Bitwave پلتفرم حسابداری کریپتو Gilded را خریداری کرد


Bitwave از خرید Gilded برای توسعه راه حل های حسابداری و سازمانی و در عین حال بهبود شفافیت حسابداری و مالیات در ایالات متحده خبر داد.

زمستان کریپتو همچنان باعث ادغام شرکت‌های ارز دیجیتال می‌شود. آخرین معامله در این صنعت، خرید پلتفرم پرداخت و حسابداری Gilded توسط Bitwave، یکی از رقبای آن است.

بر اساس بیانیه ای که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، انتظار می رود این خرید راه حل های سازمانی Bitwave، از جمله پرداخت های رمزنگاری شده و ویژگی های صورتحساب، و همچنین ابزارهای ردیابی مالیات و حسابداری را بهبود بخشد. این ادغام همچنین شاهد خواهد بود که مدیر ارشد فناوری Gilded، Ken Gaulter، به تیم مهندسی Bitwave خواهد پیوست. این معامله تنها چند ماه پس از تصاحب Multisig Media توسط Bitwave انجام شد.

پت وایت، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Bitwave به کوین تلگراف گفت: «ما می بینیم که پرداخت دارایی های دیجیتال سریعتر و ارزان تر از کانال های پرداخت سنتی است، و در این اقتصاد بیش از حد متصل، ما انتظار داریم که این یک تغییر بازی برای کسب و کارها باشد. او قیمت خرید را فاش نکرد.

گلدد در سال 2018 توسط گروهی از توسعه دهندگان و حسابداران تاسیس شد. این شرکت برای کمک به شرکت ها در ادغام راه حل های رمزنگاری در فرآیندهای گزارشگری مالی و حسابداری خود تأسیس شد.

بر اساس مشخصات خود در Crunchbase، Gilded بیش از 130 مشتری سازمانی در استارت‌آپ‌های کریپتو، بازارهای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs)، استخراج‌کنندگان، و شرکت‌های حسابداری دارد. پایگاه مشتریان گلدد در حین معرفی به پلتفرم Bitwave به استفاده از محصولات موجود خود ادامه خواهد داد.

Bitwave، همچنین در سال 2018 تاسیس شد، به طور مشابه خدمات حسابداری و انطباق رمزنگاری را ارائه می دهد. این شرکت در دسامبر 2022 یک سری A 15 میلیون دلاری را برای گسترش راه حل های رمزنگاری خود برای پاسخگویی به نیازهای حسابداری پیچیده کسب و کارها بست. Hack VC و Blockchain Capital این دور را رهبری کردند. علاوه بر این، Bitwave اخیراً اعلام کرده است که با چهار شرکت حسابداری بزرگ Deloitte همکاری می کند تا ابزارهای سازمانی مانند اتصال داده های بلاک چین به سیستم های ERP را ارائه دهد.

وایت افزود: “ما معتقدیم پرداخت های رمزنگاری آینده هستند. با پرداخت های فوری و کارمزدهای فوق العاده کم، موسسات مالی شروع به درک فرصت فوق العاده ای می کنند که این فناوری فراهم می کند.”

این معامله مدت کوتاهی پس از اعلام قوانین جدید برای حسابداری دارایی دیجیتال توسط رگولاتورهای ایالات متحده انجام شد. در 6 سپتامبر، هیئت استانداردهای حسابداری مالی ایالات متحده (FASB) دستورالعمل هایی را برای نحوه گزارش دادن ارزش منصفانه ارزهای دیجیتال در ترازنامه شرکت ها تصویب کرد.

وایت درباره آخرین تحولات گفت: “ما در واقع به وضوح شگفت انگیزی در هر دو جنبه مالیاتی و حسابداری دارایی های دیجیتال دست یافته ایم.” از منظر مالیاتی، «سازمان امور مالیاتی اخیراً اعلام کرده است که تصویر بهتری از نحوه مالیات بر پاداش‌های سهام ارائه کرده است، همچنین چه کسی با تعریف «کارگزار» مطابقت دارد و بنابراین چه کسی باید فرم‌های جدید 1099-DA را به مشتریان ارسال کند. ” انتظار می رود با قوانین شفاف تر، تنظیم کننده ها تراکنش های دارایی دیجیتال را با دقت بیشتری رصد کنند.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *