آرتور هیز: بازار صعودی بیت کوین در ماه مارس آغاز شد و در یک سال آینده بیشتر خواهد شد


یکی از بنیانگذاران BitMEX گفت که از زمان برنامه 25 میلیارد دلاری فدرال رزرو با هدف تثبیت سیستم بانکی ایالات متحده، بیت کوین در روند صعودی قرار داشته است.

به گفته آرتور هیز، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق BitMEX، بیت کوین (BTC) در شش ماه گذشته در روند صعودی بوده است و بازار هنوز پاسخی نداده است – اما در حدود شش تا ۱۲ ماه آینده خواهد بود.

در سخنرانی اصلی خود در هفته بلاک چین در کره در 5 سپتامبر، هیز استدلال کرد که روند صعودی بیت کوین در 10 مارس آغاز شد، زمانی که بانک سیلیکون ولی (SVB) توسط شرکت بیمه سپرده فدرال تصاحب شد.

دو روز قبل از تصاحب SVB در 8 مارس، بانک Silvergate منحل شد. دو روز بعد، در 12 مارس، بانک Signature توسط رگولاتورهای نیویورک مجبور به تعطیلی شد.

در پاسخ به این امر و برای جلوگیری از هر گونه سقوط بیشتر، فدرال رزرو برنامه تامین مالی مدت بانکی (BTFP) را ایجاد کرد. در ازای نشان دادن “دارایی های واجد شرایط” به عنوان وثیقه، وام های بانکی را تا یک سال ارائه می دهد.

هیز در هفته بلاک چین در سئول سخنرانی می کند. منبع: اندرو فنتون/کوین تلگراف

«در واقع چه [the Fed] هیز گفت: “اسناد زیرآبی خود را به من بدهید و من به شما دلارهای تازه می دهم.” و از کل سیستم بانکی حمایت کرد.

من و بقیه بازار به درستی دیدیم و اساساً اذعان کردیم که آنها باعث این مشکل (ساختار سیستم بانکی) شده‌اند و این یکی از راه‌های رفع آن است: چاپ پول بیشتر.»

او ادعا می کند که از آن زمان قیمت بیت کوین افزایش یافته است (در حال حاضر حدود 26٪) و بنابراین بازار صعودی آن روز شروع شده است.

ما اساساً این دیدگاه را کنار می گذاریم که به ارزش دلار و ارزش هر ارز فیات اهمیت می دهیم.»

هیز ادعا کرد که این امر معامله گران را وادار می کند تا دارایی های عرضه ثابت مانند بیت کوین را در نظر بگیرند.

مرتبط با: چرا جروم پاول ما را در مورد احتمال رکود روشن می کند؟

با این حال، بقیه بازار هنوز پاسخی نداده اند، اما یک جدول زمانی 6 تا 12 ماهه برای این اتفاق داده اند.

هیز گفت که حتی اگر فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی به افزایش نرخ بهره یا «چاپ پول بیشتر» برای اطمینان از انقباض اقتصادی ادامه دهند، بیت کوین همچنان عملکرد خوبی خواهد داشت.

او گفت: “چه فدرال رزرو آن را افزایش یا کاهش دهد، ما به عنوان یک صنعت ارزهای دیجیتال در هر دو سناریو در موقعیت خوبی هستیم.”

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت می کنید؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *