Bitwise از راه اندازی ETF اتریوم در 2 اکتبر خبر داد


Bitwise اظهار داشت که این حرکت سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا به قراردادهای آتی CME Ether در چارچوب ETF به طور گسترده پذیرفته شده و تنظیم شده دسترسی داشته باشند.

Bitwise Asset Management پیاده‌سازی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) خود را اصلاح کرده و تأیید کرده است که تجارت دو ETF متمرکز بر اتریوم در تاریخ 2 اکتبر 2023 آغاز خواهد شد. این تصمیم پس از اصلاح برنامه ETF بیت کوین نقطه ای گرفته شد.

این شرکت اعلام کرد که قرار است معاملات برای ETF استراتژی بیت‌وایز اتریوم ($AETH) و بیت‌ویز بیت‌کوین و ETF استراتژی هم وزن اتریوم (BTOP) آغاز شود. Bitwise اظهار داشت که این حرکت نقطه عطف قابل توجهی خواهد بود زیرا سرمایه گذاران را قادر می سازد به معاملات آتی CME Ether در چارچوب یک ETF به طور گسترده پذیرفته شده و تنظیم شده دسترسی داشته باشند.

به گفته مدیر ارشد سرمایه گذاری این شرکت، مت هوگان، وی در بیانیه ای بیان کرد:

اتریوم در مقایسه با بیت کوین فرصت پرتفوی جامع تری را ارائه می دهد. برخی از سرمایه گذاران اتریوم را به عنوان یک جایگزین می بینند، در حالی که برخی دیگر آن را به عنوان یک سرمایه گذاری رشد سنتی که ویژگی های هر دو را در بر می گیرد، درک می کنند.

بسیاری از شرکت‌هایی که برای شرکت در ETF بیت کوین رقابت می‌کنند، وارد مسابقه ETF اتریوم شده‌اند. در توسعه اخیر، Cointelegraph اشاره کرد که شرکت مدیریت دارایی Invesco همچنین در حال بررسی امکان معرفی Invesco Galaxy Ethereum ETF است.

پیش از این، Bitwise به همراه BlackRock و Invesco از جمله شرکت هایی بودند که در تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد برنامه های کاربردی بیت کوین ETF با تاخیر مواجه شدند. در نتیجه، احتمال تایید ETF بیت کوین در سال 2023 بسیار کم به نظر می رسد.

مرتبط با: والکری قبل از راه اندازی ETF از خرید قرارداد آتی اتر عقب نشینی می کند

با این حال، نتیجه پرونده Grayscale که از تبدیل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به بیت‌کوین ETF پشتیبانی می‌کند، می‌تواند به طور قابل‌توجهی بر زمانی که SEC ایالات متحده تصمیم خود را اتخاذ کند، که انتظار می‌رود در سال 2024 باشد، تأثیر بگذارد. در 29 اوت 2023، یک دادگاه ایالات متحده اعتراضات آژانس را رد کرد و راه را برای تایید ETF بیت کوین نقطه خاکستری هموار کرد.

در همین حال، جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ، لیست کامل 9 ETF آتی اتریوم را که قرار است تاییدیه سریع SEC را برای راه اندازی در روز دوشنبه، 2 اکتبر 2023 دریافت کنند، فاش کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید