کارشناسان محلی می‌توانند از کمبود نایرا در نیجریه جلوگیری کنند


به گفته سهامداران محلی، تصمیم برای چاپ اسکناس‌های جدید نایرا ممکن است از طریق DeFi و با مشارکت نیجریه‌ای‌ها و کمک به آماده‌سازی برای تغییر صورت گرفته باشد.

گروهی از کارشناسان محلی بلاک چین در مورد اینکه چگونه فناوری بلاک چین می تواند به حل مشکلات اقتصادی در نیجریه و قاره آفریقا کمک کند، بحث کردند. کمبود جریان نایرا در نیجریه به عنوان مطالعه موردی در بحث آنها استفاده شد.

در اجلاس دارایی‌های دیجیتالی سهامداران اتحاد فناوری بلاک چین (SIBAN) در سال 2023 که در پایتخت این کشور، ابوجا برگزار شد، سهامداران درباره تصمیم دولت گذشته برای انتشار اسکناس‌های جدید نایرا و تلاش‌های اخیر برای تقویت دیجیتال بانک مرکزی نیجریه بحث کردند. پذیرش ارز (CBDC) منجر به کمبود جریان نایرا در آن زمان شد.

به گفته کریستوفر انیامو، بنیانگذار ساهارا ICP Hub آفریقای غربی، تصمیم برای انتشار اسکناس‌های جدید نایرا می‌توانست در سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرفته شود، که به نیجریه‌ها اجازه می‌دهد تا بهتر برای انتقال آماده شوند.

آوردن سیستم بلاک چین به نیجریه و آفریقا به طور کلی به پیشرفت DeFi کمک می کند و به شهروندان امکان کنترل پول و اقتصاد خود را می دهد.

فناوری بلاک چین زیرساخت‌های فنی و اصولی را فراهم می‌کند که DeFi را قادر می‌سازد تا به صورت غیرمتمرکز، شفاف و ایمن عمل کند و طیف وسیعی از خدمات مالی را بدون نیاز به واسطه‌های مالی سنتی به کاربران ارائه دهد.

با این حال، رئیس جمهور فعلی نیجریه، بولا تینوبو، در طول مبارزات انتخاباتی خود بیانیه ای را منتشر کرد که در صورت اجرا، امکان استفاده از فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال را در بخش بانکی و مالی این کشور فراهم می کند.

مرتبط با: بانک مرکزی نیجریه فرصت را برای تنظیم بلاک چین در سال 2021 از دست داد – مدیر عامل Convexity

این مانیفست توصیه می‌کند که مقررات فعلی کمیسیون تبادل امنیت نیجریه (SEC) در مورد دارایی‌های دیجیتال را بررسی کنید تا آنها را برای کسب‌وکار مناسب‌تر کند. مقررات جدید چارچوبی برای تنظیم دارایی های دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال و سایر توکن های دیجیتال در نیجریه فراهم می کند.

در دسامبر 2023، نیجریه به منظور اجرای سیاست “نیجریه بدون نقدینگی” و افزایش استفاده از CBDC – eNaira، مقدار پول نقدی را که افراد و مشاغل می توانند برداشت کنند، به شدت کاهش داد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *