پذیرش USDT برزیل در سال 2023 افزایش می یابد و 80 درصد از کل تراکنش های ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.


USDT افزایش قابل توجهی در پذیرش در برزیل داشته است و 80٪ از کل معاملات ارزهای دیجیتال در این کشور را تا کنون در سال 2023 تشکیل می دهد.

بر اساس داده های آژانس خدمات درآمد برزیل، تتر استیبل کوین (USDT) افزایش قابل توجهی در پذیرش در برزیل داشته است و 80 درصد از کل تراکنش های ارزهای دیجیتال در این کشور را تشکیل می دهد.

تا اواسط اکتبر، معاملات USDT در برزیل در سال جاری به 271 میلیارد ریال برزیل (55 میلیارد دلار) رسید. این تقریباً دو برابر حجم معاملات بیت کوین (BTC) در کشور بود که به 151 میلیارد دلار واقعی (حدود 30 میلیارد دلار) رسید. استیبل کوین ها ارزهای رمزپایه ای هستند که برای داشتن ارزش ثابتی طراحی شده اند که معمولاً با ارزش ارزهای فیات مانند دلار آمریکا و رئال برزیل مرتبط است.

معاملات USDT از سال 2021 در برزیل افزایش یافته است، اما بیت کوین برای اولین بار در جولای 2022، در اوج طوفان صنعت کریپتو در سال گذشته، با سقوط وام دهندگان ارزهای دیجیتال Three Arrows Capital و Voyager Capital، از حجم خود پیشی گرفت.

شش ارز دیجیتال برتر از نظر حجم در رئال برزیل. منبع: Receita Federal

بر اساس گزارش دولت، زمستان کریپتو حجم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در کشور را در سال 2022 تقریباً 25 درصد کاهش داده است و به 154.4 میلیارد ریال یا 31 میلیارد دلار رسیده است.

سازمان مالیاتی برزیل با استفاده از یک سیستم پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل شبکه، فعالیت های مرتبط با رمزنگاری شهروندان را رصد می کند. طبق یک پست وبلاگ، این سیستم می‌تواند فعالیت‌های مشکوک را شناسایی کند و همچنین مکان افرادی را که با ارزهای دیجیتال معامله می‌کنند، ردیابی کند.

این آژانس درآمد همچنین سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری شده توسط شهروندان این کشور در خارج از کشور را هدف قرار داده است. در 25 اکتبر، کنگره محلی قانونی را تصویب کرد که ارزهای دیجیتال را به عنوان “دارایی های مالی” برای اهداف مالیاتی بر سرمایه گذاری های خارجی به رسمیت می شناسد. درآمدهای خارجی بین 6000 تا 50000 رئال (~ 10000 دلار) از ژانویه 2024 مشمول نرخ مالیاتی 15 درصدی خواهند بود. بالاتر از این آستانه، مالیات با نرخ 22.5 درصد اعمال خواهد شد.

از سال 2019، صرافی های رمزنگاری فعال در برزیل ملزم به افشای تمام تراکنش های کاربران به دولت هستند. سود سرمایه حاصل از فروش کریپتو بیش از 35000 ریال (~7000) در ماه مشمول یک براکت مالیات تصاعدی از 15٪ تا 22.50٪ است.

صرافی های جهانی ارز دیجیتال مانند کوین بیس، بایننس، بیتسو و کریپتو دات کام و همچنین بازیکنان محلی مانند مرکادو بیت کوین و فاکس بیت در این کشور فعالیت می کنند.

مجله: ذخیره مجدد اتریوم – نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید