بوئنوس آیرس هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را صادر می کند


اولین اسنادی که در این زنجیره در بوئنوس آیرس موجود است شامل گواهی تولد و ازدواج و همچنین گواهی درآمد و تأیید تحصیلی است.

پایتخت آرژانتین، بوینس آیرس، گام بزرگی در جهت ادغام بوروکراسی خود با فناوری بلاک چین برداشته است. طبق اعلامیه ای که در 28 سپتامبر منتشر شد، از ماه اکتبر، 15 میلیون ساکن این شهر می توانند از طریق یک کیف پول دیجیتال به اسناد هویتی خود دسترسی داشته باشند.

اولین مدارکی که به صورت زنجیره ای در دسترس است شامل گواهی تولد و ازدواج و همچنین گواهی درآمد و تأیید تحصیلی است. در این اطلاعیه آمده است که داده های سلامت و مدیریت پرداخت در آینده یکپارچه خواهند شد و تا پایان سال 2023 نقشه راه برای ارائه راه حل مبتنی بر بلاک چین در سراسر کشور تعریف می شود.

پشت زیرساخت پروژه QuarkID، یک پروتکل هویت دیجیتالی است که توسط شرکت Web3 Extrimian ایجاد شده است. کیف پول‌های QuarkID توسط zkSync Era، یک پروتکل مقیاس‌پذیری اتریوم که از جمع‌آوری‌های دانش صفر (ZK-rollups) استفاده می‌کند، تامین می‌شوند. فناوری به یک طرف اجازه می دهد تا بدون افشای اطلاعات خاصی در مورد خود بیانیه، صحت یک جمله را به دیگری ثابت کند.

گیلرمو ویلانووا، مدیرعامل Extrimian گفت: «این یک گام بزرگ به سوی آینده ای امن تر و کارآمدتر برای خدمات دولتی در آمریکای لاتین است.

داده‌های ذخیره‌شده در کیف پول‌ها به صورت خود مدیریتی خواهند بود و به شهروندان این امکان را می‌دهند که توزیع اعتبارنامه‌ها را هنگام تعامل با دولت، مشاغل و سایر افراد مدیریت کنند. zkSync Era به عنوان لایه پوشش برای QuarkID عمل می کند و اطمینان می دهد که هر شهروند دارای اعتبارنامه صحیح است.

دولت آرژانتین و شهر بوئنوس آیرس چارچوب های هویت دیجیتال را در جهت منافع عمومی پیش بینی می کنند. به گفته دیگو فرناندز، دبیر نوآوری بوئنوس آیرس:

با این توسعه، بوینس آیرس به اولین شهر در آمریکای لاتین و یکی از اولین شهرهای جهان تبدیل شد که این فناوری جدید را ادغام و ترویج کرد و استانداردهایی را برای نحوه استفاده سایر کشورهای منطقه از فناوری بلاک چین به نفع خود تعیین کرد. بشریت و مردمش.»

مقامات آرژانتینی در حال بررسی یک ابتکار مشابه در این کشور، پروژه هویت دیجیتال Worldcoin هستند. در ماه آگوست، مقامات محلی اعلام کردند که در حال انجام تحقیقاتی در مورد نگرانی های حفظ حریم خصوصی در مورد جمع آوری، ذخیره سازی و استفاده از داده های مشتریان Worldcoin هستند.

Worldcoin همچنین از زمان عرضه جهانی خود در ماه ژوئیه در اروپا و آفریقا مورد بررسی قرار گرفته است. این پروژه که توسط سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران OpenAI تأسیس شد، اسکن شبکیه چشم را برای تأیید کاربران جمع آوری می کند.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید