بلک راک 2.5 میلیون دلار توسط SEC به دلیل افشای نادرست سرمایه گذاری جریمه شد


هزینه های SEC برای بزرگترین مدیر دارایی جهان در همان روزی است که لیست DTCC مربوط به بیت کوین ETF لحظه ای شناسایی شد، اما سخنگوی DTCC تایید کرد که این فهرست از ماه آگوست وجود داشته است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، مشاور سرمایه گذاری BlackRock Advisors, LLC را 2.5 میلیون دلار جریمه کرد و آن را متهم کرد که به درستی سرمایه گذاری در صنعت سرگرمی را شناسایی نکرده است که بخش قابل توجهی از صندوق قابل معامله عمومی را تشکیل می دهد.

بین سال‌های 2015 تا 2019، BlackRock Multi-Sector Income Trust (BIT) سرمایه‌گذاری هنگفتی در یک تجارت چاپ و تبلیغات به نام Aviron Group, LLC کرد که بر اساس پرونده‌های SEC روی یک تا دو فیلم در سال از طریق یک تسهیلات اعتباری کار می‌کرد.

SEC ادعا کرد که بلک راک به اشتباه از Aviron به عنوان یک شرکت ارائه دهنده “خدمات مالی متنوع” در یک سری از گزارش های سالانه و نیمه سالانه BIT که به طور عمومی در دسترس سرمایه گذاران است، یاد کرده است. SEC همچنین مدعی شد که بلک راک با ادعای اینکه نرخ بهره Aviron بالاتر از آنچه بود، به اشتباه معرفی کرده است. با این حال، مدیر دارایی در سال 2019 متوجه این اشتباهات شد و اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری Aviron را در سال های بعدی تصحیح کرد.

اندرو دین، رئیس واحد مدیریت دارایی بخش اجرای SEC، گفت که مشاوران سرمایه گذاری موظفند اطلاعات حیاتی دقیقی در مورد دارایی های صندوق هایی که مدیریت می کنند ارائه دهند و “بلک راک با سرمایه گذاری Aviron خود نتوانست این کار را انجام دهد.” ”

بلک راک با پرداخت 2.5 میلیون دلار جریمه برای یک قرارداد افشای سرمایه گذاری نادرست موافقت کرد. اگرچه این سرمایه گذاری هیچ ارتباطی با اکوسیستم کریپتو ندارد، اما بزرگترین مدیر دارایی جهان به دلیل ارائه بیت کوین ETF خود به مرکز توجه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

مرتبط با: EY می‌گوید ETF بیت‌کوین باعث ایجاد تقاضای گسترده از سوی موسسات خواهد شد

اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه بلک راک به دلیل شکست لفاظی سرمایه‌گذاری‌اش در همان روز مطرح شد که مشخص شد صندوق قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) در فهرست شرکت سپرده‌گذاری اعتماد و تسویه حساب (DTCC) قرار گرفته است، که باعث شد بسیاری بر این باور باشند که تایید بیت‌کوین. قریب الوقوع بود

فهرست ETF بیت کوین iShares در DTCC. منبع: DTCC

اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، گفت که DTCC “همه مراحل” فرآیند راه اندازی ETF کریپتو را فهرست کرده است. با این حال، در عرض چند ساعت پس از فهرست شدن DTCC، ETF بیت کوین از پلتفرم حذف شد و در عرض چند ساعت دوباره ظاهر شد و باعث سردرگمی در جامعه رمزنگاری شد. با این حال، سخنگوی DTCC بعدا تایید کرد که ETF بیت کوین iShares از ماه آگوست در پلتفرم فهرست شده است. و گفت که این حرکت نشان دهنده هیچ گونه تاییدیه نظارتی نیست.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید