شرکت های بلاک چین در حال ایجاد چت ربات های هوش مصنوعی برای کمک به توسعه دهندگان هستند


شرکت های بلاک چین در حال توسعه ربات های چت هوش مصنوعی برای کمک به توسعه دهندگان هستند، اما چالش ها ممکن است مانع پذیرش آن ها شوند.

بازار هوش مصنوعی (AI) در حال تبدیل شدن به یکی از سریع ترین صنایع در حال رشد در جهان است. به گفته شرکت تحقیقات بازار Next Move Strategy Consulting، بازار فعلی هوش مصنوعی تقریباً 100 میلیارد دلار ارزش دارد و انتظار می‌رود که رشد تصاعدی داشته باشد.

با توجه به این موضوع، جای تعجب نیست که چت ربات های با استفاده از هوش مصنوعی نیز در حال افزایش هستند. آخرین یافته های Precedence Research نشان می دهد که اندازه بازار جهانی چت بات تا سال 2022 به 840 میلیون دلار رسیده است.

کار بر روی چت ربات های هوش مصنوعی برای توسعه دهندگان Web3

از آنجایی که فرصت های مرتبط با هوش مصنوعی و چت بات ها در صنایع مختلف توسعه می یابد، صنعت Web3 نیز شروع به بهره مندی از این روند کرده است. شرکت های بلاک چین چت ربات های هوش مصنوعی ایجاد کرده اند تا به توسعه دهندگان کمک کنند تا برنامه ها را سریعتر و کارآمدتر بسازند.

Aanchal Malhotra، رئیس RippleX Research، سازمانی در Ripple که بر توسعه و رشد XRP Ledger متمرکز است، به Cointelegraph گفت که RippleX در حال حاضر روی ایجاد یک چت ربات هوش مصنوعی کار می‌کند که توسعه‌دهندگان XRP Ledger می‌توانند پرس و جو کنند:

توسعه‌دهندگان می‌توانند به‌جای بررسی تمام اسناد و کتابخانه‌های مشتری، سؤالات خود را برای دریافت پاسخ‌های فوری به ربات چت هوش مصنوعی هدایت کنند. تبدیل به اجرا شود.»

Skale Labs، تیم پشتیبان شبکه بلاک چین Skale، همچنین در حال توسعه یک چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی است. جک اوهولران، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل Skale Labs به Cointelegraph گفت که شبکه Skale دارای قابلیت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی داخلی است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد مدل‌های هوش مصنوعی از قبل آموزش‌دیده را تحت یک قرارداد هوشمند اجرا کنند.

قراردادهای هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی بدون دخالت انسان در حجم بسیار بالا مستقر می شوند. او گفت: “این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به سرعت و کارآمد توسعه پیدا کنند.”

O’Holleran به اشتراک گذاشت که چت ربات هوش مصنوعی Skale به زودی برای عموم منتشر خواهد شد و اظهار داشت که یکی از موارد استفاده اولیه از هوش مصنوعی پشتیبانی از توسعه مهندسی است.

مجله: ارزیابی مجدد اتریوم: نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟

وی گفت: توسعه دهندگان در حال حاضر با بهره وری و بهره وری بی سابقه به لطف پشتیبانی از هوش مصنوعی در حال توسعه هستند. یکی از مهمترین زمینه های پشتیبانی دسترسی فوری به اطلاعات فنی و اسناد کدگذاری است.

متیو ون نیکرک، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران SettleMint، یک ابزار برنامه نویسی بلاک چین، با تکرار این موضوع، به کوین تلگراف گفت که ابزارهای هوش مصنوعی برای توسعه دهندگان ضروری شده اند.

Van Niekerk توضیح داد که SettleMint اخیراً یک دستیار مهندسی AI Genie را برای توسعه سریع قراردادهای هوشمند و تست تضمین کیفیت و اشکال‌زدایی به پلتفرم خود اضافه کرده است.

ون نیکرک توضیح داد: «AI Genie ما برای کمک به سازمان‌ها طراحی شده است تا برنامه‌های بلاک چین را سریع‌تر وارد تولید کنند تا بتوانند از فرصت ۳.۱ تریلیون دلاری ارائه شده از طریق بلاک چین سرمایه‌گذاری کنند.

بن گورتزل، مدیرعامل SingularityNET در سال 2017 با کوین تلگراف در مورد تقاطع های احتمالی بلاک چین و هوش مصنوعی صحبت کرد.

ون نیکرک همچنین خاطرنشان کرد که AI Genie شرکت SettleMint برای پشتیبانی از انسان ها طراحی شده است نه جایگزینی آنها. این مهم است که برجسته شود زیرا نگرانی هایی مطرح شده است که دستیارهای مجهز به هوش مصنوعی در نهایت می توانند جایگزین کارگران انسانی شوند.

این ابزار به خودی خود نه به عنوان یک مهندس، بلکه به عنوان یک دستیار مهندسی قرار می گیرد. ون نیکرک توضیح داد: این برنامه برای حذف فرآیندها و پیچیدگی‌های پیش پا افتاده طراحی شده است که مانع از تمرکز توسعه‌دهندگان و مهندسان بر ایجاد راه‌حل‌های نوآورانه می‌شود که بازدهی روشنی از سرمایه‌گذاری برای کسب‌وکارشان به ارمغان می‌آورد.

برای درک این موضوع، ویلیام باکستر، مدیر ارشد فناوری و یکی از بنیانگذاران پلتفرم توکن سازی Vertalo، به کوین تلگراف گفت که شرکت او در حال حاضر از چت بات ها برای خلاصه کردن و ارائه داده ها به مخاطبان داخلی و خارجی استفاده می کند. باکستر معتقد است که یادگیری کمکی یکی از امیدوارکننده ترین کاربردهای عمومی برای چت بات ها است:

ربات چت به جای جستجوی موضوعات و اسکن نتایج یا تکیه بر یک متصدی، به شما امکان می دهد حجم زیادی از اطلاعات را هضم کنید. هنگامی که با دسترسی به وب و استفاده از اعلان‌هایی که گنجاندن پیوندها به منابع اولیه را تشویق می‌کنند، این امر به طور قابل توجهی دامنه تحقیقات آنلاین را گسترش می‌دهد. هنگام یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید، بلاک چین یا برنامه، بازخورد از یک ربات چت بسیار ارزشمند است، حتی اگر کاملا دقیق نباشد.

مشکلات ممکن است باعث تاخیر در برنامه شود

در حالی که چت ربات های مجهز به هوش مصنوعی این پتانسیل را دارند که به توسعه دهندگان Web3 کمک کنند تا بهتر توسعه پیدا کنند، برخی چالش ها ممکن است پذیرش را کند کنند.

به عنوان مثال، در حالی که O’Holleran تشخیص می دهد که قراردادهای هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند توسعه فنی را تسریع کنند، او خاطرنشان کرد که این برنامه ها اغلب برای اجرای زنجیره ای با هزینه های قابل پیش بینی و خودکار نیاز به کارایی دارند.

او گفت: «این می‌تواند در شبکه‌هایی با هزینه‌های گاز بالا و هزینه‌های متغیر مشکل‌ساز باشد، زیرا هزینه‌های مورد انتظار می‌تواند به‌طور قابل توجهی متفاوت باشد و تصادفاً به سرعت گران شود.

برای مبارزه با این، اوهولران توضیح داد که شبکه Skale به جای هزینه های گاز، هزینه های زنجیره ای دارد، که باعث می شود هزینه های کلی کمتر و قابل پیش بینی باشد.

لیدیا مارک، مدیر ارتباطات در Magma AI، پروژه ای که یک ربات چت هوش مصنوعی را توسعه می دهد که یک دستیار یادگیری فناوری وب 3 مجازی را در اختیار کاربران قرار می دهد، به کوین تلگراف گفت که تعصب اخلاقی نیز می تواند مشکلاتی را برای چت ربات های هوش مصنوعی ایجاد کند.

او گفت: «برای سیستم‌های هوش مصنوعی مانند ماگما به ارث بردن سوگیری‌هایی که در طول آموزش داده نسبت داده می‌شد، بسیار آسان می‌شود، که می‌تواند بر کل اکوسیستم تأثیر منفی بگذارد». برای مبارزه با این، مارک به اشتراک گذاشت که Magma AI از تکنیک های تشخیص سوگیری و کاهش استفاده می کند.

با این حال، یکی از بزرگترین چالش های چت ربات های هوش مصنوعی حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها است. ون نیکرک توضیح داد که شرکت‌هایی که دستیاران هوش مصنوعی را توسعه می‌دهند یا از آنها استفاده می‌کنند باید سیاست‌های تجاری داخلی و مقررات دولتی در مورد حریم خصوصی را در نظر بگیرند.

آخرین: بلاک چین شفافیت در موسسات خیریه را افزایش می دهد – اما آیا این برای همه صادق است؟

کسب‌وکارهای بزرگ ممکن است محدودیت‌هایی در استفاده از فناوری‌های مولد هوش مصنوعی به دلیل خطرات نقض حریم خصوصی داده‌ها داشته باشند. او گفت: «هوش مصنوعی SettleMint’s عمدا به عنوان یک ابزار اختیاری بر روی این پلتفرم ساخته شد تا کسب‌وکارها بتوانند تنها در زمان و مکان مورد نیاز درگیر شوند.

جدای از چالش ها، ون نیکرک خاطرنشان کرد که به طور کلی، چت ربات های هوش مصنوعی کمک می کنند تا Web3 را فراگیرتر و در دسترس طیف وسیعی از توسعه دهندگان قرار دهند.

دانش و تخصص در حال حاضر وجود دارد تا فوراً از توسعه دهندگان جدیدی که وارد این فضا می شوند پشتیبانی کند. او گفت: «توسعه‌دهندگان وب 2 می‌توانند به لطف فناوری پشتیبانی توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی، منحنی‌های یادگیری و مهارت‌های Web3 خود را با سفارش‌های بزرگ سرعت بخشند.


نویسنده: Rachel Wolfson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید