Bitwise اجرای نقطه ای بیت کوین ETF را با آرگومان های دقیق جدید جایگزین می کند


این اصلاحات به استدلال‌هایی که SEC علیه استفاده از بازار آتی CME BTC برای به اشتراک گذاشتن حضانت ارائه کرده است، می‌پردازد.

Bitwise Asset Management درخواست اصلاح شده ای را برای صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) ارائه کرده و آن را با 40 صفحه متن جدید در پاسخ به اعتراضات به محصول از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تقویت کرده است. اما یکی از مدیران شرکت هشدار داد که این ممکن است هنوز برای برآورده کردن الزامات نظارتی کافی نباشد.

Bitwise یکی از شش شرکت مالی است که پس از تأخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار، برنامه‌های ETF BTC آن‌ها به حالت تعلیق درآمد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که دادگاه درخواست Grayscale Investments را برای تبدیل Grayscale Bitcoin Trust خارج از بورس این موسسه به یک ETF BTC قابل معامله در بورس رد کرد.

مت هوگان، مدیر ارشد سرمایه گذاری Bitwise در یک موضوع در X (توئیتر سابق) توضیح داد که اگر SEC به تصمیم Grayscale اعتراض کند، “ما به وضعیت موجود باز خواهیم گشت.” در این مورد آن را نوشت:

ما به نیاز به اثبات اینکه بازار آتی بیت کوین CME پیشرو در کشف قیمت در بازار نقدی است، بازگشته ایم تا بتواند به عنوان یک بازار تنظیم شده با اندازه قابل توجه برای اهداف نظارتی عمل کند.»

گروه CME مستقر در شیکاگو، مبادلات مشتقه، از جمله بازار معاملات آتی BTC و اختیار معامله را اداره می کند.

در پرونده اصلاح شده خود، Bitwise به آنچه که SEC آن را سابقه آکادمیک “مخلوط” یا “غیرقابل قطعیت” در رابطه با رابطه پیشروی بین معاملات آتی BTC و بازارهای نقدی می‌خواند، پرداخت. Bitwise پس از بررسی مطالعات آکادمیک ذکر شده در 11 سفارش قبلی عدم تایید SEC برای محصولات معامله شده در بورس BTC، گفت: “داده ها به طور قانع کننده ای نشان می دهد که CME منبع اصلی کشف قیمت است.”

علاوه بر این، هوگان خلاصه کرد که پرونده اصلاح شده نشان می دهد که “هر مطالعه آکادمیک که به خوبی طراحی شده است، از این یافته حمایت می کند که CME “مهم” است، و با استدلال های مختلفی که SEC در تصمیمات رد قبلی خود اتخاذ کرده بود مقابله می کند.

نتایج بدست آمده در اجرای Bitwise اصلاح شده برای برآوردن الزامات SEC مهم است. آژانس تعیین کرد که یک صرافی فهرست شده باید یک توافقنامه اشتراک نگهبانی با “اندازه قابل توجه” با یک بازار تنظیم شده، مانند بازار آتی CME BTC داشته باشد. اگر صرافی نتواند نشان دهد که ابزارهای دیگر برای جلوگیری از اعمال و شیوه‌های متقلبانه و فریبکارانه کافی است، این الزام اجرایی می‌شود. SEC دریافت که این موضوع در مورد متقاضیان قبلی نیز صادق است.

هوگان هشدار داد: «توافق‌های اشتراک حضانت با صرافی‌های نقدی مثبت است، اما ممکن است الزامات نظارتی فنی را برآورده نکند.»

مجله: خوش‌بین بیت‌کوین ETF و گرسی چن: تالار شعله شکاک جهان
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید