استخراج بیت کوین سخت تر از همیشه است – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


بیت کوین قبل از اینکه به رکورد جدیدی در سختی استخراج بیت کوین بپیوندد، تقریباً به 28000 دلار رسید، زیرا سرمایه‌گذار میلیاردر ری دالیو فکر دلخراش «جنگ جهانی سوم» را به ذهن متبادر کرد.

بیت کوین (BTC) هفته جدید را قویاً با روحیه “Uptober” آغاز می کند زیرا بسته شدن هفتگی جای خود را به یک فشرده کوتاه کلاسیک می دهد.

در بازگشت به نوسان قیمت کلاسیک BTC که در اوایل ماه مشاهده شد، بزرگترین ارز دیجیتال در آستانه اولین افتتاحیه در وال استریت با قیمت 28000 دلار در حال مبارزه است.

علیرغم اینکه بیت کوین در حال حاضر در محدوده معاملاتی ثابتی قرار دارد، معامله گران را سرپا نگه می دارد. موقعیت های خرید و فروش هر دو گرفتار حرکات کوتاه مدت قیمت لحظه ای هستند و نقدینگی ها در حال افزایش است.

احساسات با توجه به این حرکات در نوسان هستند. با حرکت به سمت بالای محدوده، بیت کوین شاهد انبوهی از پیش بینی های صعودی است که با رسیدن حرکات نزولی با ترس و پیش بینی جایگزین می شوند.

مفسران برجسته بازار حتی با پایان یافتن ماه اکتبر، که به طور سنتی بهترین عملکرد بیت کوین است، به طور کلی محتاط هستند.

در پشت صحنه، نشانه ها ثابت هستند. مبانی شبکه در حال پیشروی به سمت بالاترین سطح تاریخ است که ناشی از چالش هایی است که می تواند منجر به سومین افزایش بزرگ در سال 2023 شود.

با توجه به اینکه داده های اقتصاد کلان این هفته جای خود را به تمرکز بر تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه داده است، سرمایه گذاران بیت کوین باید به منابع خارجی نوسان قیمت بیت کوین توجه کنند.

کوین تلگراف نگاهی دقیق تر به این رویدادهای بازار و بیشتر در جمع بندی هفتگی Cointelegraph Markets از محرک های قیمت بیت کوین معلق دارد.

قیمت بیت کوین: فشار کوتاه و سکه های “قدیمی”.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView تأیید شد. نوسان بسته شدن هفتگی بیت کوین این هفته را ناامید نکرد. فشارهای کوتاه پشت سر هم قرار گرفتند و به BTC/USD اجازه دادند 1000 دلار اضافه کنند.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

جوی که به اولین افتتاحیه وال استریت می رود قطعا با شرایط آخر هفته و قبل از آن متفاوت است، زمانی که احساسات منفی در میان گزارش های نگران کننده اقتصاد کلان از ایالات متحده ظاهر شد.

اکنون خوش‌بینی در حال بازگشت است، با بنیانگذار و مدیر عامل شرکت MN Trading، میشائل ون د پوپ، این حرکت را به بالاترین قیمت 27975 دلاری در چند روز اخیر یک حرکت عالی خواند.

وی گفت: قیمت ها برای خرید هستند، مناسب ترین ورودی 27300 دلار خواهد بود گفت برخی از نظرات روز دارای X مشترک هستند.

ون دو پوپ پیش بینی بیشتر ادامه روند صعودی

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Michaël van de Poppe/X

در بحث انگیزه پشت آخرین اقدام، منبع نظارتی CoinGlass به انحلال در بین موقعیت های کوتاه BTC اشاره کرد.

“بسیاری از موقعیت های فروش در 27450 منحل شدند” نتیجه گیری و همچنین نقشه حرارتی انحلال برای مبادلات دائمی BTC/USDT در بزرگترین صرافی جهانی Binance.

از این پس، ما بر سطوح انحلال 26500 و 27660 تمرکز خواهیم کرد.

نقشه حرارتی انحلال BTC/USDT. منبع: CoinGlass/X

معامله گر محبوب کریپتو تونی محتاط تر بوده و قبلاً در مورد احتمال فشار نزولی قابل توجهی که می تواند بیت کوین را در ماه های آینده به 20000 دلار بازگرداند، هشدار داده بود.

در همین حال، برای شرکت تحقیقاتی Santiment، تغییر لحن بیشتر از جم های کوتاه وجود داشت.

به نظر می رسد بیت کوین قدیمی در حال حرکت است و کیف پول ها را درست قبل از بازگشت به 27000 دلار پس از یک دوره طولانی عدم فعالیت، ترک می کند.

برخی از نظرات همراه در یک نمودار توضیحی می‌خواند: «بزرگترین کیف پول‌های بیت کوین دلاری از ژوئیه خفته است. اظهار داشت.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Santiment/X

دالیو نسبت به نتیجه بیش از 50/50 جنگ جهانی سوم هشدار داد

بر خلاف هفته گذشته، چشم انداز کلان در روزهای آینده کمتر از فشارهای داده های اصلی ایالات متحده را شامل می شود

در عوض، اعصاب ناشی از تأثیر بالقوه درگیری‌های اسرائیل و حماس بر بازار در کانون توجه قرار می‌گیرد، در حالی که شبح تورم در پس‌زمینه باقی می‌ماند.

مورد دوم قبلاً بسیار واضح بود، زیرا داده های متوالی منتشر شده در هفته گذشته و قبل از آن نشان می داد که تورم ایالات متحده بالاتر از انتظارات بازار ادامه دارد.

نشست بعدی فدرال رزرو، که در آن نرخ بهره را تعیین خواهد کرد، در اول نوامبر برگزار خواهد شد و با دو هفته باقی مانده، علائم تورم برای حساسیت دارایی های ریسک بسیار مهم خواهد بود.

منبع تفسیری مالی Kobeissi Letter X را در فهرست کوتاه رویدادهای مالی هفته ایالات متحده خلاصه کرد: «دو هفته تا جلسه نوامبر فدرال رزرو».

اینها شامل سخنرانی رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، یکی از 17 سخنران کل فدرال رزرو که این هفته روی صحنه خواهند رفت.

در نشانه ای از میزان تاثیرگذاری سیاست بر احساسات، کوبیسی یکی از بسیاری بود که به پیش بینی وحشتناک سرمایه گذار میلیاردر ری دالیو، بنیانگذار Bridgewater Associates، بزرگترین صندوق تامینی جهان، اشاره کرد.

دالیو در یک پست لینکدین در 12 اکتبر هشدار داد که خطر “جنگ جهانی سوم” در دو سال گذشته به 50 درصد افزایش یافته است.

خوشبختانه، پیشروی به سوی جنگ جهانی بین قدرت‌های بزرگ (ایالات متحده و چین) هنوز از مرز غیرقابل مهار بودن (که در حال حاضر چنین است) به یک جنگ وحشیانه بین قدرت‌های بزرگ و متحدانشان عبور نکرده است.» نوشت.

اگر این قدرت‌های بزرگ وارد یک جنگ مستقیم با یکدیگر شوند، جایی که یک طرف تعداد قابل توجهی از مردم را در طرف دیگر می‌کشد، شاهد انتقال از درگیری‌های محدود پیش از جنگ به جنگ جهانی سوم وحشیانه خواهیم بود.»

“تخفیف” GBTC حداقل در دو سال منقضی می شود

فراتر از اقدام قیمت بیت کوین، احیای قوی در بزرگترین وسیله سرمایه گذاری نهادی بیت کوین در جریان است.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) در حال حاضر با کمترین تخفیف نسبت به ارزش خالص دارایی (NAV) (قیمت لحظه ای بیت کوین) از دسامبر 2021 معامله می شود.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، تخفیف یکبار پریمیوم در ابتدای سال تقریباً 50 درصد بود و بازگشت GBTC در بحبوحه پیروزی های قانونی در برابر قانونگذاران ایالات متحده برای اپراتور Grayscale صورت گرفت.

اکنون بازارها بیش از هر زمان دیگری مطمئن به نظر می‌رسند که صندوق قابل معامله در بورس (ETF) که Grayscale قصد دارد از GBTC ایجاد و راه‌اندازی کند، از بین خواهد رفت و به علاقه نهادی به بیت‌کوین دامن می‌زند. دوره زمانی.

اسکات ملکر، تاجر محبوب و میزبان پادکست، گفت: «یک ویژگی مهم GBTC این است که مکانیسم ساده ای برای مبادله سهام با بیت کوین واقعی ارائه نمی دهد و در خارج از بورس (OTC) معامله می شود. همه خیابان‌ها» در بخشی از مقاله اخیر او نوشت. تحلیل X.

این عنصر ساختاری می‌تواند به موقعیت‌هایی منجر شود که قیمت بازار از ارزش پایه BTC منحرف شود. عواملی مانند سفته بازی، تمایل سرمایه گذاران، محدودیت های نقدینگی و حتی اخبار نظارتی می توانند بر این تفاوت قیمت تأثیر بگذارند.

ملکر گفت که دری برای تبدیل شدن GBTC به یک ETF “هنوز قطعی نیست”.

به طور همزمان، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال بررسی چندین پیشنهاد دیگر بیت کوین ETF، از جمله پیشنهادات غول های مالی مانند Fidelity، Blackrock و Franklin Templeton است که لایه دیگری از پیچیدگی و عدم قطعیت را به چشم انداز اضافه می کند. ثبت شده.

حق بیمه GBTC، دارایی های دارایی و نمودار BTC/USD (نمایش). منبع: CoinGlass

سختی استخراج به زودی رکورد جدیدی را ثبت می کند

آخرین افزایش قیمت بیت کوین به افزایش بینش در مورد اصول شبکه بیت کوین کمک کرده است.

بر اساس داده‌های منبع ردیابی BTC.com، پیش‌بینی می‌شود سختی بیت‌کوین قبل از تنظیم مجدد خودکار بعدی در 16 اکتبر به بالاترین حد خود برسد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

این چیز جدیدی در سال 2023 نیست، جایی که هم سختی و هم هش ماینینگ اغلب به رکوردهای جدیدی می رسند. اما افزایش سختی آتی می تواند آن را در سه رتبه اول تا کنون با حدود 7 درصد قرار دهد.

اگر خراب شود، دشواری برای اولین بار از مرز 60 تریلیون فراتر می رود که نشان دهنده رقابت شدید فزاینده بین ماینرها و امنیت شبکه منحصر به فرد بیت کوین است.

در همین حال، برآوردهای نرخ هش بسته به منبع به طور قابل توجهی متفاوت است. داده‌های نرخ هش خام MiningPoolStats در تاریخ 9 اکتبر، 497.66 اگزاهش در ثانیه (EH/s) را نشان می‌دهد.

داده های نرخ هش خام بیت کوین (عکس از صفحه). منبع: MiningPoolStats

دشواری بالا همراه با سطوح نسبتاً متوسط ​​قیمت BTC، ناگزیر سؤالاتی را در مورد سودآوری ماینرها ایجاد می کند. همانطور که هزینه هر بیت کوین به طور پیوسته افزایش می یابد، نگرانی های دوره ای در مورد اینکه چگونه ماینرهای مشوق به انجام این کار ادامه خواهند داد، ایجاد می شود.

همانند نرخ هش، برآوردها بسته به اینکه هزینه کل تولید هر بیت کوین واقعا چقدر گران است، متفاوت است. عوامل زیادی از جمله مکان فیزیکی در محاسبه نقش دارند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، نصف کردن یارانه بلاک سال آینده نیز میزان BTC دریافتی به ازای هر بلوک استخراج شده را تا 50 درصد کاهش می دهد.

جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت تحلیل رمزنگاری کریپتو اسلیت، می‌گوید: «من فکر می‌کنم قیمت برای دستگاه‌های خودپرداز ماینرها مناسب است، اما باید به نصف کاهش یابد و سختی فزاینده به سرعت افزایش خواهد یافت. نوشت در یکی از قسمت های X نظر هفته گذشته.

یک “آپتوبر” متزلزل

آیا سرنوشت Uptober 2023 در خطر است؟

مطالب مرتبط: بیت کوین سیگنال های افزایش دامنه بالقوه را نشان می دهد – آیا SOL، LDO، ICP و VET دنبال خواهند شد؟

حتی تغییرات اندک در قیمت نقدی بیت کوین به لطف قدرت دامنه معاملات فعلی که از ماه مارس وجود دارد، می تواند بر سودهای اوایل اکتبر تا به امروز تأثیر بگذارد.

اگرچه هفته گذشته منفی بود، اما افزایش قیمت به 28000 دلار اکنون به این معنی است که بیت کوین/دلار آمریکا 3.5 درصد از ابتدای ماه افزایش یافته است.

در فاصله دو هفته تا پایان ماهانه، عملکرد نهایی بیت کوین حدس هر کسی باقی می ماند. در حالی که 3.5٪ بسیار ضعیف است، اما ضعیف ترین اکتبر بیت کوین از سال 2018 را نشان می دهد.

داده های CoinGlass همچنین نشان می دهد که بدترین اکتبر ثبت شده در سال 2014 منجر به ضرر «تنها» 12 درصدی بیت کوین شده است و در صورت بدتر شدن شرایط، در را برای رکورد قرمز جدید باز می گذارد.

بازده ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش). منبع: CoinGlass

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید