ناشر کریپتو برزیلی با فاش کردن کلید خصوصی به طور تصادفی 50000 دلار از دست داد


خطرات ذخیره‌سازی رمزارز واقعی هستند و نباید آنها را دست کم گرفت، زیرا ممکن است کلید خصوصی به سرقت رفته، از بین برود یا گم شود.

ناشر برزیلی ارزهای دیجیتال Fraternidade Crypto یکی از آخرین قربانیان شیوه های ذخیره سازی شخصی ناامن است و طبق گزارش ها هزاران دلار را در سقوط کلید خصوصی از دست داده است.

ایوان بیانکو، مالک کانال Fraternidade Crypto، ناخواسته کلید خصوصی خود را در یک کیف پول رمزنگاری خود ذخیره شده در جریان پخش زنده در یوتیوب در 29 اوت فاش کرد.

در میان پخش زنده در مورد بیت کوین (BTC) و بازی های بلاک چین، به نظر می رسد که بیانکو در تلاش است از طریق یک فایل متنی در رایانه خود به رمزهای عبور پلت فرم بازی بلاک چین Gala Games دسترسی پیدا کند.

متأسفانه گذرواژه‌های Gala Games ناشر در همان فایل متنی عبارت اولیه کیف پول MetaMask که حاوی مقدار قابل توجهی Polygon (MATIC) بود، ذخیره شد.

بیانکو مدت کوتاهی پس از باز کردن تصادفی فایل متنی که دو کلید خصوصی کیف پول‌های رمزنگاری شده را باز کرد، پخش زنده را متوقف کرد، اما به نظر می‌رسد برای بازگرداندن پول برای ناشر خیلی دیر شده است.

Fraternidade Crypto سپس یک پخش زنده جدید راه اندازی کرد و ادعا کرد که یکی از بینندگان آن توانسته از طریق کلید خصوصی به کیف پول MetaMask دسترسی پیدا کند و کل ذخیره 86000 MATIC Polygon را به سرقت برده است. در زمان وقوع حادثه مبلغی در حدود 50000 دلار بوده است.

بیانکو در این ویدیوی احساسی که پس از تصادف گرفته شده است، گفت: “به طور تصادفی کلید خصوصی خود را به صورت زنده نشان دادم و شخص آن را خیلی سریع به آدرس دیگری ارسال کرد. سعی کردم پخش را خاموش کنم و رمزارز را به آدرس دیگری ارسال کنم، اما خیلی دیر شده بود.” .

در این ویدئو، ناشر لینک آدرس Polygon مجرم ناشناس را ارائه کرده است. 86000 کش MATIC بعداً به آدرس های مختلف منتقل شد.

بیانکو از مخاطبان پخش التماس کرد که در ازای دریافت جایزه پول را پس دهند و مدعی شد که تمام پس انداز خود را در این تصادف از دست داده است. یوتیوبر همچنین اعلام کرد که قصد دارد با پلیس محلی شکایت کند و خاطرنشان کرد که حدود 70 نفر این پخش زنده ناگوار را تماشا کردند.

بر اساس برخی منابع آنلاین، Fraternidade Crypto ممکن است تا کنون حداقل بخشی از سرمایه خود را پس بگیرد. مدیر رمزنگاری محلی Guilherme Rennó در 30 اوت به X (توئیتر سابق) رفت. گزارش شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه بیانکو سرانجام توانسته است “بخش قابل توجهی از پول” را پس بگیرد.

مرتبط با: ۷ روش برای ذخیره ایمن کلیدهای خصوصی

این مدیر اظهار داشت که “خود پنهان کاری چیزی است که نیاز به احتیاط شدید دارد” و افزود که کاربران کریپتو هرگز نباید رمزها و رمزهای عبور خود را در رایانه خود یا در مکانی به راحتی در دسترس ذخیره کنند.

گزارش های آنلاین نشان می دهد که Fraternidade Crypto برخی از دارایی های سرقت شده را بازیابی کرده است. منبع: X

وقتی صحبت از خود ذخیره سازی رمزنگاری می شود، هیچ چیز مهم تر از امنیت کلید خصوصی نیست. بسیار مهم است که هنگام استفاده از کلید خصوصی یا عبارت seed بسیار مراقب باشید، و برای برخی ممکن است ایده بهتری باشد که به جای آن راه‌حل‌های غیر ذخیره‌سازی مانند تعویض را انتخاب کنند. علاقه مندان به ارزهای دیجیتال به سرمایه گذاران توصیه می کنند که انواع ذخیره سازی ارزهای دیجیتال را متنوع کنند تا از پس انداز انباشته شده در کل زندگی خود جلوگیری کنند.

اگرچه پنهان‌کاری به کاربران اجازه می‌دهد اساساً «بانک خودشان شوند»، اما این روش نگهداری رمزارز هنوز در معرض خطرات بسیاری مانند سرقت، تخریب یا از دست دادن است. “نه کلیدهای شما، نه سکه های شما” یک عبارت محبوب در جامعه ارزهای دیجیتال است که به کاربران در مورد چنین خطراتی هشدار می دهد. زمانی که یک کاربر حافظ کیف پول، کلید خصوصی خود را به دست شخص دیگری می‌گیرد، طبق قوانین کریپتو، آن کاربر دیگر مالک وجوه آن نیست.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت می کنید؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *