قیمت بیت کوین با افزایش 5 درصدی به «آپتوبر» می رسد – 5 نکته که در این هفته در بیت کوین باید بدانید


قیمت بیت کوین ماه معروف “آپتوبر” را با سفر به بیش از 28000 دلار آغاز می کند، اما سوالی که بر لبان همه وجود دارد این است که آیا بیت کوین می تواند این جایگاه را حفظ کند یا خیر.

بیت کوین (BTC) یک هفته جدید، یک ماه جدید و یک سه ماهه جدید را با یک حرکت صعودی قوی بالای 28000 دلار آغاز می کند.

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال به سبک «آپتوبر» با بهترین بسته‌بندی هفتگی خود از اواسط آگوست به این سو سلام می‌کند – بعد چه می‌شود؟

پس از اقدام مختلط قیمت BTC در ماه سپتامبر، فعالان بازار برای یک بسته شدن ماهانه بالقوه نوسان آماده شدند، اما در نهایت به نفع گاوها عمل کرد.

با افزایش ملموس قیمت BTC که اغلب در ماه اکتبر مشاهده می شود، هیجان در مورد آنچه ممکن است در هفته های آینده اتفاق بیفتد افزایش می یابد.

محرک‌های کلان ممکن است فوراً پاسخ ندهند، زیرا اکتبر با دوره‌ای آرام برای داده‌های کلان ایالات متحده آغاز می‌شود و دولت از تعطیلی در آخرین لحظه جلوگیری می‌کند.

فاندامنتال بیت کوین هنوز منعکس کننده افزایش قیمت نقدی نیست. اما در ماینینگ به دلیل افت در تنظیم مجدد خودکار بعدی در 2 اکتبر مشکل وجود دارد.

کوین تلگراف در جمع بندی هفتگی خود از کاتالیزورهای قیمت بیت کوین معلق نگاهی به این موضوعات و موارد دیگر دارد.

گاوهای بیت کوین ریسک معکوس شدن قیمت بیت کوین را می پذیرند

با نزدیک شدن به بسته شدن هفتگی در اول اکتبر، بیت کوین قبلاً پایان ماه سپتامبر را با نوسانات کمی پاک کرده بود.

با پایان هفته، همه چیز تغییر کرد. یک جهش ناگهانی رشد قیمت بیت کوین را به 28000 دلار کاهش داد. در ساعات بعد، بالاترین قیمت محلی جدید 28451 دلار در Bitstamp ظاهر شد.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView تایید می‌کنند که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال از اول اکتبر تا کنون بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

این حرکت بیت کوین را به بالاترین حد بسته شدن هفتگی از اواسط آگوست رساند و عملکرد ضعیفی را که از آن زمان تا کنون مشاهده شده بود، لغو کرد.

میشائل ون دی پوپ، مدیرعامل و موسس MNTrading گفت: بیت کوین به 28000 دلار بازگشته است. گفت X مشترک در روز.

ممکن است به طور کامل بازگردد، اما روند به وضوح صعودی است. هر ادغام بیت کوین دوره ای خواهد بود که آلت کوین ها مسیر بیت کوین را دنبال می کنند. این سه ماهه سرگرم کننده خواهد بود!»

معامله‌گر محبوب Skew نیز با استفاده از روندهای دفتر سفارش مبادله به عنوان شواهد، پتانسیل نزولی را نشان داد.

او گفت: «دفتر سفارشات بسیار بزرگی از نظر نقدینگی جاری/مورد انتظار وجود دارد توضیح داد در روز

«پاسخ قیمت بیشتر از این افزایش نقدینگی تقاضا در دفترهای سفارش لحظه ای ناشی می شود. به این معنی که خریداران نقطه ای برای تسویه 28000 تا 29000 دلار به حجم بیشتری نیاز دارند (تغییر ساختار بازار).

نمودار 1 روزه BTC/USD با میانگین متحرک ساده 200 هفته ای (SMA). منبع: TradingView

وی افزود که انگیزه تصمیم گیری در مورد اینکه بازار اکنون به کجا خواهد رفت، روی معامله گران لحظه ای است.

کیت آلن، یکی از بنیانگذاران نظارت بر منابع منابع، ارسال شد یک عکس فوری از دفتر سفارش بایننس 28000 دلار را به عنوان مانع اصلی برای رفع بلافاصله پس از حرکت نشان می دهد.

بیت کوین، آن اضافیدر حال حاضر با مقاومتی در قالب میانگین متحرک 200 هفته ای در زمان نوشتن نزدیک به 27970 دلار دست و پنجه نرم می کند.

“من منتظر مقاومت دیگری در این ماه هستم، اما از آنجایی که هنوز در حالت “خرید شیب، فروش ریپ” هستم، به این قوانین پایبند خواهم بود، پول سریع را دریافت می کنم و به دنبال راه اندازی بعدی خواهم بود.” تفسیر همراه را بخوانید.

ما انتظار داریم که نوسانات در 24 ساعت آینده ادامه یابد.

داده های دفتر سفارش BTC/USD برای Binance. منبع: Keith Alan/X

کلاسیک “آپتوبر؟”

بیت کوین که در ماه اکتبر با یک نکته قوی شروع شد، با چشم انداز سال گذشته در تضاد است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، کاهش 0.7 درصدی آغاز قوی ترین ماه از نظر آماری برای افزایش قیمت بیت کوین بود.

یک ماه به‌طور شگفت‌آور نزولی دنبال شد که با سقوط FTX به اوج رسید که باعث شد بازارهای کریپتو در سه ماهه چهارم به پایین‌ترین سطح دو سال اخیر سقوط کنند.

این بار – تا اینجا – احساس متفاوتی دارد و بیشتر شبیه “Uptober” کلاسیک سال‌های گذشته است. بر اساس داده های منبع ردیابی CoinGlass، بیت کوین/دلار از سال 2018 کمتر از زمانی که شروع کرده بود، اکتبر را به پایان نرسانده است.

بازده ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش). منبع: CoinGlass

مفسران محبوب بازار که در مورد این موضوع بحث می‌کردند، خوشحال بودند که روح سال 2021 را منعکس می‌کردند، جایی که سه ماهه چهارم نه یک پایین‌ترین قیمت چند ساله، بلکه یک رکورد جدید بی‌سابقه برای بیت‌کوین بود.

معامله گر محبوب Jelle پا را فراتر گذاشت و نشان داد که بیت کوین در میانه تغییر روند قابل توجهی قرار دارد.

او گفت: «بیت‌کوین روند نزولی میان‌مدت را شکست، دوباره آن را آزمایش کرد و اکنون مرحله بعدی را بالاتر آغاز می‌کند. اعلام کرد کنار جدول توضیحی

با نزدیک شدن به بسته شدن هفتگی قوی، به نظر می‌رسد که بیشتر نمودارها در این هفته بالاتر خواهند رفت. به Uptober خوش آمدید.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Jelle/X

مانند Van de Poppe، Jelle قبلاً استدلال کرده بود که جفت BTC/USD در این ماه قابل مشاهده است. از 30000 دلار فراتر بروید برای اولین بار از ژوئن.

حساب تحلیلی محبوب Stack Hodler گفت: «هشتم 10 اکتبر گذشته برای بیت کوین مثبت بود. نوشت او در بخشی از تحلیل خود در 1 اکتبر خاطرنشان کرد که میانگین بازدهی در این دوره 22 درصد بوده است.

مشکل به دلیل شکستن رکورد

در برگشت از آنچه در ماه‌های اخیر عادی شده است، اصول شبکه بیت‌کوین از احساسات صعودی در بازارهای نقدی تقلید نمی‌کند.

برعکس، آخرین تخمین‌ها از منبع داده BTC.com نشان می‌دهد که در تنظیم مجدد خودکار بعدی در 2 اکتبر، دشواری 0.7٪ کاهش می‌یابد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

در حال حاضر در بالاترین سطح، دشواری تقریباً 6٪ افزایش یافته است، در زمانی که عملکرد دقیق آخرین قیمت BTC نامشخص است.

همانطور که Cointelegraph در ماه سپتامبر گزارش داد، رقابت ماینرها همچنان شدید است و افزایش ناگهانی نرخ هش بر چشم انداز دائماً در حال تغییر تاکید می کند زیرا ماینرها به نام سودآوری تعهدات بلندمدت خود را به شبکه می دهند.

با نرخ هش، قدرت پردازش تخمینی توزیع شده در شبکه، که بالاتر از همیشه است، شعار کلاسیک “قیمت به دنبال نرخ هش” دوباره به میدان آمده است.

در حالی که برخی از معتبرترین نام های بیت کوین استدلال می کنند که برعکس این موضوع صادق است، یعنی نرخ هش در واقع از قیمت تبعیت می کند، اما همه به این وعده پایبند نیستند.

جیمسون لوپ، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری شرکت ذخیره سازی بیت کوین کاسا، از جمله آنهاست.

لوپ در یک پست وبلاگی که در آخر هفته منتشر شد، نتایج تلاش‌های خود برای پیش‌بینی دقیق‌تر نرخ هش را فاش کرد.

او گفت: «با ترکیب بسیاری از تخمین‌های هش‌ریت و وزن‌دهی آن‌ها بر اساس تخمین‌های اخیر با فریم‌های زمانی مختلف داده‌های بعدی، ما توانستیم تخمین بلوک 1100 را به راحتی بهبود بخشیم و میانگین نرخ خطا را تا 13 درصد و انحراف استاندارد را تا 14 درصد کاهش دهیم. خلاصه شده است.

بسته به منبع مورد استفاده، مقادیر نرخ هش می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد و تنها روند گسترده به وضوح برای ناظران قابل مشاهده است.

داده های نرخ هش خام بیت کوین (عکس از صفحه). منبع: MiningPoolStats

عنوان دفتر خاطرات کلان سخنرانان فدرال رزرو

در حالی که بیت‌کوین در هفته اول اکتبر هیجان‌زده شد، به دلیل شروع آرام‌تر ماه، نمی‌توان همین را در مورد داده‌های کلان ایالات متحده گفت.

مهمترین رویداد هفته احتمالا قبلاً اتفاق افتاده است. قانونگذاران در آخرین لحظه از تعطیلی دولت جلوگیری کردند.

ثابت شد که کمک های اوکراینی نقطه گیر بود و این کمک ها برای دستیابی به توافق بین سازمانی حذف شد.

با توجه به چشم انداز ماه، منبع تفسیری مالی Kobeissi Letter بر نظرات آتی مقامات فدرال رزرو متمرکز شد.

بازارها به تماشای زبان رسمی برای سرنخ‌ها پیش از نشست بعدی کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در 1 نوامبر برای تصمیم‌گیری در مورد سیاست نرخ بهره ادامه خواهند داد.

نشست بعدی فدرال رزرو دقیقا یک ماه دیگر است. با 13 سخنران فدرال رزرو در این هفته، ما انتظار نوسانات بیشتری را داریم.

آخرین داده‌های FedWatch Tool گروه CME، احساسات متفاوتی را در مورد تصمیمات FOMC نشان می‌دهد. بازار در حال حاضر احتمال 62 درصد باقی ماندن نرخ ها در سطح فعلی را برآورد می کند.

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

تحلیل نقدینگی دلار مثبت شد

در همین حال، با مشاهده یک پدیده کلان مرتبط، مفسر مالی Tedtalksmacro به روند نقدینگی ایالات متحده و تأثیر آن بر حرکت قیمت BTC اشاره کرد.

مطالب مرتبط: آیا بیت‌کوین «Uptober» برای MKR، AAVE، RUNE و INJ سود خواهد آورد؟

رابطه بین نقدینگی جهانی و عملکرد دارایی های ریسک به خوبی مستند شده است، به ویژه با توجه به نوساناتی که از زمان شیوع بیماری همه گیر COVID-19 رخ داده است.

اواخر هفته گذشته، Tedtalksmacro یک واگرایی بین نقدینگی خالص دلار آمریکا و BTC/USD را نشان داد.

در تحلیل همراه، او استدلال کرد که اندازه گیری دلتا در «نقدینگی کامل» ایده بهتری به دست می دهد. او برای چشم انداز بیت کوین پر از تحسین بود.

او نوشت: «مهمتر از همه، مسیر کمترین مقاومت در سال‌های آتی، اکنون از اینجا منحرف/بالاتر است… اما خطر قابل توجهی (حداقل برای چند ربع) وجود دارد که قبل از اینکه اوضاع به سرعت بالا برود، از هم بپاشید».

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید