر، تالار شعله: دولت ایالات متحده پیش بینی قیمت بیت کوین 250 هزار دلاری من را ناامید نکرد


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید