گزارش: بازی‌های بلاک چین از ابتدای سال 2.3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری دریافت کرده‌اند


داده های پلت فرم غیرمتمرکز ردیابی اپلیکیشن DappRadar نشان می دهد که سرمایه گذاری 600 میلیون دلاری در فضای بازی های بلاک چین در سه ماهه سوم سال 2023 انجام شده است.

پروژه های بازی های بلاک چین در سال 2023 2.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری می کنند. علیرغم اینکه قیمت‌های بازار کریپتو در طول سال روند نزولی داشتند، در سه ماهه سوم 600 میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام شد.

بر اساس گزارش پلتفرم نظارت بر برنامه های غیرمتمرکز (DApp) DappRadar، سرمایه گذاری خالص 739 میلیون دلاری در سه ماهه اول سال 2023 انجام شده است، در حالی که در سه ماهه دوم و سوم به ترتیب 973 میلیون دلار و 600 میلیون دلار سرمایه گذاری شده است. این نشان می‌دهد که صنعت بازی‌های بلاک چین مجموعاً ۲.۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در سه فصل اول سال ۲۰۲۳ جذب کرده است.

سرمایه گذاری های فصلی در پروژه های بازی بلاک چین منبع: DappRadar

اگرچه برخی اعلام کرده‌اند که این پایگاه‌داده از بین رفته است، اما ۲۱۳ میلیون دلار در میان سرمایه‌گذاری‌ها در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ صرف توسعه بازی‌ها و فناوری‌های مرتبط با پایگاه داده‌های فراداده شده است. به گفته DappRadar، بقیه سرمایه‌گذاری‌هایی که در سه ماهه مشاهده شد به زیرساخت‌های بازی Web3 و شرکت‌های سرمایه‌گذاری اختصاص یافت.

مرتبط با: پروژه بلاک چین نیل استفنسون ماه کشف را برگزار می کند، زیرا هیجان متاورس محو می شود

اگرچه سرمایه‌گذاری‌ها در این فضا نشان می‌دهد که ذینفعان هنوز به پتانسیل موجود در فضای بازی بلاک چین پی می‌برند، میزان سرمایه‌گذاری در بازی Web3 در سال جاری بسیار کمتر از سال گذشته است. تحلیلگران DappRadar تاکید کردند که مبلغ واریز شده در سال جاری “تنها 30 درصد از فعالیت های جمع آوری کمک های مالی سال گذشته” است.

علاوه بر این، در مقایسه با سه ماهه سوم سال 2022، زمانی که 1.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری برای بازی های بلاک چین جذب شد، سه ماهه سوم سال 2023 تقریباً 50 درصد کمتر از میزان سرمایه گذاری را ثبت کرد. این بدان معناست که اگرچه بودجه هنوز وارد این فضا می شود، اما نسبت به سال قبل کاهش چشمگیری داشته است.

مجله: Web3 Gamer: ضررهای متادیتای زاکربرگ، بازی NFT در Discord، برداشت داغ Gods Unchained


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید