مصاحبه با چارلز ادواردز: ETF بلک راک یک مهر مثبت بزرگ برای بیت کوین خواهد بود


بنیانگذار سرمایه‌گذاری Capriole می‌گوید آینده بیت‌کوین بسیار روشن است و فشارهای کوتاه‌مدت قیمت نباید سرمایه‌گذاران را از طبقه دارایی‌های جهانی آینده منحرف کند.

سرمایه گذار و تحلیلگر چارلز ادواردز معتقد است بیت کوین (BTC) به لطف صندوق قابل معامله در بورس بلک راک (ETF) برنده خواهد شد.

ادواردز، بنیانگذار بیت کوین کمی و صندوق دارایی دیجیتال Capriole Investments، در مصاحبه اخیر با Cointelegraph به بررسی وضعیت فعلی قیمت بیت کوین می پردازد.

ادواردز پس از چندین ماه رویداد و اظهارات صعودی قبلی که همچنان در آزمون زمان مقاومت می کند، نیازی به تغییر دیدگاه بلندمدت خود نمی بیند.

او استدلال می‌کند که اگرچه بیت‌کوین ممکن است در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر شرط‌بندی کمتر مطمئنی باشد، روایت کلی تبدیل شدن کریپتو به یک طبقه دارایی جهانی شناخته‌شده بدون شک ادامه دارد.

کوین تلگراف (CT): آخرین باری که در ماه فوریه صحبت کردیم، قیمت بیت کوین حدود 25000 دلار بود. نه تنها BTC امروز 20 درصد بالاتر است، بلکه نرخ NVT بیت کوین نیز به بالاترین حد در ده سال اخیر رسیده است. آیا این مثبت تر را نشان می دهد؟

چارلز ادواردز (میلادی): NVT در حال حاضر در سطح عادی معامله می شود. در سال 202 در وسط باند دامنه دینامیکی معامله می شود که بسیار پایین تر از اوج های سال 2021 است. با توجه به خواندن عادی امروزی، چیز زیادی به ما نمی گوید. بیت کوین به تنهایی نسبت به این معیار بسیار ارزشمند است.

سیگنال NVT محدوده دینامیک بیت کوین با استفاده از داده های Blockchain.com. منبع: Capriole Investments/TradingView

سی تی: در آن زمان، شما بیت کوین را «در یک رژیم جدید» توصیف کردید، اما یک حرکت صعودی را تا 12 ماه پیش بینی کردید. تفکر شما از آن زمان تا کنون چگونه تکامل یافته است؟

CE: این تصور بیشتر امروزه باقی مانده است. بیت کوین از فوریه به طور پیوسته حدود 30 درصد افزایش یافته است. تفاوت امروز این است که در نتیجه فرصت ارزش نسبی کمی کمتر شده است و ما در حال حاضر با مقاومت قیمتی بزرگ در 32000 دلار معامله می‌کنیم که نشان‌دهنده پایین‌ترین محدوده بازار صعودی 2021 است و با بلوک‌های سفارش هفتگی و ماهانه بزرگ تلاقی می‌کند.

دیدگاه من نسبت به کوتاه مدت امروز با گرایش به سمت پول نقد آمیخته است تا زمانی که یکی از این سه اتفاق بیفتد:

  1. قیمت 32000 دلار در بازه های زمانی روزانه/هفتگی یا
  2. میانگین قیمت به اواسط 20000 دلار یا
  3. اصول روی زنجیره در حال بازگشت به رژیم رشد هستند.

CT: ماینرها با قیمت 30000 دلار شروع به ارسال بیت کوین به صرافی ها در سطوحی به ندرت کرده اند. به طور خاص، پولین در هفته های اخیر یک رکورد جابه جا کرده است. فروش به اصطلاح ماینرها تا چه اندازه بر پیشرفت قیمت تاثیر می گذارد؟

CE: درست است که فشار فروش نسبی ماینر بیت کوین در حال افزایش است. ما می توانیم این را در دو معیار روی زنجیره زیر مشاهده کنیم. ماینر فروش فشار و هش استریپ. نرخ هش بیت کوین از ژانویه 50 درصد افزایش یافته است – نرخ رشد سالانه بیش از 100٪.

این نرخ رشد سریع در بلندمدت پایدار نیست. بنابراین، ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که هر افت سرعتی، کاپیتولاسیون معمولی Hash Stripe را آغاز کند. این رشد سریع در نرخ هش همچنین می تواند تنها یک معنی داشته باشد. تعداد فوق‌العاده‌ای از سکوهای استخراج جدید به شبکه پیوسته‌اند.

استخراج بیت کوین 50 درصد سخت تر است، 50 درصد رقابت بیشتر است و در نتیجه 33 درصد درآمد نسبی بیت کوین برای ماینرها کمتر است.

در طول سال 2022، حمل و نقل سخت افزار معدنی جهانی ماه ها با تاخیر و عقب ماندگی مواجه شد. در نیمه اول سال، ممکن است شاهد جریان عقب ماندگی با افزایش هش ریت باشیم. سخت‌افزار جدید ماینینگ پرهزینه است، بنابراین منطقی است که ماینرها بخواهند امروز کمی بیشتر با قیمت‌های نسبتاً بالاتر بفروشند تا به پوشش هزینه‌های عملیاتی خود کمک کنند و از افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی که در ۷ ماه گذشته شاهد آن بوده‌ایم استفاده کنند.

ماینرها سهامداران بزرگ بیت کوین هستند، بنابراین فروش با نرخ سریع می تواند بر قیمت ها تأثیر بگذارد. علیرغم کاهش سهم نسبی آنها در شبکه، این عامل خطر مانند گذشته نیست.

دو معیار روی زنجیره که استرس/فروش ماینر را نشان می‌دهد. منبع: Capriole Investments/TradingView

سی تی: در مورد سیاست کلان ایالات متحده، رویکرد فدرال رزرو در قبال تورم در نیمه دوم سال را چگونه می بینید؟ آیا پس از ژوئیه صعودهای دیگری وجود دارد؟

CE: بازار در احتمال افزایش 91 درصدی نرخ برای باقیمانده سال جاری قیمت گذاری می کند. بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، 99.8 درصد احتمال دارد که فدرال رزرو در نشست هفته آینده خود نرخ بهره را افزایش دهد. بنابراین، احتمالاً در سال 2023 شاهد یک یا دو افزایش نرخ بهره خواهیم بود. با توجه به اینکه تورم (CPI) از آوریل 2022 روندی نزولی داشته و اکنون بسیار کمتر از نرخ 5 درصدی وجوه فدرال رزرو است، بسیار شدید به نظر می رسد.

البته ممکن است در ماه‌های آینده اوضاع کمی تغییر کند، اما اگر دو افزایش نرخ بهره را به عنوان سناریوی پایه در نظر بگیریم، انتظار من این است که هرگونه تغییر خالص در برنامه فدرال رزرو به سمت توقف باشد. ما قبلاً شاهد افزایش قابل توجه استرس در سیستم بانکی بوده‌ایم، به طوری که چند بانک چند ماه پیش ورشکسته شدند. 2023 بزرگترین شکست بانکی تمام دوران به دلار بود. بیش از سال 2008، بنابراین در شش ماه آینده، همه چیز می تواند به طور چشمگیری تغییر کند.

صرف نظر از این، فدرال رزرو اکثریت قریب به اتفاق برنامه افزایش نرخ بهره خود را اجرا کرده است. چرخش 90٪ کامل شده است. اکنون باید منتظر ماند و دید – آیا تورم همانطور که انتظار می رود کاهش می یابد؟ و آیا این اتفاق قبل از چرخش اقتصاد رخ خواهد داد یا بعد از آن؟

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

CT: همبستگی بیت کوین با دارایی های ریسک و همبستگی معکوس آن با قدرت دلار آمریکا اخیراً رو به کاهش بوده است. دلیل این امر چیست؟ آیا این بخشی از یک روند بلندمدت است؟

CE: بیت کوین از لحاظ تاریخی بیشتر عمر خود را “بی ارتباط” با بازارهای ریسک گذرانده است و از دوره های همبستگی مثبت به دوره های همبستگی منفی در نوسان بوده است. همبستگی در امواج می آید. چرخه آخر همبستگی بسیار قوی با دارایی های ریسک داشت. این با فروپاشی کرونا در 12 مارس 2020 آغاز شد. هنگامی که ترس به اوج می رسد، همه بازارها به طور مشترک به ریسک گریزی (نقد نقد) روی می آورند و در نتیجه شاهد افزایش زیادی در همبستگی ها در بین طبقات دارایی بوده ایم.

در پی این سقوط، یک دیوار پولی از بزرگترین QE تمام دوران وارد بازارهای ریسک شده است. در این زمینه، سال بعد “همه یک معامله” بود – درست برای بالا و ریسک. سپس در سال 2022، شاهد انحلال همه دارایی‌های پرریسک با قیمت‌گذاری مجدد اوراق به دنبال تهاجمی‌ترین رژیم افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در تاریخ بودیم.

بنابراین زمان های غیرعادی وجود داشت. با این حال، نیازی ذاتی برای بیت کوین وجود ندارد که همبستگی بالایی با دارایی های ریسک داشته باشد. با گذشت زمان، از آنجایی که بیت کوین به دارایی چند تریلیون دلاری تبدیل می شود، با طبقات دارایی های اصلی ارتباط بیشتری پیدا می کند و بنابراین انتظار می رود در دهه آینده همبستگی مثبت تری با طلا، که همبستگی نسبتاً منفی با دلار دارد، مشاهده شود.

همبستگی بیت کوین با S&P 500 و طلا. منبع: Capriole Investments/TradingView

سی تی: فکر می کنید فشار نظارتی ایالات متحده چگونه بر بازارهای بیت کوین و کریپتو در آینده تأثیر می گذارد؟ آیا فکر می کنید بایننس و کوین بیس نوک کوه یخ هستند؟

CE: نمی توان با اطمینان گفت، اما من معتقدم که ترس های نظارتی در اوایل سال 2023 بسیار اغراق شده است. بیت کوین مدت ها پیش به عنوان یک کالا طبقه بندی شده بود و از دیدگاه نظارتی واضح است. مطمئناً در مورد آلتکوین های مختلف علامت سوال وجود دارد، اما پیامد حقوقی عدم شناسایی XRP به عنوان یک امنیت قطعاً رویداد جالبی در این ماه بوده است.

در نهایت، کاملاً واضح است که صنعت و دولت – در جایی که اهمیت دارد – از این طبقه دارایی حمایت می کنند و می دانند که اینجاست تا بماند.

نرخ موفقیت ETF های بلک راک 99.8 درصد است و اعلام راه اندازی ETF بیت کوین اساساً به صنعت نظارتی و مالی چراغ سبز نشان داد.

ما شاهد انجام نیم دوجین موسسات مالی برجسته دیگر نیز بوده ایم، و البته اکنون کندی، نامزد ریاست جمهوری در مورد حمایت از دلار با بیت کوین صحبت می کند. این کلاس دارایی پایدار است. در طول مسیر برجستگی ها و سکسکه هایی وجود خواهد داشت، اما جهت آن برای من روشن است.

سی تی: پیشرفت ETF نقطه ای بلک راک و تاثیری که در صورت راه اندازی بیت کوین خواهد داشت را چگونه تصور می کنید؟

CE: تایید ETF BlackRock برای صنعت بسیار بزرگ خواهد بود.

مرتبط: معامله گران بیت کوین می گویند “آماده شوید” در حالی که قیمت BTC برای بازار صعودی 2023 آماده می شود

بلک راک بزرگترین مدیر دارایی جهان است و مهر تایید (و نظارتی) آن به موج جدیدی از سرمایه اجازه می دهد تا به بازار سرازیر شود. بسیاری از موسسات در سال گذشته در میان نگرانی ها و عدم اطمینان در مورد مقررات ارزهای دیجیتال در حاشیه نشستند. تایید ETF مهر “بله” بزرگی برای بیت کوین خواهد بود.

ETF ها همچنین به طور مسلم کار را برای مؤسسات آسان تر می کنند تا بیت کوین را در ترازنامه خود قرار دهند، زیرا آنها نیازی به نگرانی در مورد حفظ آن یا حتی ورود به فضای رمزنگاری ندارند. بنابراین، درهای زیادی را باز می کند. بهترین مقایسه ای که برای این رویداد داریم، راه اندازی ETF طلا در سال 2004 است. جالب اینجاست که از زمانی شروع شد که طلا 50 درصد سقوط کرد (بسیار شبیه بیت کوین امروزی). پس از آن، بازدهی عظیم +350٪، یک دوره صعودی هفت ساله به دنبال داشت.

اساساً، ETF بیت کوین تنها نقطه هدف دیگری در مسیر پذیرش گسترده و استقرار بیت کوین به عنوان یک طبقه دارایی جدی است. و این پیامدهای بزرگی دارد.

CFD ها در نمودار عنوان طلایی. منبع: چارلز ادواردز / TradingView

مجله: آیا باید به بچه ها «قرص نارنجی» بدهید؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *