فرماندار BOE کریپتوها و استیبل کوین‌ها را به نفع «ارز دیجیتال پیشرفته» دور ریخت.


اندرو بیلی گفت که یک CBDC خرده‌فروشی یا ارز دیجیتال «افزایش‌یافته» از منحصربه‌فرد بودن و قطعیت پرداخت پول پشتیبانی می‌کند، اما ارزهای دیجیتال اینطور نیستند.

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BOE)، در یک سخنرانی در تاریخ 10 ژوئیه، اظهار داشت که تلاش‌های بانک مرکزی برای کنترل تورم و بازگرداندن اعتماد عمومی به موسسات مالی به طور یکپارچه از این که چرا ارزهای دیجیتال پول نیستند، تغییر کرده است. او ترجیح می دهد «پول دیجیتال» را به ارزهای دیجیتال و استیبل کوین توسعه دهد.

بیلی گفت ورشکستگی های بانکی در ایالات متحده و سوئیس در اوایل سال جاری مشکلاتی را در مورد منحصر به فرد بودن پول و قطعیت تسویه حساب ایجاد کرد. او گفت که هم ارز دیجیتال و هم استیبل کوین در تست های اولیه منحصر به فرد بودن و قطعیت مکان شکست خوردند، بدون اینکه وارد جزئیات شوند. بیلی گفت: «آنها پول نیستند. با این حال، تصویب قانون خدمات مالی و بازارها، استیبل کوین را در یک راستا قرار می دهد.

ارز دیجیتال موجود می تواند برای تبدیل شدن به “ارزی با قابلیت افزودن اقدامات اجرایی بسیار بیشتر، مانند اقدامات احتمالی به نام قراردادهای هوشمند”، “به طور کامل در سیستم های فناوری اطلاعات” توسعه یابد. بیلی گفت.

مطالب مرتبط: رئیس بانک انگلستان نیاز به پوند دیجیتال را مورد سوال قرار می دهد

بیلی گفت که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز نوعی ترویج پول دیجیتال خواهد بود. او افزود: «هیچ دلیلی وجود ندارد که یک ارز دیجیتال پیشرفته با طراحی خوب تنها محافظ بانک‌های مرکزی باشد، اما یک CBDC می‌تواند مزایای متمایز ارائه دهد:

انگیزه اصلی ما برای یک CBDC خرده‌فروشی، ترویج منحصربه‌فرد بودن پول با اطمینان از اینکه مردم همیشه این گزینه را دارند که ارز بانک مرکزی کاملاً کاربردی را وارد کنند که می‌تواند در زندگی روزمره آنها استفاده شود، خواهد بود.

بیلی دیدگاه متفاوتی در مورد عمده فروشی CBDC داشت. BOE به تازگی سیستم Real Time Gross Clearing را ارتقا داده است. بیلی گفت:

این ما را در موقعیتی بسیار قوی برای ارائه راه‌حل‌هایی قرار می‌دهد که می‌تواند ارز دیجیتال بانک مرکزی را با تراکنش‌های توکن‌شده در RTGS ادغام کند. ما فکر می‌کنیم که این سریع‌ترین و کارآمدترین مسیر برای پیمودن است.»

ظاهراً بدون ایجاد یک CBDC عمده فروشی. بیلی افزود: پول نقد دائمی است.

مجله: زمانی که قوانین فعلی در مورد NFT ها و متاورس اعمال می شود، نتایج دیوانه کننده ای به دست می آید
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *