BlockFi استدلال می کند که FTX و Three Arrows Capital حق بازپرداخت ندارند


BlockFi استدلال می کند که “قربانیان نهایی” کلاهبرداری ادعایی FTX، طلبکاران آن هستند، نه FTX.

وام دهنده ورشکسته ارز دیجیتال BlockFi در تلاش است تا تلاش های FTX و Three Arrows Capital (3AC) ورشکسته مشابه را برای بازپس گیری صدها میلیون دلار برای بازپرداخت طلبکاران خود خنثی کند.

در پرونده 21 آگوست خود در دادگاه ورشکستگی در نیوجرسی، BlockFi استدلال کرد که طلبکاران خود را نباید در پس‌زمینه قرار داد، زیرا طلبکاران FTX از این صرافی متضرر شدند، که گفته می‌شود 5 میلیارد دلاری که BlockFi به آن وام داده بود اختلاس کرده است.

“FTX به دنبال بازیابی بیش از 5 میلیارد دلار از مطالبات علیه دارایی های BlockFi به هزینه مشتریان BlockFi و سایر طلبکاران قانونی است که قربانی نهایی کلاهبرداری مستقیم FTX هستند.”

BlockFi افزود: “برای جلوگیری از ظلم بیشتر به طلبکاران دارایی BlockFi، دادگاه نباید ادعاهای FTX را تحت دکترین دست های کثیف اجازه دهد.”

در این برنامه، عنوان شد که FTX در ژوئن 2022 علاوه بر خرید سهام BlockFi تحت یک قرارداد وام، 400 میلیون دلار به BlockFi ارائه کرد.

با این حال، BlockFi ادعا کرد که این یک قرارداد وام استاندارد نیست. سررسید 5 ساله و بدون تضمین، بسیار کمتر از نرخ بهره بازار بود و بازپرداخت ها تا سررسید فرضی شرکت سررسید نبود.

BlockFi سرمایه گذاری FTX را به عنوان یک “قمار” توصیف کرد که طلبکاران BlockFi نباید مسئولیت آن را بر عهده بگیرند.

او استدلال کرد: «این واقعیت که اقدامات متقلبانه FTX باعث شکست شرط FTX شد به این معنی نیست که طلبکاران BlockFi اکنون به نوعی موظف به بازپرداخت قیمت خرید هستند.

BlockFi پیشنهاد کرد: اعتبار FTX یک “قمار” برای ایجاد ثبات در بازار بود. منبع: کرول

برآوردها حاکی از آن است که BlockFi تا 10 میلیارد دلار به بیش از 100000 طلبکار بدهکار است، از جمله 1 میلیارد دلار به سه طلبکار بزرگ و 220 میلیون دلار به صندوق سرمایه گذاری 3AC ورشکسته.

BlockFi ادعا کرد که 3AC با پولی که قرض گرفته کلاهبرداری می کند و همچنین استدلال می کند که نباید واجد شرایط بازپرداخت احتمالی باشد.

BlockFi ادعا می‌کند که شکایت با FTX، 3AC و سایر شرکت‌ها می‌تواند تا 1 میلیارد دلار برای او هزینه داشته باشد که می‌تواند بر میزان بدهی طلبکاران او تأثیر بگذارد.

مرتبط با: BlockFi پس از حکم دادگاه برداشت ارزهای دیجیتال را برای کاربران واجد شرایط ایالات متحده راه اندازی می کند

چندین طلبکار BlockFi قبلاً این شرکت را متهم کرده بودند که چندین پرچم قرمز را قبل از معامله با FTX و شرکت تجاری Alameda Research در ماه‌های قبل از فروپاشی FTX در نوامبر 2022 از دست داده است.

با وجود این، طلبکاران ماه گذشته با BlockFi برای ادامه طرح بازپرداخت توافق کردند.

BlockFi در 28 نوامبر، تقریباً دو هفته پس از اعلام ورشکستگی FTX، برای فصل 11 اعلام ورشکستگی کرد.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری در واقع با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *