کنگره برزیل، مدیر عامل Binance CZ را در معرض کیفرخواست قرار داد


یک کمیته کنگره توصیه کرد که Changpeng Zhao و سه مدیر محلی Binance را به کلاهبرداری و سایر جرایم مالی متهم کنند.

یک کمیته کنگره در برزیل توصیه کرده است که مجریان قانون محلی برای متهم کردن مدیر عامل Binance Changpeng “CZ” و سه مدیر دیگر Binance پس از تحقیق در مورد طرح‌های هرمی مالی در برزیل، اقدام کنند.

این کمیته در 10 اکتبر گزارش نهایی 500 صفحه ای را منتشر کرد که ژائو و مدیران محلی بایننس، دانیل مانگابیرا، گیلرمه حداد نظر و تیاگو کاروالیو را به شیوه های مدیریت متقلبانه، فعالیت بدون مجوز کافی و ارائه معاملات غیرمجاز اوراق بهادار متهم کرد.

در این گزارش، کمیته به رهبری معاون ریکاردو سیلوا، ادعا کرد که بایننس، ژائو و دیگران «شبکه ای غیرشفاف از اشخاص حقوقی، که همگی به طور مستقیم یا غیرمستقیم توسط ژائو کنترل می شوند، بدون هدف تجاری مشخص و برای هیچ هدفی جز فرار ایجاد کردند. انطباق.” طبق قانون.»

این گزارش همچنین متهم کردن 45 نفر دیگر را با استناد به “شواهد قوی” مبنی بر مشارکت ادعایی در طرح‌های جنایی با چندین شرکت رمزنگاری، از جمله شرکت مسافرتی 123milhas، طرح رمز ارز 18K رونالدینیو و دیگران توصیه می‌کند.

چانپنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، متهم به جرایم مالی متعدد است. منبع: مجلس نمایندگان برزیل

سیلوا نوشت که بایننس در بسیاری از حوزه‌های قضایی دیگر در برزیل به عدم انطباق بایننس متهم شده است.

این کمیته توصیه کرد که وزارت عمومی فدرال تحقیقاتی را در مورد تمامی عملیات بایننس مستقر در برزیل، به ویژه بر فرار مالیاتی، پولشویی و تامین مالی جرایم سازمان یافته و تروریسم آغاز کند.

علاوه بر این، کمیته توصیه کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل (CVM) تحقیقاتی را درباره فروش مشتقات بایننس آغاز کند.

این کمیته ادعا کرد که بایننس به ارائه معاملات مشتقات ادامه داد، علیرغم اینکه به او گفته شد آنها را متوقف کند، که این یک “نقض مکرر” مقررات بازار است. بایننس در حال حاضر توسط CVM به اتهام ارائه محصولات مشتقات غیرقانونی در کشور تحت بررسی است.

توصیه های کمیته از نظر قانونی الزام آور نیست و توصیه هایی به مقامات محلی است. پلیس و سایر نهادهای نظارتی تصمیم خواهند گرفت که آیا اقدامات بیشتری باید انجام شود یا خیر.

بایننس به کوین تلگراف گفت که به همکاری با کمیته و مجریان قانون محلی در برزیل “متعهد باقی می ماند”.

مرتبط با: رگولاتور اوراق بهادار برزیل قصد دارد در سال 2024 توکن‌سازی را انجام دهد

بایننس گفت از بحث‌های سازنده در مورد چالش‌های پیش روی صنعت کریپتو استقبال می‌کند، اما “به شدت هر گونه تلاشی برای افشای کاربران یا کارمندان خود را با اتهامات بی‌اساس از اعمال بد و هدف قرار دادن Binance رد می‌کند.”

خصومت نظارتی نسبت به Binance در زمانی رخ می دهد که مقامات در جاهای دیگر سرکوب گسترده تری را در صرافی به راه انداخته اند.

در ایالات متحده، بایننس درگیر دو شکایت جداگانه است که توسط قانونگذاران کالا و اوراق بهادار محلی تنظیم شده است که ادعا می کند بایننس و مدیران ارشد آن مقررات مالی متعددی را نقض کرده اند.

در ماه ژوئیه، تنظیم کننده مالی استرالیا دفاتر Binance استرالیا را پس از لغو مجوز مشتقات آن ماه ها قبل، جستجو کرد. در ماه مه، بایننس با استناد به کنترل‌های نظارتی جدید این کشور، از کانادا خارج شد.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید