دانشمند داده کریپتو: کاربران فعال بلاک چین ممکن است معیارهای گمراه کننده باشند


فیلیپ تورس، یکی از بنیانگذاران 0xScope می گوید که برای سرعت بخشیدن به هزاران آدرس کیف پول بلاک چین و افزایش معیارهای کاربر، تلاش زیادی لازم نیست.

یکی از بنیان‌گذاران یک ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین استدلال می‌کند که تعداد کاربران فعال می‌تواند معیار گمراه‌کننده‌ای برای سنجش وضعیت اکوسیستم رمزنگاری باشد، زیرا گروه کوچکی از کاربران می‌توانند بخش قابل‌توجهی از فعالیت را در چندین کیف پول تشکیل دهند.

فیلیپ تورس، یکی از بنیانگذاران و دانشمند ارشد داده در 0xScope، در جریان اجلاس Bitget EmpowerX به کوین تلگراف گفت که بین مؤسسات انحصاری، ربات‌ها، بهره‌برداران و شکارچیان airdrop، نزدیک به 80 درصد از فعالیت‌های بلاک چین ممکن است توسط تعداد کمی از سازمان‌ها ایجاد شود. – با وجود اینکه از بیرون سالم به نظر می رسند.

او افزود: “این پروژه ها ادعایی مانند “ما 10000 کاربر فعال داریم” را مطرح می کنند – با استفاده از مدل موجودیت می آموزیم که شما حدود 10 تا 20 کاربر مختلف دارید که 10000 آدرس مختلف را بررسی می کنند.”

25 پروژه برتر توسط کاربران فعال (روزانه). منبع: Token Terminal

تورس توضیح داد: “روش کار روی زنجیره به این صورت است که یک فرد می تواند 10000 یا بیشتر آدرس داشته باشد و برای ناظر بیرونی به نظر می رسد که آنها 10000 نفر متفاوت هستند.”

تورس ادعا کرد که این پدیده نه تنها در اکوسیستم های مقیاس کوچک وجود دارد، بلکه اساساً همه اکوسیستم های زنجیره بلوکی سطوح مختلفی از فعالیت را مشاهده می کنند.

او دریافت که به طور متوسط ​​کاربر اتریوم حداقل 10 آدرس دارد و افزود که “همه چیز در زنجیره آنطور که به نظر می رسد نیست.”

آدرس‌های منحصر به فرد تجمعی اتریوم. منبع: YCharts

تورس خاطرنشان کرد که دلایل قانونی برای یک کاربر برای داشتن بیش از یک آدرس کیف پول وجود دارد.

یکی از این موارد را می توان به راحتی به عنوان «نگرانی های حفظ حریم خصوصی» توضیح داد. او توضیح داد: «مردم دوست دارند آدرس های متفاوتی داشته باشند تا ردپایی به اندازه کافی بزرگ از خود باقی نگذارند.

این ممکن است به دلیل پیاده‌سازی استراتژی‌های متعدد روی زنجیره توسط معامله‌گران خودکار باشد.

بنابراین هنگامی که ما معاملات زنجیره‌ای خودکار را می‌بینیم، معمولاً هر آدرس روی پروتکل متفاوت یا مبادلات مختلف تمرکز می‌کند، سکه‌های مختلف را معامله می‌کند، یا با استفاده از استراتژی‌های مختلف، سکه‌های مختلف را مبادله می‌کند.

با این حال، از آن برای اهداف مخرب نیز استفاده می‌شود، مانند افزایش تعداد کاربران فعال پروژه برای گمراه کردن سرمایه‌گذاران بالقوه، ایجاد یک حمله Sybil، که به عنوان حمله 51٪ نیز شناخته می‌شود، یا تلاش برای فریب دادن کاربران به یک ایردراپ توکن آینده.

نمونه‌ای از این موضوع مربوط به Airdrop Arbitrum (ARB) بود که انتظار می‌رفت در 23 مارس برگزار شود، جایی که دو کیف پول 2.7 میلیون ARB را از 1496 کیف پول در یک استراتژی به نام “کشاورزی هوایی” جمع آوری کردند. در مقایسه، طبق CoinMarketCap، میانگین اندازه airdrop تنها 1250 توکن ARB بود.

تورس گفت: «کنترل چندین آدرس عمومی در بلاک چین بسیار آسان است.

مرتبط با: Shibarium در بحبوحه رشد سریع به 1 میلیون کیف پول رسیده است، SHIB هنوز نتوانسته است به آن برسد

تورس توضیح داد که برخلاف آدرس‌های ایمیل، ایجاد و کنترل کیف پول‌های رمزنگاری متعدد چندان پیچیده نیست اگر بدانید چه کار می‌کنید.

برخی از کیف پول های قطعی سلسله مراتبی، معروف به کیف پول HD، استفاده می کنند که یک جفت کلید جدید از جفت کلید اصلی ایجاد می کند. به زبان ساده، این راهی برای ایجاد چندین آدرس عمومی از طریق مجموعه اصلی کلمات یادگاری است.

کنترل چندین آدرس کیف پول برای یک نفر بسیار آسان است. [how]وی افزود: «معمولاً مردم چند ایمیل بیشتر ندارند.

مجله: سؤالات بزرگ: مرگ کریپتوها چه خبر است؟
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *