توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند که پایلوت CBDC برزیل حاوی کدهایی است که می‌تواند وجوه را مسدود یا کاهش دهد


Pedro Magalhães، یک توسعه‌دهنده بلاک چین که ادعا می‌کند CBDC آزمایشی برزیل را مهندسی معکوس کرده است، کدی را ارائه کرده است که اجازه می‌دهد حساب‌ها به میل خود مسدود یا تخلیه شوند.

یک توسعه‌دهنده بلاک چین که ادعا می‌کند کد منبع ارز دیجیتال پایلوت بانک مرکزی برزیل را مهندسی معکوس کرده است، عملکردی را در این کد کشف کرده است که به یک مقام مرکزی اجازه می‌دهد وجوه را مسدود کند یا موجودی‌ها را کاهش دهد.

اما او از آن زمان استدلال کرده است که ممکن است مواردی وجود داشته باشد که چنین توابعی می تواند مفید باشد.

کد منبع پروژه آزمایشی Real Digital در 6 جولای توسط بزرگترین بانک برزیل در پورتال GitHub منتشر شد. در آن زمان اعلام شد که پروژه آزمایشی Real Digital قرار است فقط در یک محیط آزمایشی مورد استفاده قرار گیرد و ممکن است “معماری ارائه شده” در معرض تغییرات اضافی قرار گیرد.

Pedro Magalhães، توسعه دهنده بلاک چین و بنیانگذار شرکت مشاوره فناوری Iora Labs، اواخر همان روز ادعا کرد که او کد منبع باز Banco Central do Brazil’s Digital Real را “مهندسی معکوس” کرده است تا عملکرد کد را آشکار کند.

این توابع شامل توانایی مسدود کردن و باز کردن حساب‌ها، افزایش و کاهش موجودی‌ها، انتقال Real Digital از یک آدرس به آدرس دیگر و ایجاد یا رایت Real Digital از یک آدرس خاص بود.

Magalhães به Cointelegraph گفت که بانک مرکزی برزیل “احتمالا” این وظایف را به منظور کارکردهای اعتباری امن و سایر عملیات مالی که می توانند بر اساس پروتکل های مالی غیرمتمرکز انجام شوند، حفظ خواهد کرد.

مشکلی که Magalhães توضیح می دهد این است که کد مشخص نیست که در چه شرایطی توکن ها می توانند مسدود شوند و مهمتر از همه، چه کسی اختیار اجرای آنها را دارد:

یک چیز این است که در مورد یک عملیات به توافق برسیم و یک عملیات DeFi را شامل بلاک چین های مختلف اجرا کنیم. نکته دیگر این است که یک مؤسسه این توانایی را دارد که به ابتکار خود تعادل را مسدود کند و به این ترتیب آنها قراردادهای هوشمند را توسعه دادند.

این جنبه‌ها باید همیشه در قراردادهای هوشمند علنی شده و با مردم مورد بحث قرار گیرد، که هنوز انجام نشده است.»

بسیاری از جامعه ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرده اند که یک CBDC این امکان را دارد که آزادی مالی آنها را نقض کند و حریم خصوصی آنها را نقض کند.

در پستی در 10 ژوئیه، Magalhães گفت که اگرچه نگرانی مردم برزیل در مورد CBDC قابل درک است، اما در واقع می تواند “مزایایی” به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: با کنترل مردم برای کنترل منابع وجوه مالیاتی، ردیابی مالیات ها آسان تر، زنجیره خریدهای دولت حسابرسی می شود و شفافیت در اصلاحات مجلس تقویت می شود.

مرتبط با: ویزا، مایکروسافت و دیگران به خلبان CBDC برزیل می پیوندند

Fabio Araujo، اقتصاددان در بانک مرکزی برزیل، در ژوئیه 2022 اعلام کرد که واقعیت دیجیتال این پتانسیل را دارد که سیل بانک‌ها را متوقف کند و هدف آن فراهم کردن محیط امن‌تر و مطمئن‌تر برای کارآفرینان برای نوآوری است.

طبق گزارش ها، پایلوت Digital Real در حال کار بر روی Hyperledger Besu، یک بلاک چین سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است.

Magalhães در 7 ژوئیه اظهار داشت که کاربران برای تبدیل شدن به گره ها به تایید بانک مرکزی نیاز دارند، زیرا آنها مانند شبکه های اصلی بیت کوین یا اتریوم بدون مجوز نیستند.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *