بلک راک به دنبال سرکوب ۴۴ سایت کپی‌کننده، برخی از آنها در مجاورت ارزهای دیجیتال است.


بزرگترین مدیر دارایی جهان می خواهد کنترل تعدادی از نام های دامنه ثبت شده برای جعل هویت خود را در دست بگیرد.

غول سرمایه گذاری بلک راک خواستار سرکوب تعدادی از دامنه های بالقوه تقلبی و وب سایت های “اشتباه تایپی” است که ادعا می کند از نام آن سوء استفاده می کنند.

در 10 اکتبر، بلک راک یک شکایت حقوقی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای شهرستان ایستر ویرجینیا علیه مالک 44 نام دامنه اینترنتی حاوی کلمات کلیدی مانند “Blackrock”، “Aladdin”، “capital”، “crypto” تنظیم کرد. و “سرمایه گذاری”.

مدیر دارایی ادعا می‌کند که دامنه‌ها با قصد مخرب برای سود بردن از سردرگمی مصرف‌کننده و هدایت ترافیک از طریق تاکتیک‌هایی مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، بدافزارها و حملات فیشینگ ایمیل ثبت شده‌اند.

وکلای این شرکت از Wiley Rein LLP به مطالعاتی اشاره کردند که “نشان می دهد که بیش از 95٪ از 500 سایت محبوب در اینترنت در معرض “اشتباهات تایپی” هستند. این روشی است که در آن یک نام دامنه ثبت می شود که نشان دهنده اشتباه تایپی سایت قانونی است.

بلک راک ادعا می کند که این سازمان ها با ثبت نام های دامنه ای که به طور گیج کننده ای شبیه به آن بودند، قانون حمایت از مصرف کننده ضد جاسوسی سایبری را نقض کردند.

اسکرین شات برخی از دامنه های مشکل ساز. منبع: شنونده دادگاه

چندین دامنه مرتبط با کریپتو وجود داشت، مانند blackrock-crypto dot net که باز نشد و crypto-blackrock dot com که خدمات طراحی وب را ارائه می‌داد.

با این حال، اکثر دامنه‌های آزمایش شده Cointelegraph باز نشدند یا یک حمله سایبری معمولی به دامنه بودند.

BlackRock داده های ثبت دامنه عمومی را از پایگاه داده Whois برای شناسایی مالکان جستجو کرد.

متخلف به دنبال انتقال نام‌های دامنه به کنترل خود، خسارت‌ها و تسکین‌های اجباری در برابر سایبری بیشتر و نقض علائم تجاری BLACKROCK، ALADDIN و BLK توسط متهمان است.

مرتبط با: رگولاتور کالیفرنیا درباره 17 وب سایت رمزنگاری مشکوک به کلاهبرداری هشدار داد

دامنه های جعل هویت اغلب همراه با ارائه دهندگان تبلیغاتی مانند گوگل و فیس بوک برای ترویج کلاهبرداری یا انتشار بدافزار استفاده می شود.

در اوایل سال جاری، کوین تلگراف گزارش داد که قربانیان بیش از 4 میلیون دلار به وب‌سایت‌های جعلی که با استفاده از Google Ads تبلیغ می‌شوند، از دست داده‌اند.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید