Finance Redefined


اعلام Uniswap مبنی بر اینکه از 17 اکتبر شروع به دریافت 15 درصد کارمزد مبادله می کند، واکنش های متفاوتی را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخته است.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش‌های مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi)، خبرنامه‌ای که برای ارائه بزرگ‌ترین پیشرفت‌های هفته گذشته طراحی شده است.

تحولات DeFi در هفته گذشته به دنبال پلتفرم صرافی غیرمتمرکز Uniswap بود که کارمزد مبادله 0.15 درصدی را از 17 اکتبر اعلام کرد و قلاب منبع باز Uniswap که جنجال بر سر چک های «مشتری خود را بشناسید» (KYC) را برانگیخت.

در دیگر پیشرفت‌های قابل توجه DeFi، Platypus Finance موفق شد 90 درصد از سرمایه‌ای را که به دلیل سوء استفاده در 12 اکتبر از دست داده بود، بازیابی کند و شبکه اصلی «Scroll» ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر لایه 2 (zkEVM) خود را راه‌اندازی کرد.

100 توکن DeFi برتر بر اساس ارزش بازار، به لطف حرکت بازار، هفته ای صعودی داشتند. اکثر توکن ها در رنگ سبز معامله می شوند و سودهای دو رقمی را در نمودارهای هفتگی ثبت می کنند. با این حال، حرکت قیمت در کل ارزش قفل شده (TVL) که نزدیک به 2 میلیارد دلار کاهش یافت، منعکس نشد.

CoinGecko: بخش LSDFi اتریوم از ژانویه در افزایش پس از Shapella تقریبا 60 برابر رشد کرده است.

اکوسیستم تامین مالی مشتقات سهامداری مایع اتریوم (LSDFi) امسال شاهد افزایش رشد بوده است زیرا دارندگان اتر (ETH) ترجیح می‌دهند به جای نقد کردن، سهام خود را به اشتراک بگذارند.

اگرچه برداشت ETH با به‌روزرسانی اتریوم Shapella در آوریل 2023 امکان‌پذیر شد، گزارش LSDFi 16 اکتبر CoinGecko جمع‌آورنده داده‌های رمزنگاری نشان داد که صنعت از ژانویه 58.7 برابر رشد کرده است. تا اوت 2023، پروتکل های LSD 43.7 درصد از کل 26.4 میلیون ETH سهام را تشکیل می دادند. لیدو تقریباً یک سوم از کل بازار سهام را در اختیار داشت.

به خواندن ادامه دهید

لایه 2 اتریوم zkEVM “Scroll” راه اندازی شبکه اصلی را تایید می کند

اسکرول، یک رقیب جدید در فضای zkEVM که بر روی مقیاس بلاک چین کار می کند، راه اندازی شبکه اصلی خود را تایید کرده است.

تیم اسکرول در پست خود در 17 اکتبر راه‌اندازی را اعلام کرد و افزود که برنامه‌های موجود و جعبه‌ابزارهای توسعه‌دهنده موجود در اتریوم اکنون می‌توانند به راه‌حل جدید مقیاس‌پذیری مهاجرت کنند. تیم اسکرول گفت: “همه چیز خارج از جعبه کار می کند.”

به خواندن ادامه دهید

پلاتیپوس فایننس 90 درصد از دارایی های از دست رفته به دلیل سوء استفاده را بازیابی کرد

پروتکل DeFi Platypus Finance اعلام کرد 90 درصد از دارایی‌های به سرقت رفته در یک رخنه امنیتی هفته گذشته را بازیابی کرده است.

بر اساس اعلامیه در 17 اکتبر، ضرر خالص پروتکل به 18000 Avalanche (AVAX) به ارزش 167400 دلار در آن زمان محدود شد. در حالی که هکر داوطلبانه وجوه را برگرداند، Platypus Finance اظهار داشت که “تضمین می کند که هیچ اقدام قانونی انجام نخواهد شد.” وی همچنین اشاره کرد که اطلاعات برداشت در مورد دارایی کاربران به زودی منتشر خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

Uniswap از 17 اکتبر 0.15 درصد کارمزد سوآپ را دریافت می کند

صرافی غیرمتمرکز Uniswap از 17 اکتبر شروع به دریافت 0.15 درصد کارمزد مبادله برای توکن های خاص در برنامه وب و کیف پول خود کرد.

بر اساس پستی از هیدن آدامز، بنیانگذار Uniswap، توکن های تحت تأثیر عبارتند از ETH، USD Coin (USDC)، Wrapped Ether (wETH)، Tether (USDT)، Dai (DAI)، بیت کوین پیچیده (WBTC)، Angle Protocol’s agEUR و It. دلار جمینی است. (GUSD)، نقدینگی USD (LUSD)، سکه یورو (EUROC) و StraitsX دلار سنگاپور (XSGD). مدت کوتاهی پس از انتشار، سخنگوی Uniswap با Cointelegraph تماس گرفت و اظهار داشت که “هر دو رمز ورود و خروج باید برای اعمال هزینه ذکر شوند.”

به خواندن ادامه دهید

قلاب KYC برای Uniswap v4 بحث و جدل را در جامعه به راه انداخت

یک قلاب جدید که در یک فهرست منبع باز برای قلاب‌های Uniswap v4 یافت شده است، بحث‌هایی را در جامعه کریپتو برانگیخته است. این قلاب به کاربران اجازه می دهد تا قبل از انجام معاملات در استخرهای توکن، بررسی های KYC را انجام دهند.

کاربر X (توئیتر سابق) با انتقاد از قلاب، اظهار داشت که این قلاب امکان قرار گرفتن پروتکل های مالی غیرمتمرکز در لیست سفید توسط رگولاتورها را باز می کند.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته‌ای صعودی دارند و بیشتر توکن‌ها در نمودارهای هفتگی با رنگ سبز معامله می‌شوند. با این حال، ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi به 43.81 میلیارد دلار کاهش یافت.

از شما برای خواندن خلاصه ما از تاثیرگذارترین تحولات DeFi این هفته سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، اطلاعات و آموزش های بیشتر در مورد این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید