بازار مالی بلاک چین تا سال 2032 به 79.3 میلیارد دلار خواهد رسید


اختلالات مالی سنتی ناشی از همه گیری COVID-19، همراه با وعده کاهش هزینه های عملیاتی، راه را برای گسترش اکوسیستم دیجیتال هموار کرده است.

بازار مالی جهانی بلاک چین، که شامل بلاک چین های دولتی و خصوصی، تجارت، پرداخت ها، تسویه حساب ها و مدیریت دارایی است، در موقعیت خوبی قرار دارد تا تا سال 2032 به یک بازار 79.3 میلیارد دلاری تبدیل شود.

گزارشی توسط Allied Market Research نشان داد که بازیگران بازار مالی بلاک چین به شدت در حال بررسی همکاری ها و خریدها به عنوان بهترین استراتژی هستند. اختلالات مالی سنتی ناشی از همه گیری COVID-19، همراه با وعده کاهش هزینه های عملیاتی، راه را برای گسترش اکوسیستم دیجیتال هموار کرده است.

زیربخش بلاک چین عمومی سهم بازار را دارد. منبع: تحقیقات بازار متفقین

در سال 2023، زیربخش بلاک چین عمومی سهم شیر از انواع بلاک چین مورد استفاده در سراسر جهان را نشان خواهد داد. بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) برخی از اکوسیستم های رمزنگاری پیشرو هستند که از بلاک چین های عمومی استفاده می کنند. همانطور که در این گزارش توضیح داده شد، بلاک چین های عمومی مزایای بسیاری دارند:

بلاک چین های عمومی مقادیر قابل توجهی از قدرت محاسباتی را به کار می گیرند و آنها را برای نگهداری دفتر کل توزیع شده بزرگ تراکنش های مالی ایده آل می کند. انتظار می رود این عوامل بازار مالی بلاک چین را تقویت کنند.

وقتی صحبت از برنامه‌های مالی بلاک چین می‌شود، پرداخت‌های فرامرزی و تجارت دو مورد از بزرگترین زیربخش‌ها هستند که با افزایش تقاضا از سوی افراد، مشاغل، معامله‌گران، صنایع و گروه‌های توسعه بین‌المللی هدایت می‌شوند.

بخش پرداخت های فرامرزی و تسویه حساب سهم بازار غالب را دارد. منبع: تحقیقات بازار متفقین

همانطور که در بالا نشان داده شد، انتظار می رود که این روند ادامه یابد زیرا کاربران همچنان به دنبال جایگزین های ارزان تر برای انتقال پس انداز خود در سراسر جهان هستند. آمریکای شمالی در سال 2022 بر بازار مالی بلاک چین تسلط داشت و انتظار می‌رود که به پذیرش تامین مالی بلاک چین ادامه دهد.

نکات مهم گزارش بازار مالی بلاک چین منبع: تحقیقات بازار متفقین

Allied Market Research بر اساس تجزیه و تحلیل کمی از روندها و پویایی صنعت مالی بلاک چین، رشد سالانه ترکیبی (CAGR) را 60.5 درصد پیش بینی کرد. بر اساس برآوردها، انتظار می رود این بخش به بازاری به ارزش 79.3 میلیارد دلار تبدیل شود.

مرتبط با: فراتر از امور مالی و بیت کوین: چگونه بلاک چین پیام های امن را مختل می کند

گزارشی که اخیراً توسط شبکه پرداخت دیجیتال ریپل منتشر شده است، نشان می‌دهد که بلاک چین این پتانسیل را دارد که تا سال 2030 حدود 10 میلیارد دلار در هزینه‌های پرداخت برون مرزی موسسات مالی صرفه‌جویی کند.

در این گزارش آمده است: «بیش از 50 درصد از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی معتقدند هزینه‌های پرداخت کمتر، چه در داخل و چه در سطح بین‌المللی، مزیت اصلی ارزهای دیجیتال است. این بیانیه مکمل گزارش Allied Market Research است که پیش‌بینی مسیر رشد خود را بر پایه جایگزین‌های ارزان‌تر و مطمئن‌تر استوار می‌کند.

مجله: رویکرد طرفداران محور خواننده Vérité به Web3، NFT های موسیقی و ایجاد جامعه
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید