انتقام بیت مین، قطار ارزهای دیجیتال هنگ کنگ: آسیا اکسپرس


ظاهراً Bitmain کارکنان خود را به دلیل مخالفت با کاهش دستمزد اخراج کرد، سرمایه گذاران هنگ کنگی اعتماد خود را به ارزهای دیجیتال پس از رسوایی JPEX از دست دادند، Bitget یک کارت اعتباری جدید کریپتو دریافت کرد و موارد دیگر.

خلاصه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این بخش را جمع آوری می کند.

ظاهراً Bitma کارکنان خود را به دلیل شکایت از حقوق اخراج کرد

سازنده ماینینگ مدار مجتمع ویژه برنامه بیت کوین (ASIC)، Bitmain ظاهراً سه کارمند خود را به دلیل صحبت با رسانه ها در مورد عدم پرداخت حقوق توسط کارفرمایانشان اخراج کرده است.

به گزارش اخبار محلی در 17 اکتبر، با استناد به یادداشت داخلی Bitmain، این شرکت سه نفر از کارکنان خود را به نقض بندهای مختلف در قراردادهای کاری خود به دلیل به اشتراک گذاشتن دستمزد خود در شبکه های اجتماعی متهم کرد. در یادداشت آمده است:

اورژانس [Executive Management Team] تصمیم گرفت: (1) کارمند لی، که مسئول عملیات محصول و توسعه مدار است، بلافاصله اخراج و در لیست سیاه قرار خواهد گرفت. (2) Xie، کارمندی که مسئول عملیات محصول و توسعه مدار است، بلافاصله اخراج و در لیست سیاه قرار خواهد گرفت. (3) کارمند دینگ، کارآموز اداری در PMT توسعه استراتژیک، باید فورا اخراج شود و در لیست سیاه قرار گیرد. کارآموزان مؤسسه فوق متوسطه نیز از این حادثه مطلع خواهند شد.

علاوه بر این، بیت مین اعلام کرد که این شرکت این حق را برای خود محفوظ می دارد که علیه افراد فوق اقدام قانونی انجام دهد. بدون اجازه شرکت چیزی نمی توان گفت، چیزی نمی توان داد [to outsiders!]

ادعای اخطار خاتمه بیت مین (BlockBeats)

در 9 اکتبر، کوین تلگراف گزارش داد که Bitmain ظاهراً پرداخت حقوق ماه سپتامبر به کارکنان خود را متوقف کرده است، زیرا شرکت هنوز به جریان نقدی خالص مثبت دست نیافته است. [new] ASIC ها علاوه بر این، گفته می شود که کارکنان با کاهش 50 درصدی در حقوق پایه خود مواجه هستند و همه پاداش ها و مشوق ها حذف می شوند.

Bitmain که در سال 2013 در پکن، چین تأسیس شد، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ASIC استخراج بیت کوین در جهان است، با تخمینی 70 درصد سهم بازار در بازار گاوی قبلی که در سال 2021 به پایان رسید. سری Antminer ASIC در حال حاضر از نظر هش در صنعت پیشرو است. محاسبه نرخ برای استخراج بیت کوین. سال گذشته، چندین اپراتور استخراج بیت کوین با کاهش قیمت بیت کوین و افزایش هزینه های برق، ورشکست شدند.

ترس سرمایه گذاران هنگ کنگی از رسوایی JPEX

علی‌رغم تلاش‌ها برای تنظیم صنعت، به نظر می‌رسد برخی از ساکنان هنگ‌کنگ پس از افشای رسوایی مبادلات رمزنگاری 175 میلیون دلاری JPEX در ماه گذشته، بزرگترین طرح پونزی در تاریخ شهر، اعتماد خود را به ارزهای دیجیتال از دست داده‌اند.

طبق نظرسنجی جدیدی که توسط HKUST Business School Central در 17 اکتبر منتشر شد، 41 درصد از ساکنان هنگ کنگ دیگر علاقه ای به نگهداری دارایی های رمزنگاری ندارند. این افزایش شدید 12 درصدی نسبت به قبل از حادثه JPEX است. این نظرسنجی بین آوریل و اکتبر با 7900 شرکت کننده انجام شد.

آگهی غرفه JPEX یک روز قبل از یورش پلیس به بورس منتشر شد.  (فیس بوک)
آگهی غرفه JPEX یک روز قبل از یورش پلیس به بورس منتشر شد. (فیس بوک)

این مطالعه همچنین نشان داد که 84 درصد از هنگ‌کنگی‌ها درباره رمزارز شنیده‌اند و 27 درصد از پاسخ‌دهندگان ادعا می‌کنند که در حال حاضر دارایی‌های دیجیتالی دارند یا قبلاً سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال بوده‌اند. بیش از 80 درصد از کسانی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کردند، گفتند که بیش از 50000 دلار هنگ کنگ (6390 دلار) در این بخش سرمایه‌گذاری نخواهند کرد. جالب توجه است که 57 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گفتند که می دانند صرافی های رمزنگاری قبل از فعالیت در هنگ کنگ باید مجوز بگیرند. این افزایش 15 درصدی نسبت به قبل از رسوایی JPEX است.

استاد مرکز مدرسه کسب و کار HKUST وو هوانگ اظهار داشت:

امیدواریم نتایج این نظرسنجی بتواند دیدگاه‌های بیشتری را برای کمک به ایجاد یک صنعت دارایی مجازی قوی در اختیار ذینفعان صنعت قرار دهد. از آنجایی که دارایی‌های مجازی نقش مهمی را در اقتصاد دیجیتال بازی می‌کنند، نیاز به تقویت تلاش‌های آموزشی برای اطمینان از درک بهتر خطرات و پتانسیل‌های این حوزه در حال ظهور برای عموم وجود دارد.

ماه گذشته، کارکنان JPEX از غرفه شرکت خود در رویداد Token2049 سنگاپور فرار کردند، زیرا کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ در مورد فعالیت های غیرقانونی بورس هشدار داد. پلیس هنگ کنگ متعاقباً بیش از 10 مدیر شرکت و تأثیرگذاران مرتبط با صرافی را به اتهام کلاهبرداری دستگیر کرد. رسوایی JPEX از آن زمان تاکنون بیش از 2300 قربانی گرفته است و خسارات آن 175 میلیون دلار برآورد شده است. صرافی در زمان حادثه مجوز نداشت.

همچنین بخوانید
امکانات

سوئد: مرگ پول؟

امکانات

همه از قاضی روبات دفاع می کنند: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند سالن دادگاه را متحول کنند

گزارش خبری نادرست 54 میلیون دلار از ارزش بازار پاک کرد

Cointelegraph در طول سال ها در مورد گزارش دهی اشتباهاتی دیده است. با این حال، اخبار جعلی یک مشکل در کل صنعت است.

در 16 اکتبر، بلومبرگ گزارش داد که گروه فناوری بی‌سی، مالک صرافی کریپتو OSL دارای مجوز هنگ‌کنگ، در نظر دارد این صرافی را به قیمت 1 میلیارد دلار هنگ‌کنگ (128 میلیون دلار) بفروشد.

گروه فناوری بی سی در 17 اکتبر بیانیه زیر را صادر کرد: هیئت مدیره خواستار شفاف سازی در مورد مطالب و بیانیه های این سند است. [Bloomberg] بیان شد که مقاله از نظر واقعی نادرست و بسیار گمراه کننده است و OSL فروش را در نظر نمی گیرد.

متأسفانه، سرمایه گذارانی که سهام بی سی فناوری را بر اساس اشتیاق واگذاری خریدند، چندان خوشحال نبودند. پس از انتشار دفترچه، سهام BC Technology در طول روز معاملاتی 22 درصد سقوط کرد و 54 میلیون دلار از ارزش بازار آن حذف شد. مدیریت به سهامداران و سرمایه گذاران احتمالی شرکت توصیه کرد در معامله با سهام شرکت احتیاط کنند.

کارت اعتباری رمزنگاری جدید Bitgets

صرافی ارز دیجیتال Bitget با پیوستن به همتایان خود، کارت اعتباری کریپتو فیات خود را راه اندازی می کند. بر اساس اعلامیه ای که در 16 اکتبر در جریان اجلاس آینده بلاک چین در دبی منتشر شد، کارت Bitget که توسط ویزا صادر می شود و توسط دارایی های دیجیتال در حساب ها و کیف پول کاربران پشتیبانی می شود، به دلار آمریکا تبدیل خواهد شد و در بیش از 180 کشور پذیرفته خواهد شد. .

در حالی که بسیاری از صرافی‌ها کارت‌های نقدی یا اعتباری خود را صادر می‌کنند، برخی از آنها واکنش‌های منفی از سوی پردازنده‌های پرداخت دریافت کرده‌اند. Mastercard در 25 آگوست اعلام کرد که به همکاری کارت ارزهای دیجیتال خود با Binance در آمریکای لاتین پایان می دهد. اگرچه این شرکت دلیل خاصی ارائه نکرد، کارشناسان به بررسی نظارتی اخیر بایننس به عنوان دلیل اصلی اشاره کردند.


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید