قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2023 نزدیک می شود – 5 نکته که باید در این هفته در بیت کوین بدانید


بیت کوین به بالاترین حد خود در سال گذشته بازگشته است، اما تحلیل ها نگران هستند که اقدام قیمت بیت کوین فقدان پشتیبانی اساسی را رد کند.

بیت کوین (BTC) هفته آخر اکتبر را به سبک کلاسیک آغاز می کند، با افزایش 3 درصدی قیمت بیت کوین که بازارهای ارزهای دیجیتال را حتی بالاتر می برد.

در چیزی که هنوز می تواند به یک “Uptober” کلاسیک برای بیت کوین و آلت کوین ها تبدیل شود، با نزدیک شدن به نبرد مقاومت، BTC/USD به بالاترین حد خود در سال 2023 بازگشته است. آیا گاوها می توانند برنده شوند؟

این سوال کلیدی برای معامله گران و ناظران بازار است که به اولین وال استریت افتتاحیه هفته می روند، زیرا آسیا لحن را برای بازگشت ارزهای دیجیتال تعیین می کند.

با این حال، با توجه به میزان مقاومتی که باید بر آن غلبه کرد، سرمایه گذاران محتاط هستند. پیش‌بینی‌های بالاتر از قیمت بیت کوین کمتر از آنچه انتظار می‌رفت واضح است، و تعداد کمی معتقدند که مسیر فراتر از 32000 دلار به سرعت یا به راحتی باز خواهد شد.

در زمانی که تورم همچنان از انتظارات فراتر می رود، بیت کوین باید از کاهش احتمالی به شکل فشار داده های کلان اقتصادی نیز جلوگیری کند.

آخرین داده های ماه قبل از تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده در مورد نرخ بهره در اول نوامبر بسیار معنی دار خواهد بود. در این میان، رویدادهای ژئوپلیتیکی عنصر دیگری بر غیرقابل پیش بینی بودن بازار می افزاید.

با توجه به خطرات زیادی برای دارایی‌های کریپتو و ریسک، به نظر می‌رسد این هفته یک ترن هوایی است زیرا گاوهای بیت کوین تلاش می‌کنند تا از طریق گسست از محدوده معاملاتی چند ماهه، یک روند معکوس ایجاد کنند.

RSI به معامله گران بیت کوین آرامش قبل از رالی را فراهم می کند

نمودار 1 روزه BTC/USD. منبع: TradingView

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، برخی از معامله گران که عبور از 32000 دلار را یک چالش می دانند، به این بالاترین قیمت های سه ماهه با شک و تردید نگاه می کنند.

معامله‌گر محبوب Daan Crypto Trades گفت: «ما در مسیر صعود به محدوده 2023 هستیم خلاصه شده است در روز X

شکستن 31000 دلار به 32000 دلار آسان نخواهد بود، اما وقتی این کار را انجام دهم، هدف بعدی من 38000 دلار خواهد بود. تا آن زمان، محدوده محدود باقی خواهد ماند.»

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Daan Crypto Trades/X

ساعاتی قبل از افتتاح وال استریت، BTC/USD در حال حاضر از بالاترین سطح خود عقب نشینی کرده و به سمت سطح 30000 دلار می رود.

معامله گر محبوب علی با تحلیل احتمال کاهش عمیق تر، توجه را به قرائت های شاخص قدرت نسبی (RSI) جلب کرد.

در بخشی از نظرات وی آمده است: «مگر اینکه BTC موفق به بستن کندل روزانه بالای 31560 دلار نشود، یک اصلاح قریب الوقوع قیمت در افق است. هشدار داد.

در 77 در 23 اکتبر، RSI در سطوحی قرار داشت که علی گفت از مارس امسال باعث “اصلاحات سخت” شده است. به عنوان یک قاعده کلی، هر چیزی که بالای 70 باشد، «بیش از حد خرید» در نظر گرفته می شود.

نمودار BTC/USD با RSI. منبع: علی/ ایکس

دیگران، مانند فیلیپ سویفت، یکی از بنیانگذاران مجموعه معاملاتی DecenTrader و خالق منبع آماری Look Into Bitcoin، آزادانه خوشبین بودند.

در همین حال، معامله گر محبوب CredibleCrypto، افزایش بیت کوین را تقریباً به پایان رساند. او در ابتدا پیشنهاد کرد که 30000 دلار سطح کلیدی برای شکستن یک تغییر روند است و ایده ای را از اواخر آگوست به روز کرد.

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که بیت کوین در هفته پایانی “Uptober” با افزایش نزدیک به 31000 دلار شروع قدرتمندی دارد.

PCE و GDP با نزدیک شدن به FOMC اعلام می شود

داده های شاخص هزینه های مصرف شخصی (PCE) در سرفصل دفتر خاطرات کلان ایالات متحده در این هفته قرار دارد و زمان بندی آن قابل توجه است.

فدرال رزرو در اول نوامبر برای تصمیم گیری در مورد سیاست نرخ بهره تشکیل جلسه می دهد و PCE، یکی از شاخص های تورم ترجیحی آن، از نزدیک توسط بازارها تحت نظر است. تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم نیز موعد است.

چشم انداز افزایش بیشتر نرخ بهره همچنان ناچیز است، اگرچه داده های قبلی اخیر به طور مداوم بالاتر از حد انتظار بوده و بر تورم چسبنده تاکید می کند. بر اساس داده های FedWatch Tool گروه CME، حتی 1.6 درصد احتمال دارد که کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) نرخ بهره را در هفته آینده کاهش دهد.

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

در همین حال، فصل درآمد در نوسان کامل است و گمانه زنی های فدرال رزرو همچنان ادامه دارد. منبع تفسیر مالی Kobeissi Letter در بخشی از تفسیر دفتر خاطرات کلان هفته نوشت: نوسان برای سرمایه گذاران عالی است.

در همین حال، Skew و دیگران در حال نظارت بر قدرت دلار آمریکا هستند، زیرا شاخص دلار آمریکا (DXY) روند صعودی شدیدی را که از اواسط جولای آغاز شد، کند می کند.

برخی از نظرات این بود: “انتظار می رود روند در این هفته یا به سمت نوامبر ادامه یابد یا روند 1 بعدی به وضوح شکسته شود.” اظهار داشت.

Skew افزود که یک “حرکت بزرگ” باید به زودی انجام شود.

نمودار 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

تراز ارزی “روند واضح” را نشان می دهد

روند نزولی موجودی بیت کوین در صرافی ها اغلب گزارش می شود و به سطوحی رسیده است که از سال 2018 مشاهده نشده است.

طبق آخرین داده‌های پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant، پلتفرم‌های معاملاتی اصلی اکنون دارای کل موجودی بیت‌کوین ۲۰۲۴ میلیون بیت‌کوین هستند.

نمودار ذخایر BTC صرافی بیت کوین. منبع: CryptoQuant

سقوط FTX در نوامبر 2022 نرخ کاهش تعادل را تسریع کرد و اگرچه قیمت BTC در سال جاری بهبود یافته است، اما روند هنوز گام به گام معکوس نشده است.

جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال CryptoSlate، بیان می کند که سپرده های ارزی در حال حاضر در پایین ترین سطح خود در سال قرار دارند.

از زمانی که بیت کوین راه اندازی شد، سپرده ها به طور مداوم از برداشت پیشی گرفته اند. اما با سقوط FTX در 22 نوامبر و سقوط SVB در 23 مارس، این روند برای اولین بار معکوس شد.» بخشی از یک پست X بود که در آخر هفته منتشر شد. خواندن.

اکنون، با رسیدن سپرده‌ها به پایین‌ترین سطح YTD و برداشت ثابت اما بالا، روند واضحی در حال ظهور است: سکه‌ها به‌طور پیوسته از مبادلات خارج می‌شوند.»

نمودار تسلط تراکنش مبادلات بیت کوین. منبع: James Straten/X

نمودار پیوست نسبت تراکنش های BTC را که شامل مبادلات می شود نشان می دهد. اینها 36 درصد از کل را تشکیل می دهند.

«تازه‌کاران» بیت‌کوین در این ماه غایب هستند

تحقیقات CryptoQuant هشدار می‌دهد که حرکت قیمت BTC، در حالی که از نظر احساسات بازار سودمند است، ویژگی‌های «مصنوعی» را نشان می‌دهد.

شرکت SignalQuant، در یکی از به‌روزرسانی‌های بازار Quicktake خود در 22 اکتبر، فاش کرد که تعداد شرکت‌کنندگان به بازار در ماه گذشته کم بوده است.

SignalQuant از معیار توزیع سن پول کل استفاده کرد، که روشی برای جداسازی داده‌های خروجی تراکنش خرج نشده جدیدتر و قدیمی‌تر (UTXO) است.

او حدود یک هفته تا یک ماه خروجی مربوط به «تازه‌کاران» در بازار نوشت: «جالب است که افزایش این شاخص نقطه عطفی برای قیمت BTC در بلندمدت است».

در واقع، زمانی که قیمت BTC به پایین ترین سطح خود در اواخر سال 2018، اواخر 22 و پس از سقوط کووید در 20 مارس رسید، شاخص روند ورود 1 ساعت تا 1 میلیون بالاتر از خط پایه بود. اما اکنون به جای حرکت به سمت خط پایه، پایین مانده است.»

نمودار مشروح توزیع سنی کل کوین بیت کوین. منبع: CryptoQuant

SignalQuant نتیجه گرفت که اگرچه هیچ شاخص واحدی نمی تواند توضیحی کلی از رفتار بازار ارائه دهد، داده های Coin Sum “بیش از آن مهم است که بتوان نادیده گرفت.”

پیش از این، کوین تلگراف اشاره کرد که دارندگان بلندمدت اکنون بیش از هر زمان دیگری عرضه بیت کوین را کنترل می کنند.

هیچ ترسی از بازار در “فضای ترسناک” برای بیت کوین وجود ندارد

شاخص ترس و طمع کریپتو پس از یک دوره طولانی تقریباً بدون حرکت، شروع به نشان دادن نشانه‌هایی از نوسان می‌کند.

در آخر هفته، شاخص احساس کریپتو کلاسیک به قلمرو “طمع” جهش کرد و به 63/100 رسید که بالاترین مقدار آن از 12 جولای است.

این افزایش همزمان با تلاش بیت کوین برای عبور از 30000 دلار در آخر هفته بود که اهمیت این سطح قیمت را در ذهن سرمایه گذاران تقویت کرد.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

با توجه به این موضوع، معامله گر محبوب آلت کوین شرپا، 30000 دلار را به عنوان “منطقه وحشتناک” توصیف کرد.

“من هنوز هم تاپ بعدی را بسیار مهم می دانم تا ببینم قیمت به کجا خواهد رفت.” گفت وی با بیان اینکه X مشترک دارد، گفت: قرار است ببینیم در بازه زمانی 20 هزار یا 40 هزار مشترک خواهیم داشت.

Altcoin Sherpa، مانند دیگران، 32000 دلار را به عنوان آخرین خطی که گاوها می توانند بپرند، برجسته کرده است.

وی گفت: اساساً اگر 32 هزار را قوی بشکنیم به 40 هزار می رویم. ادامه داد.

“اگر ما یک صفحه پایین تر در اینجا ایجاد کنیم یا یک رد قوی در حدود 32k ایجاد کنیم، فکر می کنم به زیر 20k افت می کنیم. “احساس روده من 40k است، اما 32k به طور کلی یک سطح فوق العاده قوی است و من در مورد آن احساس قوی نمی کنم.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Altcoin Sherpa/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید