معامله گران بیت کوین برای ضرر 30000 دلاری آماده می شوند – 5 چیز که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


عملکرد قیمت بیت کوین در کوتاه مدت فعالان بازار را نگران می کند، اما نشانه هایی از انباشت بیت کوین گسترده تر وجود دارد.

بیت کوین (BTC) هفته جدیدی را با قیمت 30000 دلار آغاز می کند، اما به دلیل اینکه محدوده معاملات چند ماهه آن تغییر نمی کند، به جایی نمی رسد.

اقدام قیمت بیت کوین چیزی بیشتر از یک احساس ناامید کننده دژاوو به معامله گران می دهد و آنها اکنون در تعجب هستند که برای تغییر روند چه چیزی لازم است.

در واقع، ممکن است دقیق تر باشد که بگوییم در بازه های زمانی پایین تر، یک روند دقیقا همان چیزی است که بیت کوین از دست می دهد. بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری‌شده برای هفته‌ها قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا گاوها یا خرس‌ها در نهایت برنده خواهند شد، بین جیب‌های نقدینگی بالا و پایین حرکت کرده است.

این مبارزه با نظم قابل پیش بینی ادامه دارد و هیچ چیز – فشار داده های کلان اقتصادی، مشارکت نهادها یا هر چیز دیگری – چیزها را تغییر نداده است.

با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است آنقدر مشکل ساز نباشد که هفته آینده از نظر کاتالیزورهای دارایی ریسک مبتنی بر داده از ایالات متحده یا فدرال رزرو چیز کمی ارائه دهد.

در بیت‌کوین، داده‌های زنجیره‌ای نشان‌دهنده مرحله‌ای از انباشت مجدد در میان پایه سرمایه‌گذاران است، که احتمالاً منعکس‌کننده ذهنیت «آرامش قبل از طوفان» قبل از یک حرکت مهم‌تر در بازار است.

با توجه به شاخص ترس و طمع کریپتو، احساسات بازار کریپتو “خنثی” است، اما همچنان در پایین ترین حد خود برای ماه جولای تاکنون است.

کوین تلگراف نگاهی به این عوامل و موارد دیگر برای شناسایی محرک های احتمالی قیمت بیت کوین در روزهای آینده دارد.

بسته شدن هفتگی بیت کوین از نوسانات جلوگیری می کند

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، شمع هفتگی بیت‌کوین با طراوت بسته شد، تصمیم گرفت از نوسانات چشم‌پوشی کند.

نمودار 1 هفته ای BTC/USD. منبع: TradingView

در حالی که معمولاً دوره ای از حرکات کوتاه مدت قیمت نامنظم بود، اختلال کمی تا پایان وجود داشت و حتی حمایت 30000 دلاری نیز بی نظیر بود.

بنابراین BTC/USD از هفته گذشته، زمانی که یک خروج جعلی برای افزایش نقدینگی باعث افزایش سالانه جدید و سپس افت چشمگیر شد، در یک “مینی برد” باریک باقی مانده است.

معامله گر محبوب Daan Crypto Trades گفت: “در این مرحله، من فکر می کنم هر کسی می تواند این محدوده را با چشمان بسته ببیند.” خلاصه شده است.

“این برای من بسیار آسان است. گاوها باید 30.5 هزار دلار پس بگیرند تا من بتوانم ناکارآمدی را از زباله ببندم. تا آن زمان، مورد اصلی من این است که قیمت به دنبال نقدینگی 29.5 هزار دلار است.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Daan Crypto Trades/Twitter

دیگران به طور مشابه به این فکر رسیده اند که با توجه به شکست گاوها در شکستن محدوده برای مدت طولانی، ممکن است پایین ترین قیمت های محلی جدید برای بیت کوین در راه باشد.

برای معامله گر همکار Credible Crypto، بازگشت به 27400 دلار، منطقه ای که تقریباً یک ماه است مشاهده نشده است، از جدول خارج نمی شود.

معامله گر کریپتو تونی یک منطقه هدف نزولی بالقوه در حدود 28300 دلار را پیشنهاد کرده است و افزوده است که “همچنان مغرضانه است”.

از نظر قدرت در نقاط قیمت محلی، معامله گر جله به مبارزه مداوم در شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) اشاره کرد که اخیراً با مسیر قیمت روند نزولی داشته است.

او گفت: «بیت‌کوین هفته گذشته سعی کرد از تعصب نزولی جلوگیری کند اما به سرعت سقوط کرد. نظر داد به عنوان بخشی از تحلیل نهایی او.

“گاو نر و خرس به طور یکسان از زمین خود به شدت دفاع می کنند. بیشتر تنیس روی میز تا زمانی که منفجر شوند.”

فصل سود منجر به افشای داده های ایالات متحده می شود

کسانی که امیدوار به یک ضربه دارایی های ریسک کلان هستند ممکن است از نبود داده های قابل توجهی از ایالات متحده در این هفته ناامید شوند.

این تاکید به شکل درآمد شرکت های فناوری و ادعای بیکاری در 20 جولای است، اما با توجه به اینکه فدرال رزرو هنوز حدود دو هفته تا تصمیم افزایش نرخ فاصله دارد، نوسانات در افق است.

«درآمدها در حال حاضر در نوسان کامل هستند و تمرکز بر جلسه ژوئیه فدرال رزرو است. این دو هفته پرمشغله خواهد بود.”

با توجه به پیش‌بینی‌های فعلی FedWatch Tool گروه CME، بازارها همچنان متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو به افزایش نرخ‌های بهره با وجود فشارهای داده‌های مثبت که نشان می‌دهد تورم سریع‌تر از حد انتظار کاهش می‌یابد، ادامه خواهد داد.

از 17 جولای، احتمال افزایش 0.25٪ تقریباً به اتفاق آرا 96.1٪ است.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

در همین حال، شاخصی که باید تماشا کرد، شاخص دلار آمریکا (DXY) است که در حال حاضر پس از سقوط به زیر 100 برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته، در حال تلاش برای بازگشت به مرز 100 است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، بیت کوین قبلا یک همبستگی معکوس قوی با DXY نشان می داد، اما این میزان در سال 2023 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

نمودار 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

نهنگ ها به بازی برگشتند

با بازگشت به داده‌های زنجیره‌ای، بیداری مجدد نهنگ‌های بیت‌کوین پلتفرم تحلیلی روی زنجیره کریپتوکوانت را هیجان زده می‌کند.

همانطور که SignalQuant تحلیلگر مشارکت کننده اشاره می کند، خروجی تراکنش های خرج نشده (UTXO) که ارزهای اصلی را منعکس می کند، امسال به شیوه کلاسیک بازار گاوی در حال افزایش است.

SignalQuant به معیار UTXO Value Bands اشاره کرد که نشان می‌دهد نهنگ‌ها در سال 2023 پس از عقب‌نشینی سریع در نیمه دوم سال گذشته به آرامی به زندگی بازمی‌گردند.

او در یکی از پست‌های وبلاگ Quicktake CryptoQuant در ۱۶ ژوئیه نوشت: «از این منظر، «گروه نهنگ» در سال ۲۰۱۹ افزایش قیمت داشته است، در حالی که قیمت آن در سال ۲۰۲۳ به آرامی در حال افزایش است.

اگر شاخص‌های آن به تدریج افزایش یابد، می‌توانیم اطمینان بیشتری داشته باشیم که 1) قیمت آن در پایان سال 2022 یک کف بلندمدت است و 2) قیمت آن به افزایش خود ادامه خواهد داد.

داده های UTXO نهنگ بیت کوین. منبع: CryptoQuant

پیش از این، کوین تلگراف گزارش داد که تعداد نهنگ ها با قیمت های فعلی در کنار سایر قرار گرفتن در معرض سرمایه گذاران بزرگتر در حال بهبود هستند.

دینامیک عرضه سیگنال های اولیه بازار گاوی را تکرار می کند

رفتار نهنگ تنها چیزی نیست که در رادار تحلیلگران در حال حاضر در مورد سیگنال های پنهان قیمت BTC صعودی به میان می آید.

آخرین داده‌های زنجیره‌ای در واقع نشان می‌دهد که مقدار بیشتری از عرضه بیت کوین به 30000 دلار بیشتر از هر نقطه قیمت دیگری نزدیک می‌شود، که نشان‌دهنده یک نقطه حساس مورد علاقه در پایه سرمایه‌گذاران است.

بر اساس پلتفرم تحلیل زنجیره ای Look Into Bitcoin، منطقه حدود 30200 دلار در مجموع 3.8 درصد از کل حرکت عرضه را شاهد بود.

در همان زمان، عرضه قدیمی‌تر و طولانی‌مدت استفاده نشده در حال بازگشت به زندگی است. این، که فیلیپ سوئیفت، خالق بیت‌کوین Look Into هفته گذشته در مورد آن صحبت کرد، ویژگی اولین موفقیت‌های هر بازار صعودی بیت‌کوین تا به امروز بوده است.

“افزایش حجم مخارج زنجیره ای نشان می دهد که ما در حال حاضر در کجای چرخه قرار داریم. او گفت: «تاریخ تکرار نمی شود، اما اغلب تکرار می شود. نظر داد.

چند جدول روز ارزش بیت کوین نابود شد. منبع: Glassnode

“طمع” از بازارهای رمزنگاری ناپدید می شود

چیزهای کمی بیش از معیار خلق و خوی کلاسیک، یعنی شاخص ترس و طمع کریپتو، ماهیت بلاتکلیف یک سرمایه گذار معمولی کریپتو را نشان می دهد.

مطالب مرتبط: صرافی های بیت کوین اکنون همان سهم عرضه بیت کوین را دارند که در اواخر سال 2017 داشتند

ترس و طمع در حالی که کمی تاخیر دارد، حال و هوای به سرعت در حال تغییر را در میان فعالان بازار، حتی در محدوده‌های معاملاتی مشخص، به تصویر می‌کشد.

این مورد در مرز بحرانی 30000 دلاری است، که احساسات به طور قابل توجهی بالا و پایین تر شده است.

در حال حاضر، این شاخص در منطقه “خنثی” قرار دارد، اما در حال حاضر در 54/100 قرار دارد که کمترین میزان خود در ماه جولای است.

ترس یا طمع شدید به ترتیب به عنوان هشداری برای بازگشت یا عقب نشینی بازار عمل می کند.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسان بدهند تا همه ما را نکشند

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *