هدف لایحه کالیفرنیا محدود کردن برداشت ارزهای دیجیتال به 1000 دلار در روز برای مبارزه با کلاهبرداری است.


تحقیقات نظارتی جدید نشان داد که برخی از خودپردازهای رمزنگاری تا 33 درصد حق بیمه دریافت می کنند، در حالی که تعداد کمی از خودپردازها تا 50000 دلار محدودیت دارند.

قانونگذاران کالیفرنیا لایحه جدیدی را با عنوان «کیوسک‌های تراکنش دارایی‌های مالی دیجیتال» پیشنهاد کرده‌اند که خواستار محدودیت ۱۰۰۰ دلاری در روز برای برداشت‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال با توجه به افزایش کلاهبرداری است. علاوه بر این، از سال 2025، این قانون هزینه‌های اپراتور را 5 یا 15 درصد محدود می‌کند که هر کدام بالاتر باشد. در صورت تصویب، این لایحه از اول ژانویه 2024 لازم الاجرا خواهد شد.

این لایحه پس از بازدید قانونگذاران از یک دستگاه خودپرداز کریپتو در ساکرامنتو و مشاهده افزایش قیمت تا 33 درصدی برای برخی دارایی های کریپتو در مقایسه با قیمت آنها در صرافی های رمزنگاری ارائه شد. طبق یک تحلیل حقوقی، به طور متوسط ​​یک دستگاه خودپرداز کریپتو بین 12 تا 25 درصد هزینه دریافت می کند.

مقامات دولتی همچنین دستگاه‌های خودپردازی را با محدودیت‌هایی تا 50000 دلار پیدا کردند که آنها را بر آن داشت تا اقدامات نظارتی را برای کاهش چنین حق بیمه‌های بالا و محدودیت‌های برداشت انجام دهند. به گفته Coin ATM Radar، بیش از 3200 دستگاه خودپرداز بیت کوین (BTC) در کالیفرنیا وجود دارد.

سناتور ایالت دموکرات مونیک لیمون، که یکی از نویسندگان قانون پیشنهادی بود، گفت: «لایحه جدید این است که اطمینان حاصل کنیم افرادی که در جوامع ما مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرند، در حالی که مشکلات واقعی در حال رخ دادن است، سقوط ایالت ما را تماشا نکنند. “

یکی دیگر از مفاد این لایحه، کسب‌وکارهای دارایی مالی دیجیتال را ملزم می‌کند تا مجوز وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا را تا جولای 2025 دریافت کنند.

خودپردازهای رمزنگاری روشی محبوب برای افراد برای مبادله پول نقد با ارز رمزپایه انتخابی خود هستند، اما به دلیل ماهیت تراکنش ها (به عنوان مثال پول نقد) به مرکزی برای کلاهبرداری و سوء استفاده تبدیل شده اند. برخلاف حواله‌های بانکی و بانکی، این امکان باقی ماندن اثر را از بین می‌برد.

مرتبط: رئیس CoinSmart می‌گوید مالیات‌های کریپتو در خارج از ایالات متحده «کمی مطلوب‌تر» هستند

برخی از ساکنان اخیراً گرفتار چنین کلاهبرداری هایی شده اند که در آن کلاهبردار قربانی را متقاعد می کند که به دستگاه های خودپرداز رمزنگاری مجاور مراجعه کند و برای ارز دیجیتال مورد نظر خود پول واریز کند. لس آنجلس تایمز گزارش داد که قربانیان کلاهبرداری ATM این حرکت را ستودند و گفتند که محدودیت تراکنش کمتر به آنها زمان می دهد تا بفهمند که آیا فریب خورده اند یا خیر.

از سوی دیگر، کسب‌وکارهای خودپرداز ارزهای دیجیتال گفتند که صورت‌حساب جدید به اپراتورهای کوچکی که مجبور به پرداخت اجاره بهای دستگاه‌های خودپرداز خود هستند، آسیب می‌زند. اپراتورها اظهار داشتند که این لایحه به مشکل اساسی تقلب نمی پردازد و در عوض مسیر تنبیهی را با تمرکز بر یک فناوری خاص دنبال می کند. آنها هشدار دادند که چنین حرکتی صنعت را متزلزل می کند و به مصرف کنندگان آسیب می رساند، اما هیچ کاری برای متوقف کردن بازیگران بد انجام ندادند.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده «نت صفر».


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید