بلاک چین در اجلاس Longevity+DeSci در نیویورک روی صحنه می رود


اجلاس Longevity+DeSci که امسال در شهر نیویورک برگزار شد، انواع راه حل های غیرمتمرکز را به نمایش گذاشت.

کسانی که به دنبال کاهش سرعت پیشرفت زمان هستند، برای چند روز در اتاق کنفرانس کپیتال در مرکز شهر نیویورک از 10 تا 11 اوت به این امکان می پردازند.

در اینجا، ششمین اجلاس سالانه Longevity+DeSci برای سومین رویداد حضوری خود پس از جلسات موفقیت آمیز در Cooper Union (تخصیص به جلسات آنلاین در طول همه گیری COVID-19) تشکیل شد.

امسال همچنین اولین سالی است که برگزارکننده رویداد، Lifespan.io، علم غیرمتمرکز (DeSci) را با وجود پیوندهای نزدیک این پدیده با حوزه طول عمر، در عنوان گنجانده است.

DeSci در حال افزایش است

علم غیرمتمرکز ثابت کرده است که ظهور بلاک چین یک محصول فرعی داغ است که محققان و سرمایه گذاران از آن پیروی می کنند – حتی اگر اصولی که زیربنای آن را تشکیل می دهند به اوایل دهه 2000 بازمی گردد. به طور ساده، DeSci علمی است که خارج از دانشگاه سنتی اتفاق می افتد.

در سخنرانی اصلی کیث کومیتو، ریاضیدان و برنامه نویس، مدیر فناوری دیزنی که Lifespan.io را در اولین روز کنفرانس تأسیس کرد و Lifespan.io را در سال 2014 تأسیس کرد، DeSci را با جیمی فاند مقایسه کرد، یک گروه حمایتی که برگزار کرده است. تله تله برای افزایش آگاهی و پول در قرن گذشته. برای تحقیقات سرطان، آنها هدف خود را در اولویت بهداشت جهانی قرار می دهند.

شرکت کنندگان صف می کشند. منبع: Lifetime

با این حال، فناوری بلاک چین و بسیاری از پدیده‌های نوظهور آن، مانند بازی‌های برد-برد (P2E) و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs)، برگ جدیدی را در DeSci ایجاد کرده‌اند، با شرکت‌های جاه‌طلب بیوتکنولوژی که بودجه تحقیقات را برای تلاش‌های خود و اجتناب از کوته‌نگری باز کرده‌اند. کانال هایی برای آنها برای تسلیم شدن. مسیرهایی برای کمک های مالی محدود (و رقابتی) مؤسسه ملی بهداشت (NIH).

تاد وایت، مدیر گروه کاری هماهنگی VitaDAO، در سخنرانی اصلی خود در مورد این جنبه از معادله DeSci صحبت کرد که واقعاً صبح افتتاحیه کنفرانس را آغاز کرد.

محققانی که برای دریافت کمک های مالی NIH تلاش می کنند، برای انتشارات همتا بررسی شده، پیش نیاز لازم برای این بودجه، تلاش می کنند. برخی این فرآیند را کلیشه ای می دانند، اما روند علمی را حفظ می کند.

اما علم طول عمر همچنان از برداشت های متفاوت، مداوم و شاید ناعادلانه محققان سنتی رنج می برد. قبل از ظهور هوش مصنوعی یا تلفن های دوربین دار، این احتمال که انسان ها می توانند هزاران سال زندگی کنند مانند یک داستان علمی تخیلی به نظر می رسید. کسانی که می خواستند پیری را درمان کنند، گفتند که در عوض روی بیماری مرتبط با افزایش سن مانند آلزایمر کار می کنند. اما تکنولوژی تکامل می‌یابد و با آن، دیدگاه‌های جمعی ما برای آینده تکامل می‌یابد. سرمایه گذاری های عظیم در این زمینه نشان می دهد که یک تغییر در راه است.

چالش های علم طول عمر و راه حل های بلاک چین

تا به حال، پر سر و صداترین طرفداران علم طول عمر افراد ثروتمند غیرعادی بودند که اعلام می کردند که می خواهند برای همیشه زندگی کنند. همانطور که بسیاری از طرفداران بلاک چین می توانند درک کنند، این افراد مشکل تصویر علم طول عمر را تشدید کرده اند. حضور آنها توجه ها را به خود جلب کرد، اما آنها همچنین احتمالات عمیقی را که پیشرفت در هر زمینه ای ایجاد می کرد، تحت الشعاع قرار دادند.

در طول برنامه رویداد دو روزه متشکل از ارائه ها، پنل ها و کارگاه های آموزشی همزمان، شرکت کنندگان در کنفرانس زمین گیر شدند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟

علی‌رغم بررسی‌های گاه و بی‌گاه در پرسش‌های پس از ارائه، هیچ‌کس مستقیماً به علت مورد نظر، مانند زندگی پنجاه سال فقیر، بیش از حد جمعیت، یا اینکه آیا ما در حال ایجاد جهانی ارزش زندگی برای مدت طولانی‌تر هستیم، شک نکرد. در عوض، آنها فرآیندهای عملی را زیر سوال بردند.

با این حال، هر کسی که با موضع مخالف به کنفرانس Lifespan آمده بود، با گوش های باز و توضیحات استراتژیک مورد استقبال قرار می گرفت. به جای “زندگی برای همیشه”، این تصور وجود داشت که تحقیق در مورد طول عمر به معنای درمان علل شرایط است نه خود شرایط. برخی از محققان آن را با یک بازی Whac-A-Mole مقایسه کرده اند.

بنابراین بازی علم طول عمر در حال حاضر چند وجهی است. رویداد امسال همچنان بر تقویت تعاملات بین رشته‌ای متمرکز بود که نه تنها به نفع تحقیقات طول عمر است، بلکه به حامیان سیاست، جمع‌آوران کمک مالی و دیگران کمک می‌کند تا ایده‌هایی را به اشتراک بگذارند که ممکن است به طور طبیعی در سیلوهای موجود به وجود نیاید.

البته از نظر قابلیت های جدید بلاک چین، بیش از هر زمان دیگری بر روی DeSci تمرکز کنید. اما در روز اول، دکتر دانشکده پزشکی هاروارد. وادیم گلادیشف جنبه های مختلفی از تحقیقات خود را در مورد علائم و درمان های طول عمر ارائه کرد. یوری دیگین از YouthBio Therapeutics، یک توسعه دهنده پیشرفته ژن درمانی، در مورد کار شرکت بیوتکنولوژی در مورد برنامه ریزی مجدد سلولی صحبت کرد. عمر الناگار، بنیانگذار و مدیر عامل Weavechain چارچوب امنیتی Web3، در بین ارائه‌های Gladyshev و Deigin، برای اولین بار یک توکن تغییرناپذیر پویا (NFT) را معرفی کرد که تیمش برای این رویداد برای حمایت از اهداف موجود برای بازی‌سازی انسان‌دوستانه توسعه داده بود.

گلادیشف در این رویداد ارائه می کند. منبع: Lifetime

شرکت‌کنندگان تشویق شدند تا NFT خود را چاپ کنند و سپس آن را در کیف‌پول‌های پرمخاطب منتشر کنند، همراه با جمع‌آوری کمک مالی در طول مسیر. عناصر بصری جدید در نقاط عطف بشردوستانه فعال می شوند.

مالکیت فکری-NFTها همچنین ثابت کرده اند که موضوعی داغ در تقاطع علم طول عمر و فناوری بلاک چین هستند. این رویکردهای پراکنده برای تأمین مالی تحقیقات به دلیل دکتر دانشیار دانشگاه کپنهاگ است. این موضوع در سخنرانی مورتن شایب- نادسن در مورد پروژه مولکول طول عمر ظاهر شد، که در آن او کار خود را تشریح کرد و توضیح داد که چگونه فناوری جدید به این امکان کمک کرده است.

کلسی مودی، مدیر عامل Ichor Life Sciences، طرحی روشن از خط لوله کشف تا تأیید دارو ارائه می‌کند، و تعهد فعلی بیگ فارما را برای برون‌سپاری فزاینده مراحل اولیه این خط به سازمان‌های تحقیقاتی قراردادی مانند خودش ارائه می‌کند که در مراحل اولیه اجرا و اجرای آن هستند. آزمایش روند را نشان داد.

مودی همچنین یک مورد استفاده جالب اما بحث برانگیز را از Ichor به اشتراک گذاشت، جایی که او با شرکت خود مشورت کرد تا تعیین کند که آیا یک “فرد با ارزش خالص بالا” با بیماری قلبی خطرناک بخشی از یک گروه بالینی یا دارونما در یک کارآزمایی درمانی جدید است یا خیر.

در حالی که این آزمایشات در حال انجام بود، تیم مودی طرحی پشتیبان برای درمان او به قیمت یک خانه کوچک در حومه نیمه روستایی طراحی کردند.

خوشبختانه مشتری متوجه شد که تحت درمان است، اما این سؤالاتی را در مورد توانایی افراد دارای ارزش خالص برای اجتناب از مطالعه کور ایجاد می کند. این یک عنصر حیاتی در تحقیقات پزشکی است که در صورت به خطر افتادن می تواند کار را کاملاً مختل کند.

اگر هیچ یک از شرکت کنندگان در کنفرانس سؤالات اخلاقی در مورد داستان مودی داشتند، هیچ کس چیزی نمی گفت. نزدیکترین آنها در پرسش و پاسخ توسط کندی شال، زیست شناس ارشد در Rejuve AI، یک شرکت بیوتکنولوژی با اهداف چندگانه متمرکز کردن علم، مانند ایجاد فرآیندی برای آزمایش های بالینی از راه دور بازی سازی شده بود. یکی از شرکت کنندگان پرسید که چگونه نتایج آزمایشات خانگی را تأیید می کند. شال گفت که شرکت این موضوع را در نظر نگرفته است. او فقط معتقد بود که مردم با صداقت رفتار می کنند.

حل مسئله بین رشته ای فردی

Disney Comito به Cointelegraph گفت که کنفرانس Lifespan با عزم خود برای رسیدن به حداکثر تعداد شرکت کنندگان متمایز شد. به همین دلیل است که بلیط‌ها بسیار ارزان‌تر از کرایه‌های چند رقمی یا بررسی پیشینه معمول در رویدادهای ویژه مانند کنفرانس سرمایه‌گذاران طول عمر در گستاد، سوئیس در سال 2022 هستند.

این رویکرد نه تنها دامنه انتشار ماموریت Lifespan را افزایش می دهد، بلکه به تقویت همکاری های مطلوب در کنفرانس استراتژی کمک می کند. به عنوان مثال، نویسندگان در میان جمعیت با یکدیگر روبرو شدند تا ایده های خود را در مورد پرداختن به این زمینه به سرعت در حال تحول به اشتراک بگذارند.

یک پانل اختصاصی در مورد فناوری غیرمتمرکز در DAO و بیوتکنولوژی طول عمر بحث کرد. منبع: Lifetime

جمع آوری سرمایه یک نتیجه معمولی از این رویداد است، و Comito اعلام کرد که Lifespan با تیم سازنده در یک بازی Dragon Tyrant P2E که به تحقیقات طول عمر کمک می کند، شریک شده است.

بحث های میزگرد جذاب ترین بخش کنفرانس بود. در پایان روز اول بحث قانونگذاری، کنت بوگنر، سناتور ایالت مونتانا، قلمی را که فرماندار مونتانا، گرگ جیانفورته، برای امضای قانونی که روی آن کار می‌کردند، به دیلان لیوینگستون، بنیانگذار اتحاد برای ابتکارات طول عمر تقدیم کرد.

در حال حاضر شخصیت های بزرگ زیادی در این زمینه وجود دارند و در بسیاری از موارد این هیئت ها اصرار داشتند که در مورد معناشناسی بحث کنند. اما در این مرحله از بازی، شاید این چیزی است که باید انجام شود.

آخرین: استیبل کوین PYUSD جدید پی پال با مشکلات قانونی و «کارایی کمتر» مواجه است

بنابراین سؤالات بزرگی که علم طول عمر در حال حاضر نگران آن است، اشکال برچسب‌گذاری است: کومیتو یک نشانگر زیستی برای پیری نام‌گذاری کرده است، یک متغیر متغیر برای اندازه‌گیری آن – یکی از جام‌های مقدس علم.

در همین حال، پیام‌رسانی در جبهه‌های سیاست‌گذاری و جمع‌آوری کمک‌های مالی حیاتی است. چه کسی واقعاً به زندگی برای همیشه باور داشته باشد یا نه، به نظر می رسد که دیدگاه جامعه را نسبت به سلامت تغییر می دهد. پانل قبلی که در مورد اینکه آیا واقعاً امکان معکوس کردن پیری وجود دارد یا خیر، به طور طولانی بر اهمیت درک بدن از نظر سیستم‌ها به جای بخش‌های جدا شده تمرکز داشت. همین رویکرد از علم طول عمر تا DeSci اعمال می شود و فناوری از هر دو پشتیبانی می کند.


نویسنده: Vittoria Benzine

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *