مدیر عامل BlockFi با نادیده گرفتن خطرات قرار گرفتن در معرض FTX و Alameda به سقوط کمک کرد: تشکیل پرونده در دادگاه


شرکت وام کریپتو BlockFi زمانی که در نوامبر 2022 اعلام ورشکستگی کرد، نزدیک به 1.2 میلیارد دلار دارایی مرتبط با FTX و Alameda Research داشت.

زک پرینس، مدیرعامل شرکت ورشکسته وام دهنده ارزهای دیجیتال BlockFi، ظاهراً توصیه تیم مدیریت ریسک شرکت در مورد وام دادن به Alameda Research را نادیده گرفته است.

با توجه به تشکیل پرونده توسط کمیته طلبکاران بدون وثیقه به دادگاه ورشکستگی ناحیه نیوجرسی ایالات متحده در 14 ژوئیه، تیم مدیریت ریسک BlockFi در مورد “ریسک های بالا” مرتبط با دارایی های وام دهی خود به Alameda گزارش داده است. ظاهراً پرینس نگرانی های تیم را مبنی بر اینکه BlockFi تا آگوست 2021 217 میلیون دلار به Alameda وام داده بود، رد کرد. این تیم پیشنهاد کرد که اگر توکن‌های FTX (FTT) که برای تضمین وام‌ها استفاده می‌شوند، باید انحلال شوند، ممکن است خطراتی وجود داشته باشد.

در این پرونده آمده است: “در اوایل آگوست 2021، به تیم مدیریت ریسک BlockFi اطلاع داده شد که ترازنامه Alameda عمدتاً شامل ~7bb FTT قفل نشده و در مجموع 11bb، شامل توکن های قفل شده بر اساس داده های مالی حسابرسی نشده است.” “این باعث ایجاد آلارم در BlockFi شد. آقای پرینس نگرانی ها را رد کرد و از تیم ریسک خواست که یاد بگیرند “آرامش را بیاموزند”. [with Alameda] یک بدهکار با اندازه سه پیکان فقط با FTT و انواع دیگر وثیقه به جای سهام GBTC.»

پس از ژانویه 2022، تیم مدیریت ریسک، یادداشت های پرنس در مورد خطرات بالقوه وام دادن به Alameda را متوقف کرد و بحث را به “جلسات آفلاین و Slack” منتقل کرد، جایی که مدیرعامل با افشای گاه به گاه موافقت کرد. BlockFi در زمان اعلام ورشکستگی تقریباً 1.2 میلیارد دلار دارایی با FTX و Alameda داشت.

مرتبط با: BlockFi قصد دارد در 11 ژانویه دارایی ها و بدهی ها را برای تشکیل پرونده ورشکستگی ارائه کند

BlockFi گفت که در هنگام پر کردن فصل 11 در نوامبر 2022، “قرار گرفتن قابل توجهی” با FTX و نهادهای مرتبط داشته است. FTX US در ژوئیه 2022 یک خط اعتباری 400 میلیون دلاری از BlockFi دریافت کرد که باعث تقویت روابط مالی بین این دو شرکت در میانه زمستان کریپتو شد.

BlockFi وام های Alameda را فراخوانی کرد [in June 2022]و Alameda موجودی معوق خود را تقریباً به صفر بازپرداخت کرد. «بلاک‌فای می‌توانست از این رابطه دور شود. در عوض، تقریباً 900 میلیون دلار (بین ژوئیه و سپتامبر 2022) به Alameda وام داد و تقریباً به طور کامل توسط FTT تضمین شده است.

فایل اضافه شد:

شاید درست باشد که سقوط Alameda/FTX باعث افول BlockFi شد، اما سقوط BlockFi ریشه در اقدامات و تصمیمات تجاری بسیار قبل از اعلام ورشکستگی Alameda/FTX داشت.

یکی از سخنگویان BlockFi به کوین تلگراف گفت که این شرکت با این گزارش موافق نیست. این شرکت در یک پرونده قضایی جداگانه به کمیته پشت این گزارش استدلال کرد که “اظهارات را از متن خارج می کند، در مورد مسائل دیگر اشتباه می کند و تجزیه و تحلیل عینی وعده داده شده را ارائه نمی دهد.”

BlockFi در دلایل خود برای اعلام ورشکستگی مستقیماً به قرار گرفتن در معرض FTX اشاره کرد. اجرای وام های تضمین شده توسط FTX بر اساس توکن های FTT پس از کاهش قیمت توکن از 25 دلار به کمتر از 2 دلار در میان بایگانی فصل 11 و گزارش مشکلات نقدینگی، بسیاری از شرکت ها را در چمدان خود قرار داده است.

مجله: آیا می توانید پس از فروپاشی FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *